Jump to content


Servisni trikovi


tobra

Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

I... tako još jedan dek spreman da gura pred sobom da odoli ovom vremenu, acazr samo napred uživaj u slušanju/snimanju kaseta.

E da izložim svoju muku, Å¡alim se. Uvaženi Älan, to jest Äuli smo se. Sledećeg meseca planiram da promenim svih 11 elektrolita u napajanju pa da vidim da li će biti pomaka. E sada primetio sam da se stabilizator za napon 7812A viÅ¡e greje u modu rec, kada je u play modu onda ima pristojnu temperataru. Primetio sam da kada se upali (prvo paljenje) i kada pritisnem play mora da se zadrži taster play 1 - 2sek. videćemo uskoro kada promenim elektrolite da li će da bude pomaka. Nego razmiÅ¡ljam da li može da se desi da je pogreÅ¡no postavljen prekidaÄ na zup "rotary encoder" pa da se deÅ¡ava sa snimanjem, a opet ono mehanika dobro radi sluÅ¡a komande uzastopno zezanje izdrži sve. Evo slike napajanja.

post-11425-0-52108600-1297875528_thumb.j

POZDRAV :wave2

post-11425-0-52108600-1297875528_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Gde mogu kod nas da nabavim ove elektrolite sa slike (2200mF/25WV)? Firma "Nichicon". Iz predhodnog posta elektroliti se nalaze u napajanju od deka Pioneer CT-757.

post-11425-0-75246400-1299183904_thumb.j

post-11425-0-42681200-1299183934_thumb.j

E' da se vratimo problemu...

Posle obrade idlera i promene gumica doÅ¡la je na red elektronika. Problem je u tome kada se ukljuÄi snimanje dek ispiÅ¡e indikaciju na displeju da je ukljuÄeno snimanje, dek ne snima nego reprodukuje predhodni snimak sa kasete, kada iskopÄam kablove sa ploÄe koji idu na glave za snimanje i brisanje i odma vratim nazad dek poÄne da snima, snimanje traje nekih minut do minut ipo i vrati se ponovo u reprodukciju predhodnog snimka sa kasete. Mehanika radi dobro, pretraživanje pauze na kaseti radi zaustavlja kasetu taÄno na poziciju to jest izmeÄ‘u pesama (music search) sve komande rade dobro kao i indikacije na displeju. A da mikroprekidaÄ za indikaciju snimanja radi. Svaki komentar dobro doÅ¡ao kao i pomoć, hvala.

POZDRAV :wave2

post-11425-0-75246400-1299183904_thumb.j

post-11425-0-42681200-1299183934_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pitanje,da li neko ima iskustva sa DATovima.Konkretno je u pitanju SONY dtc-59es.Kod mene je radio kao DAC i sada kada se ukazala potreba da radi i kao DAT pokazao se problem.Meni nije trebalo snimanje pa ni reprodukcija ali posto sam prinudjen da rascistim prostor jer mi dolaze Pioneer-i hocu da ga dam mojem bratu od tetke koji bi to da koristi.Kad sam ga pustio na reprodukciju posle ko zna koliko vremena lepo je reprodukovao.Kada sam hteo da snimim kasetu aktivirao je snimanje normalno i posle par sekundi poceo je da se cuje zvuk kao kad trazi izvor signala.Takav snimak je isprekidan ima ga pa ga nema.Mislio sam da posto dugo nije radio mozda gumice nisu dobre ali zasto onda dobro reprodukuje

Ubrzo zatim pri snimanju je stao i nije hteo da reaguje na komande(pre toga je normalno motao napred nazad trazio je pesme znaci potpuno normalno).Kad je pokusao da otvori vrata otvorio ih je ali kaseticu nisam mogao da izvadim skinuo sam mu prozorcic sa vrata i video da je upetljao traku.Palo je :order poklopca traka odpetljana.Zatim sa tako otvorenim poklopcem vracam kaseticu.Mehanizam za namestanje dize traku ka glavi i kada treba da se zategne ona se olabavi.Ako posle toga stisnem plej ona krene i posto je labava spadne sa rolera i upetlja se.Zatim sam dalje :order pa sam izvadio celu mehaniku gumice su dobre glava kao nova.Sta bi to moglo da bude jer koliko ja vidim mehanizam za namestanje trake na glavu radi posao, ostaje samo da motori u tom momentu vrate traku i tako je zategnu.Mozda nisam u pravu.Molim da mi neko pomogne jer sam rad da bratu dam ispravan DAT.

