Jump to content


Omiljene serije


zoltan

Recommended Posts

luthertvseries712888663.jpg

JoÅ¡ jedna poslastica za kojom ćete olizati prste izaÅ¡la je iz BBC-ijeve kuhinje. U pitanju je mini serija Luther. Dobro zapamtite ovo ime jer to je ime detektiva specijalne Londonske jedinice Äiji karakter i dela dobrano odskaÄu standardnom poimanju "dobrog policajca" na koja smo u poslednje vreme naviknuti u ameriÄkim serijama. Luther je protivteg lažnoj normalnosti i opÅ¡teprihvaćenom ponaÅ¡anju. On je kao inercija koja nasavlja da vas vuÄe preko one granice normalnog ponaÅ¡anja koje u svakodnevnom životu se suzdžavate da preÄ‘ete. On je sve ono Å¡to se i oÄekuje od detektiva koji reÅ¡ava mraÄne, surove i bizarne sluÄajeve po multikulturalnom megalopolisu kakav je London. A to je da buden nadrkan, nervozan, da mu privatni život puca po Å¡avovima, sklon izlivima nasilja, ponekad suicidan...

A tu je i njegova bolesna veza sa genijalnom ali poremećenom Alice, ženom koja je ubila svoje roditelje ali koja je osloboÄ‘ena zbog nedostatka dokaza koja Äitavoj seriji daje neku nestvarnu dimenziju.

Lik detektiva Luthera tumaÄi Idris Elba koji je glumeo i u odliÄnoj The Wire krmi seriji o baltimorskim policajcima (mojoj omiljenoj posle Homicide), a vidim da je će glumeti i u Prometeusu.

InaÄe serija nam dolazi u (a)tipiÄnom nestandardnom britanskom formatu tj. prva sezona sadrži 6 epizoda a druga 4! Bar epizode traju po sat vremena.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Uh, ja sam baš fan serija, mnogo ih više gledam nego filmove 90-10 odnos...

pa da krenemo:

- mućke

- friends (ne mogu da verujem da je niko nije pomenuo)

- men behaving badly (Uk. version)

- two and a half men (prvih 8 sezona)

- how I met your mother

- big bang theory

- LOST

- it's always sunny in philadelphia

- family guy

- scrubs

... trenutno aktuelna game of trones

od domaćih: otvorena vrata, vruć vetar, pozorište u kući... pa možda i vratiće se rode

Link to comment
Share on other sites

.

Omiljene serije sam imao jako davno, kao klinac u osnovnoj skoli:

Steta sto je komsijski televizor bio crno beli, pa nisam mogao u potpunosti da uzivam u ljubicastim perikama wink.gif :

Tu je zato bio album sa slicicama:

ufo.jpg

Koju godinu kasnije je doslo ovo, a i mi smo u medjuvremenu kupili televizor (opet crno beli):

Danas se nista ne moze meriti sa tim iscekivanjem svake nove epizode nedeljom na tada jedinom TV kanalu.

.

Zvezdane staze i Svemir 1999,to se ne zaboravlja, a od "novijih" Mucke.Nas predsednik vlade CG na forumima je dobio nadimak Rodni.Bas mu odgovara,a i podsjeca na premijera.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...
Link to comment
Share on other sites

U zadnje vreme samo Dva ipo muškarca.

Genijalni su. Čarli ne glumi, on je onakav u pravom životu a Alana ne mogu da provalim, dal je kreten ili samo mnogo dobro glumi kretena

174658784.jpg

ÄŒarlji je car! :klanjanje VeÄno ću da kunem producente Å¡to su ga "ubili"! :evil:  :evil:  :evil: 

Link to comment
Share on other sites

U zadnje vreme samo Dva ipo muškarca.

Genijalni su. Čarli ne glumi, on je onakav u pravom životu a Alana ne mogu da provalim, dal je kreten ili samo mnogo dobro glumi kretena

John Cryer (Alan Harper) je nevidjeni genijalac. Naravno da mnogo dobro glumi idiota, i iako je Charlie Sheen prva zvezda serije, moje lichno mishljenje je da je Cryer "oteo" Charliju veliki deo slave.

Ja sam ga snimio josh u filmu "Hot shots!", gde je takodje igrao sa Sheen-om i odmah mi je bilo jasno da je rech o vrhunskom komicharu koji bi trebalo da dobije adekvatnu shansu...koju je kasnije dobio.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...