Jump to content


BOSE AM 10 i koji avr...?


Jablan

Recommended Posts

Nedavno sam kupio BOSE AM 10 sistem, pa bih zamolio forumase da mi preporuce u izboru av risivera.

U startu da napomenem, da ne smatram sebe suvise kompetentnim u oblasti avr. Moja prvobitna zamisao je bila da ovaj sistem uparim sa Harman Kardon avr660... A sada razmisljam i o nekom jacem modelu ONKYO... npr tr-nx 1008 ili 3008...

Sta vi mislite o tome??

Unapred hvala

Link to comment
Share on other sites

Nedavno sam kupio BOSE AM 10 sistem, pa bih zamolio forumase da mi preporuce u izboru av risivera.

U startu da napomenem, da ne smatram sebe suvise kompetentnim u oblasti avr. Moja prvobitna zamisao je bila da ovaj sistem uparim sa Harman Kardon avr660... A sada razmisljam i o nekom jacem modelu ONKYO... npr tr-nx 1008 ili 3008...

Sta vi mislite o tome??

Unapred hvala

Link to comment
Share on other sites

Po ocenama iz HI-FI casopisa, Onkyo je odlican, dok je Harman avr 660 ocenjen kao ''dobar''... E sada, odavno sam slusao da Harman dosta polaze na kvalitet svojih uredjaja, dok toboz zaostaju u funkcionalnosti, jacini kanala itd... A Onkyo je kao u svemu tome ispred H/K. I na testovima se Onkyo pokazao kao superioran, barem po onome sto sam ja pronasao na netu. Kako stvari stoje, Onkyo je blizi mom izboru.

Link to comment
Share on other sites

za taj bose juri neke engleze , CA ili NAD iskrena preporuka , sa svim ostalim ces da kuburis sa srednjim i visokim, cak i ovako vole da se naganjaju sa loudnesom , i d amrzim tonske kontrole ali ovo zvuci kako treba samo u tom slucaju, i pozicioniranje vofera igra odlucujucu ulogu ako ocekujes ikakav kvalitet.... :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Ок... Њих Ñам и купио првенÑтвено ради кућног биоÑкопа - филмови, Ñпорт... Ð Ñве бих то повезао Ñа Dreambox hd Ñат риÑивером... Ðли бих намерно и уложио Ñада у квалитетан авр. Bose Ñе неће бацити :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Svi receiver-i iz iste klase su relativno blizu po kvalitetu (cast izuzecima). Pitanje je koji ti vise lezi zvukom, koji ti se bolje uklapa u sistem, koji ti vise odgovara sto se tice opcija / podesavanja istog...

U ovom slucaju je What Hi-Fi Harman-u dao vrlo nisku ocenu, a na netu bash i nema mnogo review-ova:

http://www.whathifi.com/review/harman-kardon-avr-660/

Nije da verujem ista WHF-u, al' kad nesto dobije ocenu 3/5, onda se malo ipak zapitam, posto tamo nije tesko dobiti 5/5.

Takodje, sto se tice zvucnika, ako bash hoces JBL, iskljucivo LS serija.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Избор је пао на Harman Kardon AVR 760. Потрудићу Ñе да каÑније додам и пар оних JBL "трапеза"...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zdravo,

jel si kupio risiver, i kakvi su ti utisci ? bas me zanima kako se ti zvucnici cuju, kada se slusa muzika?

jer, gledam u jednoj radnji, ti zvucnici AM10-IV kostaju skoro 1.500 eura. Pa me bas zanima, zbog cega su toliko skupi ?

Moje dosadasnje iskustvo sa Home-videom, tj sa filmovima, je takvo, da sada kada bih kupovao zvucnike za kucni bioskop ne bih dao vise od 200 eura za komplet (svojevremeno sam dao skoro 1000 eura za kucni bioskop i strashno sam se zeznuo .. jer, zvuk helikoptera, ili lokomotive kada gledate filmove, se isto cuje na kompletu zvucnika od 1000 eura, kao i od 200 .. mozda gresim, to je samo moje misljenje)

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

.. pre nego sam kupio kucni-bioskop, prodao sam stereo kombinaciju (NAD C350, Nad cd 542, Mission zvucnike itd) i kupio najskuplji Panasonic all-in-one sistem. Da, bas to, jer sam pre toga, nedelju dana citao forume, pricao sa ljudima u US o zvuku, i cinilo mi se da je za te pare to najbolje.