I onaj mali gumeni roler je kao nov sve me bas :evil:Skinuo sam i servisno uputstvo i nista ne mogu da pronadjem o tome.

Link to comment
Share on other sites

Pitanje,da li neko ima iskustva sa DATovima.Konkretno je u pitanju SONY dtc-59es.Kod mene je radio kao DAC i sada kada se ukazala potreba da radi i kao DAT pokazao se problem.Meni nije trebalo snimanje pa ni reprodukcija ali posto sam prinudjen da rascistim prostor jer mi dolaze Pioneer-i hocu da ga dam mojem bratu od tetke koji bi to da koristi.Kad sam ga pustio na reprodukciju posle ko zna koliko vremena lepo je reprodukovao.Kada sam hteo da snimim kasetu aktivirao je snimanje normalno i posle par sekundi poceo je da se cuje zvuk kao kad trazi izvor signala.Takav snimak je isprekidan ima ga pa ga nema.Mislio sam da posto dugo nije radio mozda gumice nisu dobre ali zasto onda dobro reprodukuje

Ubrzo zatim pri snimanju je stao i nije hteo da reaguje na komande(pre toga je normalno motao napred nazad trazio je pesme znaci potpuno normalno).Kad je pokusao da otvori vrata otvorio ih je ali kaseticu nisam mogao da izvadim skinuo sam mu prozorcic sa vrata i video da je upetljao traku.Palo je :order poklopca traka odpetljana.Zatim sa tako otvorenim poklopcem vracam kaseticu.Mehanizam za namestanje dize traku ka glavi i kada treba da se zategne ona se olabavi.Ako posle toga stisnem plej ona krene i posto je labava spadne sa rolera i upetlja se.Zatim sam dalje :order pa sam izvadio celu mehaniku gumice su dobre glava kao nova.Sta bi to moglo da bude jer koliko ja vidim mehanizam za namestanje trake na glavu radi posao, ostaje samo da motori u tom momentu vrate traku i tako je zategnu.Mozda nisam u pravu.Molim da mi neko pomogne jer sam rad da bratu dam ispravan DAT.

I onaj mali gumeni roler je kao nov sve me bas :evil:Skinuo sam i servisno uputstvo i nista ne mogu da pronadjem o tome.

Link to comment
Share on other sites

Bogami sam se sinoc iznervirao pa sam ga razmontirao i oprao ocistio zupcanike.Onaj sundjercic koji ide po glavi odozgo se sav dezintegrisao pa su komadici upali u transport.Mast na zupcanicima se tako spekla da sam mecku rodio dok sam ocistio.Ima na dnu tela jedan klizac koji kada se ubaci kaseta gura dizace ka glavi i u momentu kad zategne traku kotva koja aktivira kocnicu pocne da cakce i na displeju pise OPEN kao da se nisu dobro zatvorila vrata a jesu.Kad to pocne da se desava traka se odpusta i zateze.

Evo slika transporta.

Link to comment
Share on other sites

Na srednjoj slici je taj klizac koji kada se pomera u desno podize dizace trake kada dodje do samog kraja pogura roler na kapstan a kotva aktivira kocnicu i drzi traku zategnutu.Ta kotva vezana za klizac kada se ubaci kaseta stalno cakce i dja zateze dja otpusta.To je crna kotva na desnoj slici.

