Jump to content


Hi-Files 39 u prodaji od 30. decembra


Ljuba

Recommended Posts

Intervju

Flemming E. Rasmussen

Razglednica

Hi-Files Show, jesen 2010.

Tema broja

2D-3D konverzija

Grupni testovi

Arcam FMJ CD17

Creek Evolution 2

NAD C565BEE

Pioneer PD-D6 Mk2

Yamaha CD-S700

Testovi

Dynaudio Confidence C4

Sonus Faber Monitor

Naim UnitiServe

Quad 99 serija i zvučnici 12L2

Mission MX-3

KEF Q300

Yamaha R-S300 & CD-S300

Harman Kardon BDS 800

ASD Ultimate

Mini-testovi

HRT Music Streamer Pro

The Chord Company Cadenza

Philips Voice Tracer LFH0867

Olympus LS-11

Muzika & Film

Kristin Hersh

Leonardo DiCaprio

Vojislav Voki Kostić

CD recenzije

DVD recenzije

Blu-ray recenzije

post-1-0-37615500-1293532321_thumb.jpg

post-1-0-37615500-1293532321_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Moj se primerak posteno izluftirao na ovoj hladnoci. Ne smrdi uopste. :nono

Obradovao sam se testu CD playera. Interesovalo me je kako ce NAD proci na testu

jer mi se svideo taj player kako svira narocito u srednjotonskom podrucju, prilicno detaljno i

pomalo mekano, ne bi se slozio da nema emocija, ali sto se tice basa tacno je da mu nesto fali.

Bas me je interesovalo da li ce Zoki pomenuti jog dial i mene je odusevio, i konacno jedan Nad

koji nije extremno ruzan,cak je i onkao nenametljivo lep.

Slike su opet tamne (Quad narocito), ne znam u cemu je problem u fotografa, osvetljenja ili stampe.

Mozda im treba dodati malo nekog glossy efekta ili posebno osvetljavati prilikom fotografisanja.

Link to comment
Share on other sites

Takođe, osim zamerki na kvalitet fotografija, broj je sasvim dobar.

Nisam sve proÄitao, od onoga Å¡to jesam, pohvale za test cd plejera :thumbsup2 . Zanimljivo mi je bilo i Äitanje testa Mission zvuÄnika iz nove serije, mada me viÅ¡e interesuje manji model MX2, i ovaj test većeg modela je koristan kao uvid u stanje stvari.

Link to comment
Share on other sites

Dakle, casopis ne smrdi jer nije u foliji. Da je direktno iz stampe spakovan u foliju, ne bi bilo vremena da malo miris boje ispari.

Kvalitet papira je isto kao u Playboy-u, pa nadam se da je to kvalitet koji vam odgovara :)

Sto se tice kvaliteta fotografija, potpuno ste u pravu, medjutim nije problem do fotografija, jer su u fajlovima sasvim ispravne.

Pogledajte npr Quad na naslovnoj stranici - radi se o identicnom fajlu.

Zamerka je upucena stampariji, jer ovaj problem ne sme da se ponovi.

Hvala svima na komentarima... i ajmo sad lagano vecera, pa da se izljubimo :bacanje

Link to comment
Share on other sites

Novi, novogodišnji broj HiFiles-a kupljen malopre, kod mog vernog prodavca(jedini primerak na kiosku, uvek rezervisan za mene) !!!

Posle listanja na brzinu, onako na prvu loptu... meni deluje i fino i skockano i zanimljivo !!!

Kakvi vas bre mirisi spopali, zar je to uopšte toliko važno, valjda je sadržaj primaran...

Link to comment
Share on other sites

Fin broj :D

Par sitnica:

- Strana 34, "Zvuk", treca recenica: "Od visokih tonova sa mikroskopskim tonovima, mada cesto..."

Tonovi sa tonovima? Mozda mikroskopski detalji?

- Dynaudio: Ne postoje dve serije - Temptation i Evidence. Postoji sam Evidence serija, sa modelima (Evidence) Master i Temptation.

Posto je bilo pitanje zelja za test: ProAC Studio 115, kad stigne, by Zoki. :D Vec je imao na testu PMC i Dynaudio u toj klasi, pa ce lepo moci da uporedi.

Link to comment
Share on other sites

Ako se neko (ikada)zaljubio u literaturu, onda je navikao i da knjige, naroÄito stare, Äasopisi i sve ostalo Å¡to je Å¡tampano ima svoj miris. Ako se zaljubio u ono Å¡to Äita - i taj miris mu je prijatan. Njuhnuo sam sad novi broj - miriÅ¡e lepo. Mirisom me podseća na neka teÅ¡ko nabavljiva izdanja stranih Äasopisa, svojevremeno... JoÅ¡ važnije od toga je njegov sadržaj - mislima da ćemo ovaj broj sa uživanjem Äitati!

Å to se tiÄe fotografija (malo se bakćem sa tim) je potpuno druga priÄa. Reporterske fotografije (sa Hi-Files Show-a) su snimljene nekim budžetnim digitalnim aparatom (tako mi se Äini), i priliÄno je neprimereno da ovako važan segment ( u organizaciji "firme") bude neprimereno loÅ¡e propraćen. Pretpostavljam da je organizacija takvog skupa priliÄno komplikovan, zahtevan i - u krajnjoj liniji skup poduhvat. Da bi sećanje na to ostalo u svesti korisnika pozitivno zabeleženo - dajte kvalitetne fotografije. Ako su one loÅ¡e, loÅ¡a je i slika u glavama onih koji tamo nisu bili, a koji bi možda mogli tamo da se pojave sledeći put ? Da ste stavili bilo koju fotografiju vlasnika "Gryphon-a" sem ove snimljene u vaÅ¡oj režiji... Ona nikako nije za Äasopis koji nije žuta Å¡tampa.

Negde (da li u Äasopisu ili ovde na forumu) sam proÄitao o vaÅ¡im ulaganjima u novi foto-studio. Nadam se da vas je neko dobro posavetovao i da ste nabavili dobru opremu, ali? Pa sa svim tim hardverom neko mora da zna i da radi ! Kritike za Quad-ove fotografije su niÅ¡ta u odnosu Å¡to bi se moglo reći za neke ranije snimljene. ÄŒini mi se da je to Å¡to vidim kod vas, neuspeÅ¡an pokuÅ¡aj nekog "stila" fotografisanja Hi-Fi opreme zastupljenog u Stereoplay-u, s tim da je to kod vas znatno loÅ¡ije. Fotografije (npr. strana 29 u novom broju)bi mogle i najpasioniranije ljubitelje dobrog zvuka i kvalitetnih ureÄ‘aja da odbiju. Takvih je u ranijim brojevima bilo i viÅ¡e, pa - uzimajući u obzir ovaj i gornji pasus malo razmislite o tome ko vam fotografiÅ¡e i da li vam se isplati da angažujete neko profesionalno lice.

Srećna vam Nova godina !

Link to comment
Share on other sites

Nisam stigao da pogledam novi broj, a verovatno necu moci niti narednih 15-tak dana zbog kraceg puta u inostranstvo...

Hoce li neko preneti u par recenica kako je u grupnom testu CDP-a prosao Pioneer PD-D6Mk2? Pitam zbog prijatelja koji je jako zainteresovan za taj model, a nije aktivan na forumu.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...