Jump to content


Omiljene serije


zoltan

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Од мноштва америчких серија ево препорука за једну енглеску.

Само пет сезона са по пет епизода али свака по сат ипо.

Нема мобилних, нема пуцњаве, јурњаве аутомобилима, рачунара али вреди погледати.

По динамици и није нешто.

https://www.imdb.com/title/tt2701582/?ref_=fn_al_tt_1

 

n18nxf.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 19.7.2018. at 1:11, ivanp said:

561246552_SharpObjects.thumb.jpg.6da0896fff3376bf00029c056b38f052.jpg

Jel gledo neko? Na HBO u, serija Sharp Objects. Tema nije naročito originalna. U nekom južnjačkom američkom pichkowcu neko ubija devojčice. Glavnu junakinju, novinarku iz Sent Luisa, glavni urednik šalje u rodni grad da istraži malo i napravi priču. E sad, atmosfera a i kamera ubivaju na mesto.

Moje bi pitanje bilo. Očuh glavne junakinje se očigledno dobro udo u bogatu kuću i ima opasnu HIFU!! Ja u glavi imam neki feler, limiter, pa bez moje volje iz nje izbacujem skupe HiFi uređaje koje vidim na slikama i o kojima inače sa uživanjem čitam. Ybg, neki od efekata kiselog grožđa. Koji su uređaji u pitanju, ako je neko gledo seriju? Ako nije, trebalo bi. Ne zbog HiFe.

 

Odlicna serija. Nekoliko jako dobrih glumaca na celu sa Amy Adams i Patriciom Clarkson.

Uzgred, pored Moon sistema, sve vreme moze da se cuje i muzika Led Zepp.

Link to comment
Share on other sites

Spanska serija Kuga (The Plague) vredi da se pomene iz vise razloga. Radnja ove serije (ja sam pogledao samo prvu sezonu od 6 epizoda) se odvija u srednjovekovnoj Sevilji. U gradu u kom se pojavljuje kuga, desavaju se i cudna ubistva i glavni junak, po nalogu inkvizicije, pokusava da otkrije ubicu.

Posebnu vrednost seriji daje veoma autenticno predstavljanje zivota ljudi u vecem gradu u srednjovekovnoj Spaniji: beda, prljavstina, blato, poroci, ocaj, siromastvo, .... Zbog toga je atmosfera serije veoma mracna, teska, na momente porazavajuca kada vidite kako su ljudi tada ziveli.

https://www.imdb.com/title/tt5868826/?ref_=nv_sr_1

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, sky-nm said:

The Expanse 

https://www.imdb.com/title/tt3230854/

U potrazi za SciFi serijama naisao sam na ovu, pogledao sam 5 epizoda za sada nije losa

Samo strpljivo, sad tek počinje razrada.

Kako se približava kraj 1. sezone, postajaće sve napetije.

A sledeće dve sezone su - što bi Ameri rekli - a rollercoaster ride...

Link to comment
Share on other sites

On 10/15/2018 at 11:18 AM, DejanM said:

Spanska serija Kuga (The Plague) vredi da se pomene iz vise razloga. Radnja ove serije (ja sam pogledao samo prvu sezonu od 6 epizoda) se odvija u srednjovekovnoj Sevilji. U gradu u kom se pojavljuje kuga, desavaju se i cudna ubistva i glavni junak, po nalogu inkvizicije, pokusava da otkrije ubicu.

Posebnu vrednost seriji daje veoma autenticno predstavljanje zivota ljudi u vecem gradu u srednjovekovnoj Spaniji: beda, prljavstina, blato, poroci, ocaj, siromastvo, .... Zbog toga je atmosfera serije veoma mracna, teska, na momente porazavajuca kada vidite kako su ljudi tada ziveli.

https://www.imdb.com/title/tt5868826/?ref_=nv_sr_1

 

Kopija ime ruže film

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Body said:

Kopija ime ruže film

Ima slicnosti. Ali ima i razlika. Dok je kod Imena ruze obuhvacena jedna zatvorena zajednica (manastir) ovde se radi o sirem kontekstu, grada Sevilje, koja je istovremeno i jedna od glavnih luka za komunikaciju sa novim svetom. Pojava kuge se moze smatrati i metaforom, jednog tesko obolelog sistema u kome su ljudi jako tesko ziveli. To je u seriji toliko naglaseno da je gotovo zaplet oko ubistva pomeren u drugi plan. Osim toga ce ova serija dobiti i nastavak iduce godine - bice interesantno videti da li ce se taj nastavak takodje desavati u Sevilji ili pak u Novom Svetu.

Ime ruze ima po meni bolji zaplet - cela ta prica o zabranjenim knjigama (uzgred ta prica je i danas aktuelna i vecina knjiga koje se nalaze na papinoj zabranjenoj listi se i danas ne objavljuju na Zapadu) je koliko istinita toliko takodje metaforicna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...