Jump to content


Omiljene serije


zoltan

Recommended Posts

Poceo sam da gledam na Netflixu seriju: Timeless. Abigail Spencer je u glavnoj ulozi. Posle nekoliko epizoda sam napravio pauzu i kada sam danas hteo da nastavim, nje vise nema na Netflixu. Na netu sam uspeo da pronadjem samo to da je druga sezona skinuta, ali mi nije jasno zasto je Netflix skinuo i prvu sezonu ?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 17.9.2017 at 15:28, Aibo said:

Ja sam baš pre neki dan završio Timless na Netflixu, i dalje je tu nije nigde otišla. Fina i serija i Abigail Spencer. :)

Sada se navratih na Black Mirror, tj. završio prvu sezonu - za sada odlična mini serija i svaka epizoda ima odvojenu radnju od koje mi se obično sledi krv i zgadi tehnologija.  

Ne znam kako i ne znam zasto - ali sada sam opet proverio: na austrijskom Netflixu nema serije Timeless.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je verovatno najbolja serija koju sam u poslednjih par godina pogledao: The Handmaid's Tale sa Elisabeth Moss u glavnoj ulozi. Ove godine je serija dobila puno nagrada ali i pored toga se radi o zbilja odlicnoj prici, dobroj glumi i zbilja izuzetnoj atmosferi koja je ostvarena. Snimljena je samo jedna sezona sa 10 epizoda i prica se ne zavrsava u tih 10 epizoda, tako da sada prestaje da se ceka nastavak. Ovo je zbilja jaka preporuka ...

http://www.imdb.com/title/tt5834204/?ref_=nv_sr_1

Uzgred, muzika u seriji za koju je bio zaduzen Adam Taylor je takodje izvrsna ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Moguce je da se ova serija vec pojavljivala u ovoj temi, ali za slucaj da nije... voleo bih sa vama da podelim utiske.
Snimljena su tri serijala (2008-2010), gde svaka epizoda traje oko 25min, a centralni lik je psihoterapeut (Gabriel Byrne) i njegovi pacijenti. Serija mi je najpre zanimljiva iz razloga sto nema holivudske akcije, specijalnih efekata, osumnjicenih, dobrih i zlih... vec je akcenat bacen na kvalitetan tekst i dijalog izmedju psihoterapeuta i pacijenta. Ozbiljno se pripremam da odgledam sve od pocetka, jer tera posmatraca da i sam pocne neke momente u zivotu da posmatra iz drugog ugla, malo vise analiticki... da ne kazem, sa vise razumevanja.

Serijali imaju vibrantnije momente bas kao i padove, pa treba ostati uporan i koncentrisan na svaku epizodu, jer je sve na neki nacino povezano do poslednje epizode. Posao psihoterapeuta je prilicno verno prikazan, a ''pacijenti'' su pazljivo odabrani da bi se obuhvatili problemi koji se najcesce javljaju.

http://www.imdb.com/title/tt0835434/

117zcoz.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...