Jump to content


Hi-Files 39 u prodaji od 30. decembra


Ljuba

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Cenjeni kolega, to je upravo bilo i moje razmiÅ¡ljanje, a sledeće logiÄno pitanje je koliko je audiofila u onih 1-2% Linux korisnika. M2Tech ne koristi nikakve generiÄke drajvere, nego proprietary, Å¡to znaÄi da je proba na OS koji nije Win ili MAC Äisto gubljenje vremena.

Link to comment
Share on other sites

Žao mi je ako sam potrošio Vaše vreme. Nije mi bila namera...

Upoznajte *ux, možda vidite da i nisam, toliko, baš, predlagao gubljenje vremena. No, pošto u to, iskreno, ne verujem, neću Vas, više, zadržavati...

Samo sam odgovorio na prebrojavanje... Mea culpa...

Sve najbolje!

Link to comment
Share on other sites

Ja tipujem na HDX.

Ono sto moze da bude bolje je NDX, sa ili bez DAC-a. Serve sluzi da imas centralizovano ripovanje i strimovanje za n Uniti sprava, eventualno i za NDX. Ako mozes umesto Server da uzmes HDX to je mnogo bolje resenje. Naravno, na izlaz iz HDX i te kako ima smisla posle dodatno staviti DAC, ili dodatno napajanje na DAC...

Serve nije pravljen da bude bilo kakav plejer. To mu je "bonus feature" cisto za nuzdu.

Link to comment
Share on other sites

Offtopic:

Razlika u ceni između HDX i UnitiServe+NDX+DAC je osetna. Prosto se nadam da je u HDX ugrađen D/A konvertor kvaliteta uporedivog sa standalone DAC-om.

HDX i NDX imaju DAC nesto losiji od onoga u nDAC-u. Zato je mogucnost nadogradnje istih DAC-om i zanimljiva.

A razlika jeste osetna, ali, opet, nije ideja da kupis UnitiServe+NDX+DAC i da to bude to. Ideja je da kupis jedan UnitiServer, ako imas jednu (ili idelano nekoliko) Uniti-ja. Onda, eventualno, mozes imati UnitiServe+NDX kao pocetak u sistemu A, a par Uniti sprava po ostatku kuce. Mada je i tada pitanje da li je isplativije imati HDX...

Ja UnitiServe dozivljavam kako mu ime kaze - kao server za Uniti sprave.

Link to comment
Share on other sites

GreÅ¡ka Vam se podkrala i u datumu roÄ‘enja Vokija Kostića,pa ispada da je Äovek svoj prvi ruÄak skuvao kada je imao PUNIH SEDAM DANA.Gospodin je ipak roÄ‘en 21.9.1931.No,da ne cepidlaÄim,veoma sam se obradovao kada sam 1.januara 2011.pronaÅ¡ao novi broj HI-FILES-a,pomalo neoÄekivano,jer ko joÅ¡ 1,januara otvara poÅ¡tansko sanduÄe.Svaka Äast na ekspeditivnosti...i da napomenem da nije bilo nikakvog neprijatnog mirisa.Zanimljiv broj,pozdravljam uvoÄ‘enje BluRay recenzija,vrlo korektan grupni test,a s posebnim interesovanjem oÄekujem predstavljanje HI-FI celebrity-ja.

Link to comment
Share on other sites

Dakle mogu i vama i nama samo poželeti Å¡to viÅ¡e brojeva kao Å¡to je ovaj. U kojem ima za svakog po neÅ¡to, sa komponentama od 300 pa do 16.000 evrića. Meni je, priznajem, najinteresantniji bio mali Kef i prvom prilikom ću ga posluÅ¡ati sa svime Å¡to u Audioplusu budu imali, uporediti sa MA rx2, pa da vidimo ko je best buy. Interesantan je naravno (Äuj, interesantan :rolleyes: ) i Sonus Faber Monitor, ali za one sa malo dubljim džepom... Za one sa ne tako dubokim, tu je Yamaha kombo koji je ubeÄ‘en sam i te kako atraktivan u ovoj klasi. Onaj prethodni kombo koji je koÅ¡tao tisućicu po komponenti, ne verujem da je imao ne znam kakvu proÄ‘u. Lepo je i to Å¡to je izmeÄ‘u ostalog testiran i sa novim Kefovima i to je recimo jedno prihvatljivo reÅ¡enje za manje prostorije - sve novo za neÅ¡to viÅ¡e od 1.000 evra.

Test plejera - sjajan. Od malog uvoda do zakljuÄaka. Nisam Äuo nijedan, ali da moram da kupim a da ne mogu da Äujem, znajući kriterijume i Å¡ta g. Karapandžić oÄekuje od maÅ¡ine odluÄio bih se za Arcama. Uprkos izvanredno ocenjenoj Yamahi. B)

Retro kutak - sjajan (zaÅ¡to tražiti drugu reÄ?). Braun ureÄ‘aje nikad nisam Äuo, ali ovaj text prosto mami da ih Äujem. Voleo bih da Äujem i ureÄ‘aje, ali i komentar poÅ¡tovanog kolege Vuleta (btw, neÅ¡to ga nema na forumu), poznatog braunofila...

Na sve ovo dodajem i test tj mini test interkonekcijskih kablova i mogu reći da sam u najmanju ruku dobio protivuvrednost uloženom novcu. A možda i malo više. :1038:

Živeli! :cheers

Link to comment
Share on other sites

Posle procitanih 50% casopisa mogu reci da je broj dobar ( narocito mi se svidja uporedni test, kao i vintage rubrika,..),

a sto se tice primedbi - ima 1-2 strane sa neizostrenim tekstom (pretpostavljam da je problem bio u stampariji).

Posto me neki prozivaju u vezi mirisa casopisa reci cu sledece -

za mene je neprijatan miris odnosno smrad svaki miris koji utice na zdravlje a od ovog novoodstampanog broja me je bolela glava. Posle 2 dana vetrenja na -7C, neprijatan miris (smrad) se izgubio.

Pozz wave2.gif

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...