Jump to content


Hi-Files 39 u prodaji od 30. decembra


Ljuba

Recommended Posts

Hvala Vam svima na komentarima, iako puno rada ulazem u testove, za ovaj test CD plejera (i prethodni - pojacala) sam se veoma potrudio.

Da bih to postigao, zamislio sam da sam kupac CD plejera te klase, da nemam nista od kvalitetnijih izvora u kuci i da hocu da izaberem plejer bas za sebe, pa sam krenuo da slusam jedan po jedan, posle uporedo, pa se vracao na one koje sam vec slusao, pa konsultovao ostale... bilo je tu rada i rada...

Mislim da svi oni koji vole Sony ES plejere, treba da cuju Yamahu A-S700, bice iznenadjeni koliko je to slicna filozofija zvuka. A nekada je trebalo dati 3.500 DEM...

Sto se Creek-a tice, napravio sam gresku - on, takodje, zasluzuje Hi Peak ocenu, samo sam u opstoj guzvi zaboravio da pitam urednika da li dva uredjaja mogu da podele istu znacku.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Ili sam postao jako dobar u ignorisanju televizorskog dela ili ga je mnogo manje sto mi se u ovom broju posebno svidelo-ostalo je puno vise mesta za hifu.Broj je odlican jer ima svega zastupljenog podjednako i za svacji ukus(i dzep),dobar je uporedni test i mada bi rezultate trebalo shvatiti kao licne utiske, predpostavljam da bi mnoge od nas "mek,topao,nenametljiv zvuk,lep srednji opseg" svrstali uz Arcam pre nego uz "reproduktore uzdaha" i high "end" za 500-600E, ta je grupa dobro prepoznata u nekadasnjim Philips fanovima.Kratke vesti su obuhvatile velik broj uredjaja koji su novine i u svetu,kao na pr dugo ocekivani Rega dac koji je naisao na pozitivan odjek u UK,btw njhovi stari modeli plejera su na dosta velikom popustu tamo jer izlaze novi(ne znam da li je deo toga dolazi do nas putem distinutera).Uz vec obavezno prisustvo naima,tu je bilo cak malo i Linn-a, dakle ima nesto i za Republikance.Uz tekst o Quadu(sa zeljom za ESL 57 u vintage delu nekog od narednih brojeva) meni je najinteresantniji bio Sonus Faber kako za citanje,tako jos vise za slusanje na Hifiles show-u-njega sam zapamtio ostalo zaboravio sa te prigode.

Sitna zamerka,Gryphon audio uredjajima se hvali izgled a na previse tamnoj fotografiji su potpuno ne vidljivi,mozda je to i trik da nas odvede do salona,cuo sam od jednog forumasa od poverenja da to tamo zvuci brutalno,tad dizajn postaje potpuno ne bitan.

P.S.Stvaro smaraju ove farbarske tegobe citalaca,ima trafika kolko hoces gde su novine napolju na vetrenju-uzmite taj spoljni primerak ili popijte jedan Bayer pre citanja i ne smarajte.:heat

Link to comment
Share on other sites

Hvala Vam svima na komentarima, iako puno rada ulazem u testove, za ovaj test CD plejera (i prethodni - pojacala) sam se veoma potrudio.

Da bih to postigao, zamislio sam da sam kupac CD plejera te klase, da nemam nista od kvalitetnijih izvora u kuci i da hocu da izaberem plejer bas za sebe, pa sam krenuo da slusam jedan po jedan, posle uporedo, pa se vracao na one koje sam vec slusao, pa konsultovao ostale... bilo je tu rada i rada...

Mislim da svi oni koji vole Sony ES plejere, treba da cuju Yamahu A-S700, bice iznenadjeni koliko je to slicna filozofija zvuka. A nekada je trebalo dati 3.500 DEM...

Sto se Creek-a tice, napravio sam gresku - on, takodje, zasluzuje Hi Peak ocenu, samo sam u opstoj guzvi zaboravio da pitam urednika da li dva uredjaja mogu da podele istu znacku.

Link to comment
Share on other sites

Nesto citam.... Tj. Citam o muzickim serverima koji podrzavaju 24/192 (podstaknum temom sa foruma) - i naletim da ih ima zapanjujuce malo. Naim HDX (+DAC dogradnja), Meridian Sooloos, Linn DS i Olive HD.

Pa kako je Olive vec bio i Zoki je i te kako nasao zamerke - zelja za novi review: Olive HD. Moze O4HD, moze (idealno) O6HD. :D Deluje da su malo unapredili celu pricu... Ako moze opet Zoki - cisto da se uporedi :D.

Link to comment
Share on other sites

Ja ovo citam pazljivo... :D A imam obicaj da sve prijavim, jer racunam da u toj redakciji rade zivi ljudi - i da ne vide sve. Da vide, ispravili bi. :D

A da je katastrofalan.... nije. To je 20 zvucnika max koji fali. Vecina toga ima na netu, na sajtu distributera... Ali cisto da bude uredno.

Link to comment
Share on other sites

Listajući neke strane Äasopise video sam neÅ¡to Å¡to mi se posvidjalo i imam par predloga za sledeće brojeve Äasopisa:

Možete staviti recimo jednu stranu, na kojoj će biti recimo uredjaji koji su na popustu, na akciji ovog meseca... SALE strana. Možete se o tome dogovoriti i sa prodavcima uredjaja.

Možda i rublika Pitanja Äitalaca. ili tako neÅ¡to, gde bi ljudi iznosili svoje probleme, nedoumice... znam da postoji forum, ali možda i ovo nije loÅ¡e.

InaÄe novi broj je odliÄan, polako ga "gustiram".

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...