Jump to content


Omiljene serije


zoltan

Recommended Posts

On 5.4.2019. at 17:03, ivanp said:

Kad je bio period u istoriji poznat kao "Hladni rat"?!??:rolleyes:
Kad je živeo Trocki?!???:plakanje
E iz toga iskombinovati nešto.
Učiti, učiti, guglati.....................................

Pitanje, da li si čitao knjige Tom-a ili voliš da pametuješ uopšteno ... 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sky-nm said:

Pitanje, da li si čitao knjige Tom-a ili voliš da pametuješ uopšteno ... 

Термин Хладни рат први пут је употребио Бернард Барух, саветник америчког председника, током једне дебате у америчком Конгресу 1947. године.
 

Nisam naročito pametan kad gubim vreme na forumu, ali eto...................:)
Ne znam kog Tom a, Sojera, možda?
Ajd učiti, malo.....................................................

Link to comment
Share on other sites

Ajte ljudi batalite se politike. Ja sam kriv sto sam pomenuo neke istorijske cinjenice vezane za Rusiju i Srbiju u vezi serije o Katarini Velikoj ali nisam mogao ni da predpostavim da ce to tako brzo da dodje do danasnjih dana i aktuelne geopoliticke situacije. Vratimo se serijama ...

Odgledao sam 5. sezonu Luther-a, ima svega 4 epizode, i moram priznati da sam ostao zbunjen na kraju. Malo cudan kraj, iako u sustini jasan. Ali ne desava se cesto da glavni junak serije na kraju zavrsi u zatvoru ... i to nevin za ono zasto je optuzen.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, DejanM said:

.. ne desava se cesto da glavni junak serije na kraju zavrsi u zatvoru ... i to nevin za ono zasto je optuzen.

Možda je nevin za šta ga optužuju (ubistvo plaćenog ubice), ali od početka serije je pravio neke neoprostive greške, a sve iz najboljih namera pokušavajući da pomogne i sebi i drugima.

Na primer, skrivanje Alis Morgan je samo po sebi krivično delo (a na to treba dodati i otežavajuću okolnost to što je on detektiv), bez obzira što mu je ona par puta spasla guzicu.

Pa otmica i vezivanje za radijator gangstera Džordža Kornelijusa u 4. seriji da bi Luter saznao šta se tačno dogodilo sa Alis nakon što je čuo da je mrtva.

Sve to bi ga smestilo iza rešetaka na par godina, ali je on uvek imao sreće da su se stvari odvijale njemu na ruku da se izvuče iz škripca u kome je često bio.

Ovo hapšenje na kraju 5. serije je takoreći karmička pravda.

Ne kažu Anglosaksonci za džaba "The road to hell is paved with good intentions"...

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Froggy said:

Možda je nevin za šta ga optužuju (ubistvo plaćenog ubice), ali od početka serije je pravio neke neoprostive greške, a sve iz najboljih namera pokušavajući da pomogne i sebi i drugima.

Na primer, skrivanje Alis Morgan je samo po sebi krivično delo (a na to treba dodati i otežavajuću okolnost to što je on detektiv), bez obzira što mu je ona par puta spasla guzicu.

Pa otmica i vezivanje za radijator gangstera Džordža Kornelijusa u 4. seriji da bi Luter saznao šta se tačno dogodilo sa Alis nakon što je čuo da je mrtva.

Sve to bi ga smestilo iza rešetaka na par godina, ali je on uvek imao sreće da su se stvari odvijale njemu na ruku da se izvuče iz škripca u kome je često bio.

Ovo hapšenje na kraju 5. serije je takoreći karmička pravda.

Ne kažu Anglosaksonci za džaba "The road to hell is paved with good intentions"...

Brate mili, koji si ti spojler...:lol:

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, ivanp said:

Термин Хладни рат први пут је употребио Бернард Барух, саветник америчког председника, током једне дебате у америчком Конгресу 1947. године.
 

Nisam naročito pametan kad gubim vreme na forumu, ali eto...................:)
Ne znam kog Tom a, Sojera, možda?
Ajd učiti, malo.....................................................

Cela poenta je da dela Tom Klensija grubo mogu da se podele na ona koja su pokrivale Hladni rat i na druga ... ona prva po mom mišljenju su mnogo bolja.

A što se ostatka tiče, i listo da se ne pitaš ja sam te prijavio.

Neću više da širim priču na ovoj temi pošto bezpotrebno istu uništavaš, toliko od mene.

