Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Na kraju je pominjani TC-K770ES sa KP zavrsio kod mene, doduse samo radi popravke za rodjaka.

Buni me jedna stvar kod ovog sonija: Imam utisak da je dek (ili bar ovaj komad kod mene) dosta izbirljiv po pitanju kaseta. Da li neko hoce da mi ukratko objasni kako se pravilno vrsi kalibracija, mozda tu gresim?

Moj technics RSM-253X prosto "zalepi" snimak na svaku kasetu sa kojom sam probao i ovog sonija. Istina je i da mi se cini da takav snimak za nijansu bolje zvuci na 770tici. Da li na TC-K770ES moze da se iskljuci HXPro?

post-9225-0-34314800-1342045231_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

JoÅ¡ jedna maÅ¡ina doÅ¡la u kolekciju. Nisam mogao da odolim, zaista u odliÄnom kozmetiÄkom i tehnikom stanju, Äak sam naÅ¡ao i daljinski. Kalibrisao sam Sony HF normalku sa bias i level pozicijom sa slike. Za sada mi se Äini da je GX-75 sa zvukom vrlo blizu ovom drugaru ispod njega ali ipak mu nedostaje za trunku viÅ¡e prostornosti.

Akai_Teac.jpg

Jedna lepa spravica koju sam dobio na poklon u Francuskoj:

Walkman.jpg

Napokon sam u Francuskoj našao i TDK MA-XG 90 po pristojnoj ceni. Ako nekoga zanima, adresa njihovog KP sajta je www.leboncoin.fr , može se svašta naći po mnogo povoljnijim cenama nego kod nas a dobro je i za poređenje. Da dodam, izaberete Toute la France za region i Image & Son za kategoriju audio video.

Link to comment
Share on other sites

JoÅ¡ jedna maÅ¡ina doÅ¡la u kolekciju. Nisam mogao da odolim, zaista u odliÄnom kozmetiÄkom i tehnikom stanju, Äak sam naÅ¡ao i daljinski. Kalibrisao sam Sony HF normalku sa bias i level pozicijom sa slike. Za sada mi se Äini da je GX-75 sa zvukom vrlo blizu ovom drugaru ispod njega ali ipak mu nedostaje za trunku viÅ¡e prostornosti.

Akai_Teac.jpg

Jedna lepa spravica koju sam dobio na poklon u Francuskoj:

Walkman.jpg

Napokon sam u Francuskoj našao i TDK MA-XG 90 po pristojnoj ceni. Ako nekoga zanima, adresa njihovog KP sajta je www.leboncoin.fr , može se svašta naći po mnogo povoljnijim cenama nego kod nas a dobro je i za poređenje. Da dodam, izaberete Toute la France za region i Image & Son za kategoriju audio video.

BILLY imas iste masine kao ija,i ako su kao moje bices zadovoljan njihovim radom.Sto se tice kasete TDK MA-XG 90 drago mi je sto si je nabavio jer svaki zaljubljenik u dekove mora da ima jednu takvu vrhunsku kasetu u svojoj kolekciji. :thumbsup2 :thumbsup2 :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

JoÅ¡ jedna maÅ¡ina doÅ¡la u kolekciju. Nisam mogao da odolim, zaista u odliÄnom kozmetiÄkom i tehnikom stanju, Äak sam naÅ¡ao i daljinski. Kalibrisao sam Sony HF normalku sa bias i level pozicijom sa slike. Za sada mi se Äini da je GX-75 sa zvukom vrlo blizu ovom drugaru ispod njega ali ipak mu nedostaje za trunku viÅ¡e prostornosti.

Akai_Teac.jpg

Jedna lepa spravica koju sam dobio na poklon u Francuskoj:

Walkman.jpg

Napokon sam u Francuskoj našao i TDK MA-XG 90 po pristojnoj ceni. Ako nekoga zanima, adresa njihovog KP sajta je www.leboncoin.fr , može se svašta naći po mnogo povoljnijim cenama nego kod nas a dobro je i za poređenje. Da dodam, izaberete Toute la France za region i Image & Son za kategoriju audio video.