Link to comment
Share on other sites

Na srednjoj slici je taj klizac koji kada se pomera u desno podize dizace trake kada dodje do samog kraja pogura roler na kapstan a kotva aktivira kocnicu i drzi traku zategnutu.Ta kotva vezana za klizac kada se ubaci kaseta stalno cakce i dja zateze dja otpusta.

Link to comment
Share on other sites

Или неки микропрекидач не ради како треба ( ако их има ) или је неки од Ñклопова презупчио.

Обрати пажњу на репере у знаку Ñтрелица на зупчаницима!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Или неки микропрекидач не ради како треба ( ако их има ) или је неки од Ñклопова презупчио.

Обрати пажњу на репере у знаку Ñтрелица на зупчаницима!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ono sto sam mislio nije..Desava im se da puknu ti plasticni osiguraci sto drze te zupcanike na svom mestu. Proveri kako su uzupceni oni zupcanici sa kotvama ( beli i crni ) sto navlace traku na glavu, na njima imas na 1 mestu da kao da su 2 zuba spojena u 1 a isto tako i na onoj letvi sto ih pomera, proveri lagano da li u isto vreme ti specificni zubi dolaze na svoje mesto na letvi..

Link to comment
Share on other sites

Ono sto sam mislio nije..Desava im se da puknu ti plasticni osiguraci sto drze te zupcanike na svom mestu. Proveri kako su uzupceni oni zupcanici sa kotvama ( beli i crni ) sto navlace traku na glavu, na njima imas na 1 mestu da kao da su 2 zuba spojena u 1 a isto tako i na onoj letvi sto ih pomera, proveri lagano da li u isto vreme ti specificni zubi dolaze na svoje mesto na letvi..

Link to comment
Share on other sites

E sada primetio sam da se stabilizator za napon 7812A više greje u modu rec, kada je u play modu onda ima pristojnu temperataru.

Ovo je normalno, pri snimanju se povećava potrošnja. Uključuju se pojačivač za snimanje sa glavom za snimanje, kao i oscilator sa glavom za brisanje.

Link to comment
Share on other sites

Sve je pregledano nadjen uzrok parce sundjercica u sklopu ruke,nosaca ili kako vec rolera. natopljeno skorelom mascu pa je smetalo da roler legne na osovinu kapstana,oprano,sklopljeno,premotava napred,nazad jos da mu azimut namestim ali nemam nikakvu aparaturu.Ovo sokocalo ima toliko lose tolerancije da je cudo kako radi.Moze li nesto vizuelno kuda treba traka da ide preko glave.Od prilike kapiram da treba da ide celom sirinom.

Ima li neko tog iskustva.

Pravo je sokocalo :bounce

Link to comment
Share on other sites

Е ал Ñи га Ñликао............!

Паз' овако:

Жутим тачкама Ñу означени завртњеви којима Ñе подешава виÑина траке у одноÑу на главу која је фикÑна, оÑим што Ñе окреће.

1 - 2 Ñу вођице које извлаче траку из каÑете и они у Ñтвари држе виÑину.

Трака не Ñме да Ñпадне Ñа Ñтепеника непокретног дела иÑпод главе.

Ðа врху Ñу навртке којима подижеш-Ñпушташ траку.

Ðе претеруј Ñа окретањем, у Ñваком Ñлучају ти треба каÑета за коју знаш да је идеално Ñнимљена

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Е ал Ñи га Ñликао............!

Паз' овако:

Жутим тачкама Ñу означени завртњеви којима Ñе подешава виÑина траке у одноÑу на главу која је фикÑна, оÑим што Ñе окреће.

1 - 2 Ñу вођице које извлаче траку из каÑете и они у Ñтвари држе виÑину.

Трака не Ñме да Ñпадне Ñа Ñтепеника непокретног дела иÑпод главе.

Ðа врху Ñу навртке којима подижеш-Ñпушташ траку.

Ðе претеруј Ñа окретањем, у Ñваком Ñлучају ти треба каÑета за коју знаш да је идеално Ñнимљена

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...