Jump to content


K O N A Č N O !!!


accuphase

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Odgledao i ja Star Wars Episode I 3D u Äetvrtak u Delta City-ju. Tehnologija koju koriste za prikaz trodimenzionalne slike je RealD 3D. Iskreno nije me neÅ¡to impresionirala sama slika i 3D efekti generalno. Avatar koga sam gledao u Domu Sindikata (Dolby Digital 3D) je za koplje iznad (i Å¡to se tiÄe osećanja trodimenzionalnosti i Å¡to se tiÄe kontrasta boja). JoÅ¡ jedan nedostatak je veoma veliko naprezanje oÄiju koje ova tehnologija izaziva. Morao sam tri-Äetiri puta u toku projekcije da skinem naoÄare i malo odmorim oÄi po minut-dva (i nisam bio usamljen u tome). To nisam radio pri gledanju Avatara iako oba imaju približno istu dužinu trajanja. Možda je sve ovo posledica naknadno (na silu) ubaÄenih 3D efekata u film, jer kod Avatara film je izvorno sniman 3D kamerom.

Å to se tiÄe kontrasta i boja: Meni na mom 24" LG monitoru kontrast je mnogo bolji, a boje življe (bar u 2D).

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam Äuo, naÅ¡i bioskopi se uglavnom opremaju već priliÄno izrabljenom tehnikom iz inostranstva. Projekcije su Äesto tamnije i sa slabijim kontrastom jer se lampe ne menjaju kad za to doÄ‘e vreme nego se koriste i poÅ¡to su im karakteristike pale ispod zadovoljavajućeg nivoa. Nije ni Äudo Å¡to ljudi imaju na gajbi bolju sliku. Nameravam da pogledam Star Wars u Delti Äisto iz radoznalosti - od toga Å¡to se hvale novom opremom ne oÄekujem previÅ¡e, i drugi su se hvalili...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...