Njemu je takmac 95 ica,tako da nije ni cudo
Link to comment
Share on other sites

Profesore slažem se sa konstatacijom za TDK, samo sam Äekao priliku da je naÄ‘em :) . Za sada sam oduÅ¡evljen sa oba deka, u odliÄnom su stanju i prezadovoljan sam Å¡to sam naÅ¡ao ovakve primerke. Jako mi je drago da mogu da pravim kompilacije na kasetama sa ploÄa.

Zna li neko koja je glavna razlika između 75-ice i 95-ice ? Iz sećanja znam da nije bilo neke velike razlike u zvuku ?

Link to comment
Share on other sites

Sport Billy Äestitam na novom ljubimcu i neka vas dobro služi, ja imam 4 Akaija GX-95 i GX-75, GX-75mkll i GX-65, Å¡to se tiÄe zvuka izmeÄ‘u GX-95 i GX-75 nema nikakve razlike, jedino GX-75mkll ima malo drugaÄija vrata i slova za CD-DAT Direct nisu u pozlati kao kod prve dvojice ali bez brige sad Äe naÅ¡ Scepan izvaditi sve podatke iz svog moÄnog arhiva :wave2:cheers

Link to comment
Share on other sites

Profesore slažem se sa konstatacijom za TDK, samo sam Äekao priliku da je naÄ‘em :) . Za sada sam oduÅ¡evljen sa oba deka, u odliÄnom su stanju i prezadovoljan sam Å¡to sam naÅ¡ao ovakve primerke. Jako mi je drago da mogu da pravim kompilacije na kasetama sa ploÄa.

Zna li neko koja je glavna razlika između 75-ice i 95-ice ? Iz sećanja znam da nije bilo neke velike razlike u zvuku ?

95 ima drvene stranice i daljinski i koštao je 200 maraka više. I ne bih se složio sa konstatacijom da nema razlike u zvuku.Ima ,male ali ima. Čak ima razlike između dve 75-ice jedna je evropski model drugi japanski.
Link to comment
Share on other sites

Cene su bile 1300 dm GX-95,a 1000 dm GX-75.GX-95 je bio tezi za 1 kg(ipak ima drvene stranice),ima i daljinski.GX-95 ima bolji frekventni opseg na metal-u 18-21.000 Hz spram GX-75 koji ima 20-21.000.Sto se ocena u casopisima tice u Audio-u i Hifi Vision-u su bili identicno ocenjeni.U Stereo-u su GX-75,95 i 95 mk II dobili po dve zvezdice u istoj klasi.Kod mk II modela ima razlika spram prvih verzija,skoro je ovde pisano o tome ali kad pogledate testove u stranoj stampi(isto su ocenjeni).U nasem casopisu Audiofon(testiran je GX-75 mk II kazu da je ogromna razlika izmedju GX-75mk II i GX-75 : kazu u projektovanoj elektronici i kvalitetu delova i u zvuku gde su kako kazu ispravljene sve zamerke koje su bile na prvoj verziji(oni kazu : ostri visoki,lose definisan i mutan bas i suv zvuk kod prve verzije).Kazu i da je sa svim kablovima odlicno radio(mk II)

Teac V-7000 je kostao 1200 dm i u Audio-u i Stereo bio isto ocenjen kao Akai GX-75/95.U Hifi Choice-u je na primer GX-95mkII bio bolje ocenjen od V-7000,Akai u zvuku dobio Very Good,a Teac ocenu Good.Oba po 400 funti bila u UK.Na linku pogledajte donji deo kod GX-95mk II,tu su i discrete 3 head,stabilizer u vratancima.Uz 75mkII ide daljinski kao i kod 95/95mk II.

http://wegavision.pytalhost.com/Akai92/09.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da deÄki u pravu ste, GX-95 je imao za razliku od GX-75 stranice i daljinac ali to nisam naveo jer to zna i mala beba, vjerujem da je Sport Bilija zanimala razlika u zvuku, ja sam testirao moje dekove u identiÄnim uvjetima i nisam uvidio neku bitnu razliku. Kao Å¡to kaže Scepan primetnija je razlika izmeÄ‘u GX-75 i GX-75mkll nego izmeÄ‘u GX-95 i GX-75, ona 2 herca razlike tko Äuje svaka mu Äast, uostalom sva trojca su dekovi iz moje kolekcije pa da sam uvidio razliku nebih priznao, Äisto radi mira u kuÄi, preblizu su jedan drugome, moglo bi biti svaÄ‘e, nije lako nama... :screwy;-)