 

Dodato:

Inače da nisi odmah skočio video bi da se moj komentar nadovezao na raniji prethodno pomentu post, tema istog bila serija 

Tom Clancy's Jack Ryan

A samim tim bi mogao da povežeš tačkice do hladnog rata i prethodno napisanog.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Froggy said:

Možda je nevin za šta ga optužuju (ubistvo plaćenog ubice), ali od početka serije je pravio neke neoprostive greške, a sve iz najboljih namera pokušavajući da pomogne i sebi i drugima.

Na primer, skrivanje Alis Morgan je samo po sebi krivično delo (a na to treba dodati i otežavajuću okolnost to što je on detektiv), bez obzira što mu je ona par puta spasla guzicu.

Pa otmica i vezivanje za radijator gangstera Džordža Kornelijusa u 4. seriji da bi Luter saznao šta se tačno dogodilo sa Alis nakon što je čuo da je mrtva.

Sve to bi ga smestilo iza rešetaka na par godina, ali je on uvek imao sreće da su se stvari odvijale njemu na ruku da se izvuče iz škripca u kome je često bio.

Ovo hapšenje na kraju 5. serije je takoreći karmička pravda.

Ne kažu Anglosaksonci za džaba "The road to hell is paved with good intentions"...

У којој серији су пандури или детективи скроз црно-бели тј гледају на закон ко свето писмо?

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, DejanM said:

Ajte ljudi batalite se politike. Ja sam kriv sto sam pomenuo neke istorijske cinjenice vezane za Rusiju i Srbiju u vezi serije o Katarini Velikoj ali nisam mogao ni da predpostavim da ce to tako brzo da dodje do danasnjih dana i aktuelne geopoliticke situacije. Vratimo se serijama ...

Odgledao sam 5. sezonu Luther-a, ima svega 4 epizode, i moram priznati da sam ostao zbunjen na kraju. Malo cudan kraj, iako u sustini jasan. Ali ne desava se cesto da glavni junak serije na kraju zavrsi u zatvoru ... i to nevin za ono zasto je optuzen.

Не би дошло а се нису мешали са стране, као и увек. Не би било лоше да се тема подели и историјски део пребаци у офтопик.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, gvlada said:

Не би дошло а се нису мешали са стране, као и увек. Не би било лоше да се тема подели и историјски део пребаци у офтопик.

Nisam siguran da to moze da funkcionise .... Vrlo brzo ce prica da se prebaci na teren cetnici ili partizani; Rusi ili Amerikanci; pa na kraju i Vucic ili SzS, ... i onda krenu emocije, frustracije i ko zna sta jos sve ne i onda od neke razmene misljenja nema nista. Istorija je veoma zeznuta oblast jer je uvek bila politizovana i manipulisana. Ali i pored toga, ona ostaje uciteljica zivota, pod uslovom da mozete da dodjete do bar kakve takve istine o onome sto se desavalo ...

Zato je mozda bolje nastaviti price o lepim i beznacajnim temama, kao sto je HiFi ....

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, DejanM said:

Nisam siguran da to moze da funkcionise .... Vrlo brzo ce prica da se prebaci na teren cetnici ili partizani; Rusi ili Amerikanci; pa na kraju i Vucic ili SzS, ... i onda krenu emocije, frustracije i ko zna sta jos sve ne i onda od neke razmene misljenja nema nista. Istorija je veoma zeznuta oblast jer je uvek bila politizovana i manipulisana. Ali i pored toga, ona ostaje uciteljica zivota, pod uslovom da mozete da dodjete do bar kakve takve istine o onome sto se desavalo ...

Zato je mozda bolje nastaviti price o lepim i beznacajnim temama, kao sto je HiFi ....

Постоје други форуми са историјским темама. Јесте да историју пишу победници, јесте да историја није егзактна наука, али се неке ствари могу потврдити или оповргнути археолошким налазима, генетиком, списима са више страна, народним фолклором (митовима и легендама). Треба се приступити хладне главе и објективно сагледати цео склоп догађаја који су довели до нечега. Слично као када се истражује живи свет у његовој средини.

Данас су Срби изманипулисани вишедеценијским учењем базираном на страху од "великосрбске" хегемоније да у то исто правдају код свих других науштрб свог имена, традиције и територије.

Link to comment
Share on other sites

Pri gledanju istorijskih serija iz tog doba (Ekatarina II npr) obavezno uzeti u obzir da je pojam nacije tada bio dosta fluidan. I ona sama je bila Švabica, kao i neki Engleski kraljevi. Poseban galimatijas je sa Normanima i Saksoncima.

Daklem oprezno sa zaključcima

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...