Link to comment
Share on other sites

To ti je bila velika greska!

Sistemi tipa ALL IN ONE (svih 5 zvucnika isto izgledaju) su po nepisanom pravilu malo losiji sistemi i ne moze se puno ocekivati od njih!

Ono sto je trebalo da uradis je da zadrzis te NAD-ove i MISSION zvucnike kao frontove,a da kupis AVR sa PRE-OUTOM a onda i neki solidan centar i neke osrednje souround zvucnike a kasnije kada se malo konsolidujes dokupis i neki woofercic i prica bi ti bila mnogo bolja nego neki ALL IN ONE sistem! :razz:

Pozz i znam da sve to opet malo vise kosta,ali sta bi rekli tek za ove ljude,dal' su i oni srecni i dobili onakav zvuk bas kakav hoce? :hdphones ! :screwy:grin:

Link to comment
Share on other sites

Da ne ispadne sada kako pametujem nesto,ali kao sto vecina ljudi zna onu staru"KOLIKO PARA TOLIKO MUZIKE" tako se i ti rukovodi time pa neces pogresiti u 90% slucajeva! :-D

Kupi kao sto sam kazes neki bolji AVR (DENON,ONKYO,PIONEER) od 850 pa do jedno 1100 eura da bi pristojno svirao i u stereo modu (ali ipak ce to biti mali sifonjercic)! :grin:

Na frontove (stereo mode) i centar (65% radnje filma ide preko centra) isto ulozi malo vise para,dok za surround zvucnike i ne moras nesto da se isprsis!Pa kasnije neki dobar woofer i to bi bilo to ako mislis i pominjes cifru od 2000 do 3000 eura!Pozz!

P.S I nisu oni zaludjenici,ako pogledas i ovde na forumu ima bar 80% ljudi (i ja sam taj) koji razmisljaju na taj nacin!To ti je jednostavno "IGRANKA BEZ PRESTANKA"!

Nekako uvek bude tako da i od boljeg ima bolje,samo je pitanje koliko mozes to da podneses i izguras finansijski! :grin::razz:

Link to comment
Share on other sites

Da ne ispadne sada kako pametujem nesto,ali kao sto vecina ljudi zna onu staru"KOLIKO PARA TOLIKO MUZIKE" tako se i ti rukovodi time pa neces pogresiti u 90% slucajeva! :-D

Kupi kao sto sam kazes neki bolji AVR (DENON,ONKYO,PIONEER) od 850 pa do jedno 1100 eura da bi pristojno svirao i u stereo modu (ali ipak ce to biti mali sifonjercic)! :grin:

Na frontove (stereo mode) i centar (65% radnje filma ide preko centra) isto ulozi malo vise para,dok za surround zvucnike i ne moras nesto da se isprsis!Pa kasnije neki dobar woofer i to bi bilo to ako mislis i pominjes cifru od 2000 do 3000 eura!Pozz!

P.S I nisu oni zaludjenici,ako pogledas i ovde na forumu ima bar 80% ljudi (i ja sam taj) koji razmisljaju na taj nacin!To ti je jednostavno "IGRANKA BEZ PRESTANKA"!

Nekako uvek bude tako da i od boljeg ima bolje,samo je pitanje koliko mozes to da podneses i izguras finansijski! :grin::razz:

Link to comment
Share on other sites

Nedavno sam kupio BOSE AM 10 sistem, pa bih zamolio forumase da mi preporuce u izboru av risivera.

U startu da napomenem, da ne smatram sebe suvise kompetentnim u oblasti avr. Moja prvobitna zamisao je bila da ovaj sistem uparim sa Harman Kardon avr660... A sada razmisljam i o nekom jacem modelu ONKYO... npr tr-nx 1008 ili 3008...

Sta vi mislite o tome??

Unapred hvala

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...