Jump to content


Da li je ovo ok. kombinacija


Stefan1

Recommended Posts

Nisam znao da li ovo da postavim u home theather sobu ili ovde...

Zimus sam ako se secate postavio thread o mission m3 seriji i yamaha av risiveru,medjutim kesha se tada nije imalo pa doticni sistem nisam ni nabavio...ali i bolje sto ga nisam nabavio jer su mi u medjuvremenu "apetiti"porasli:

Dakle bio sam kod drugara koji je uzeo Mission M53 zvucnike povezane na Denon AVR 1804 ili 1604 nisam siguran.Iako ima samo(za sada) frontove meni to u njegovoj sobi iako je potpuno neakusticna zvuce perfektno.Odluka je odmah pala

Da napomenem do sada nisam imao nikada home theather...a hocu da udjem na velika vrata :lol:

E sada ja sam mislio za zvucnike i av risiver da potrosim cca 3000 eur ali to sto dobijem da zvuci!

Uzeo bih sledeci komplet:

AV risiver Denon AVR 3805+Zvucnici Misson M5+woofer M3AS(da bi ustedeo uzeo bi M3AS a ne M5AS a M5AS je ionako preveliki za sobu gde cu drzati ovaj komplet) i a kao izvor zvuka bi posluzio DVD Pioneer 575(zato sto reprodukuje SACD i DVD-a znam da nemoze kao odvojeni playeri od vide hiljada eura ali meni je i ovo dosta-a verujem i 90% ljudi)

Konkretno bih uzeo M53 front,M50 rear i M5C2 kao center.

Interesuje me sledece:

Da li je prevelika razlika izmedju M50 i M51 ,meni bi zbog kompaktnosti (i cene) vise odgovara M50 ali ne bih voleo da on odskace po kvalitetu zvuka od ostalih komponenti.

Cuo sam da je preporuka Mission + Denon i da fabrika Mission savetuje da se uz M5 seriju uzme Denon AVR 3805 da bi se postigao pun rezultat

Vase misljenje o ovom "kompletu"-predlozi ili kritike

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Po mom misljenju, u kombinaciji Mission + Denon, ovaj prvi 'kalira'. Da se razumemo, ne potcenjujem Mission, rec je o necem drugom.

Na Denon-a mozes da stavis i 'kante' pa ces da dobijes zvuk. Znam o cemu pricam: kod kuce imam stereo Denon-a i par konfekcijskih zvucnika (par za 130 e) i to zvuci sasvim podnosljivo, samo zato sto Denon je...Denon.

Pozdrav

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Po mom misljenju, u kombinaciji Mission + Denon, ovaj prvi 'kalira'. Da se razumemo, ne potcenjujem Mission, rec je o necem drugom.

Na Denon-a mozes da stavis i 'kante' pa ces da dobijes zvuk. Znam o cemu pricam: kod kuce imam stereo Denon-a i par konfekcijskih zvucnika (par za 130 e) i to zvuci sasvim podnosljivo, samo zato sto Denon je...Denon.

Pozdrav

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Ok, da ne kaliram vise... :lol:

Sve u svemu, tvoj i moj post su ocigledno posledica subjektivnosti (srpski: ostrascenosti) autora.

Dobro, ja cu se ubuduce uzdrzati od komentarisanja uredjaja o kojima sam misljenje stekao vise putem sugestija, a manje slusanjem. Kad bolje razmislim, Mission sam negde cuo samo kratko; nedovoljno za bilo kakvu ocenu; ali zato sam citao ovdasnje prikaze ( :) ). Cuvacu se takvih stvari ubuduce.

Cuveni citat 'Verujte samo svojim usima' treba proglasiti za slogan foruma.

Pozdrav

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Zdravo Stefan1!

Bicu konkretan jer licno nisam ljubitelj HT te bih ti samo preporucio da se ne zavaljujes puno para na zadnje zvucnike, jer oni su u sustini zaduzeni za specijalne efekte, a kojih je usput budi receno iznenadjujuce malo pa cak i u najnovijim filmovima tipa Matrix i sl.

Da sam na tvom mjestu nasao bih radije jeftiniji dipol za pozadi, jer se sa njima lakse zaokruzuje zvucna slika sto je neophodno za HT sisteme, kanadski Paradigm je imao strasne za malo para (licno iskustvo), ali trenutnu situaciju ne znam.

Ja bih licno razmisljao i o frontovima i da li je potrebno imati istancane hifi zvucnike tipa Mission uz jedan AVR jer bez obzira na kvalitetu Denona nikada od njega ne smijes zahtjevati niti pak ocekivati istinski Hi-Fi zvuk. Ovo specijalno mislim posto imas i "sub" moze onda i slabiji zvucnik.

Vec sam negdje prije govorio ako nisi upratio moze se uzeti i zvucnik tipa Klipsch sa dovoljno basa, pa da izbjegnes "sub", ali to je vec tvoj zadatak da odlucis sta ti odgovara.

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...