Jump to content


Omiljene serije


zoltan

Recommended Posts

118955602_dasboot.jpg.3ad9c52e235f08f2d5e763cf1b102d40.jpg

Dakle serije još uvek nema na torentima. Ja volim klaustrofobčnu atmosferu podmorničkih filmova. Serija se vremanski nastavlja na odličan film iz osamdesetih, a i ličnosti imaju neke rođačke veze.

Ono ovi iz podmornice vire kroz periskop i na kvarno torpeduju brodove iz savezničkog konvoja. Onda se razarač ili korveta daju u potragu i zasipaju ih dubinskim bombama koje eksplodiraju u blizini. U podmornici sve pršti od varnica struje, gori, pucaju cevi, suklja voda i pale se mini požari. Sve to u isto vreme. Posada požrtvovano radi, kuca u cevi, šrafi, mokra od vode koja ih zasipa i osmuđena od vatre. E a posle ove dramatike nekako uspevaju da sve to saniraju, pritaje se. Ono niko ne sme ni da pr.........ne da ih ovi na korveti ne bi čuli pomoću uređaja za slušanje šumova........................... i posle se iskradu i pobegnu.

I sve to nekoliko puta u toku serije u sličnim varijantama. Interesantno je da u seriji niko ne pozdravlja nacističkim pozdravom! Valjda hoće da kažu da podmorničari nisu bili članovi!? Ma idi bre...:D
Bez obzira na sve manjkavosti (a koja serija ih nema), meni se sviđa.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 11.3.2017. at 7:59, DejanM said:

Da li imas mozda informaciju kada ce nastavak ? Jer je u ove dve epizode prica tek pocela...

Ako me oči (i ekran) ne varaju, 1. epizoda pete sezone britanske serije "Luther" najavljena je za prvi januar 2019. godine, a preostale tri sa po jednim danom razmaka (drugog, trećeg i četvrtog januara). :wub:

Naoštri(te) svoje "klijente" (;)), a za titlove (engleske, za nestrpljive), tu je addic7ed.com, ili neki od "naših" (prijevodi-online.org ili titlovi.com).

 

P.S.: Šuška se da se vraća Alis Morgan... B)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Trocki je ruska serija od 8 epizoda, snimljena 2017. Moze da se pogleda na Netflix-u.

https://en.wikipedia.org/wiki/Trotsky_(TV_series)

Serija se bavi u prvom redu portretiranjem licnosti Lava Trockog, jednog od vodja Oktobarske revolucije. Taj psiholoski prikaz jedne neobicne licnosti jeste uradjen maestralno. Meni medjutim nedostaje vise podataka i prikaza dogadjaja, koji su presudno uticali na desavanja u Rusiji tog doba, a za koja sam ocekivao da ce biti rasvetljeni u ovoj seriji. Recimo, nije uopste prikazan dolazak Lenjina oklopnim vozom iz Svajcarske; nije razjasnjeno sta je Trocki pred samu revoluciju radio u New York-u (gde je ziveo jedno vreme); dok se glavni finansijeri celog tog "projekta" pominju samo ovlas i usput. Ipak postoji i pored toga dosta interesantnih detalja, kao sto je npr. strasna veza Trockog sa Fridom Khalo ... U svakom slucaju vredi pogledati.

Trotsky_(TV_series).jpg

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, DejanM said:

Trocki je ruska serija od 8 epizoda, snimljena 2017. Moze da se pogleda na Netflix-u.

https://en.wikipedia.org/wiki/Trotsky_(TV_series)

Serija se bavi u prvom redu portretiranjem licnosti Lava Trockog, jednog od vodja Oktobarske revolucije. Taj psiholoski prikaz jedne neobicne licnosti jeste uradjen maestralno. Meni medjutim nedostaje vise podataka i prikaza dogadjaja, koji su presudno uticali na desavanja u Rusiji tog doba, a za koja sam ocekivao da ce biti rasvetljeni u ovoj seriji. Recimo, nije uopste prikazan dolazak Lenjina oklopnim vozom iz Svajcarske; nije razjasnjeno sta je Trocki pred samu revoluciju radio u New York-u (gde je ziveo jedno vreme); dok se glavni finansijeri celog tog "projekta" pominju samo ovlas i usput. Ipak postoji i pored toga dosta interesantnih detalja, kao sto je npr. strasna veza Trockog sa Fridom Khalo ... U svakom slucaju vredi pogledati.

Trotsky_(TV_series).jpg

Deluje interesantno. Gde ima da se vidi sem Netflixa. Voleo bih da pogledam. Kod tih istorijskih serija je vrlo interesantan pristup "istini" i istorijskim činjenicama, tj koliko je prebojena stvarnost.

Na novoj (Nova) televiziji naleteh na odličnu seriju.

MV5BYzUwNGI4MjMtZWVhOC00NDEyLTk1OWYtNzhj

Malo preterano romansirano za moj ukus ali prelepo snimljeno, enterijeri i kostimi neverovatni. Prave Rusi odlične serije

Ko je zakasnio (kao ja) ili ne voli da je opterećen vremenom prikazivanja i isčekivanjem nove epizode ima da se gleda i ovde

https://www.navidiku.rs/video/ekatarina

 

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, siroma said:

Deluje interesantno. Gde ima da se vidi sem Netflixa. Voleo bih da pogledam. Kod tih istorijskih serija je vrlo interesantan pristup "istini" i istorijskim činjenicama, tj koliko je prebojena stvarnost.

Na novoj (Nova) televiziji naleteh na odličnu seriju.

MV5BYzUwNGI4MjMtZWVhOC00NDEyLTk1OWYtNzhj

Malo preterano romansirano za moj ukus ali prelepo snimljeno, enterijeri i kostimi neverovatni. Prave Rusi odlične serije

Ko je zakasnio (kao ja) ili ne voli da je opterećen vremenom prikazivanja i isčekivanjem nove epizode ima da se gleda i ovde

https://www.navidiku.rs/video/ekatarina

 

Ja sam Trockog gledao na Netflix-u i ne znam gde bi jos mogla da se pogleda. Zao mi je sto nisam od neke pomoci ... Ekaterina izgleda odlicno, pogledacu je  - hvala na linku ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...