post-15891-0-87190000-1342221642_thumb.j

post-15891-0-87194600-1342221665_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Vlajo daleko od toga da su najbolji ali da su prekrasni, jesu, imam preko 150 dekova i oni koju su stvarno makine veÄini nisu lijepi za oko, Studer A-721, ASC-2001, Nak ZX-7, Teac Z-6000-7000 plaÅ¡e malu djecu ali uživo izgledaju zaista moÄno, meÄ‘u ljepotane bih joÅ¡ smijestio i Teac V-8030, pogotovo Å¡ampanj verziju, Pioneer CT-93, Hitachi D-2200M, naravno Aiwe Exscelije itd...

Link to comment
Share on other sites

Glavna razlika između 75-ice i 95-ice ?

Koncepcijske razlike izmeÄ‘u ova dva modela ne postoji. Na 95-ici su uraÄ‘eni neki sitni Å¡minkerski zahvati kao i dodatak daljinca koji može da funkcioniÅ¡e i na 75-ici. Prava razlika postoji kod modela MK II. SuÅ¡tina promene je u ulaznom operacionom predpojaÄalu odmah iza glave. U poboljÅ¡anoj verziji korišćen je dvostruki operacioni pojaÄivaÄ kao diferencijalni ulaz dok je kod osnovne verzije upotrbljen sigle OP. Kod diferencionalnog stepena offset napon je mnogo manji i može se izbeći upotreba sprežnih kondezatora mada ih i u single verzije nema na putu signala.Ovakav pristup konstrukciji daje odliÄne rezultate i mogu vam reći da je malo dekova uraÄ‘eno na ovaj naÄin. ÄŒak ni Äuveni Nakamichi nije koristio ovaj princip i imao je puno sprežnih kondezatora na putu signala.Mnogi od vas će razumeti o Äemu piÅ¡em. Akai GX 75/95 i 75 mkII / 95 mk II su odliÄne spravice . Uživajte :bounce:listen

Link to comment
Share on other sites

Glavna razlika između 75-ice i 95-ice ?

Koncepcijske razlike izmeÄ‘u ova dva modela ne postoji. Na 95-ici su uraÄ‘eni neki sitni Å¡minkerski zahvati kao i dodatak daljinca koji može da funkcioniÅ¡e i na 75-ici. Prava razlika postoji kod modela MK II. SuÅ¡tina promene je u ulaznom operacionom predpojaÄalu odmah iza glave. U poboljÅ¡anoj verziji korišćen je dvostruki operacioni pojaÄivaÄ kao diferencijalni ulaz dok je kod osnovne verzije upotrbljen sigle OP. Kod diferencionalnog stepena offset napon je mnogo manji i može se izbeći upotreba sprežnih kondezatora mada ih i u single verzije nema na putu signala.Ovakav pristup konstrukciji daje odliÄne rezultate i mogu vam reći da je malo dekova uraÄ‘eno na ovaj naÄin. ÄŒak ni Äuveni Nakamichi nije koristio ovaj princip i imao je puno sprežnih kondezatora na putu signala.Mnogi od vas će razumeti o Äemu piÅ¡em. Akai GX 75/95 i 75 mkII / 95 mk II su odliÄne spravice . Uživajte :bounce:listen

Puno hvala na ovako detaljnom objaÅ¡njenju. Nisam majstor za elektroniku ali sam se godinama u radu sa muziÄkom opremom dovoljno opismenio da suÅ¡tinski razumem ovakav opis. Slažem se da je GX-75 odliÄnan dek i zaista uživam od kako sam ga uzeo. Å to kaže Retro "Blago Nama" kad imamo ovakav forum sa pametnim ljudima da nam nahrane i tehniÄku glad pored ove muziÄke koja je veÄna.

Samo Pozitivno

Link to comment
Share on other sites

Ako je neko sa foruma pazario Eumig 1000 sa oglasa neka se prijavi sa nekim slikama ako može i ispod haube kao i utiscima.

Ja sam se dva dana nećkao i femkao i troumio i sada kada više nije u oglasima puno mi je lakše :heat

Srce vikalo kupuj a glava ne, nipoÅ¡to. Gledao na netu, Äesta konstatacija da se teÅ¡ko nalaze skroz ispravni, mehanika komplikovana, idleri sa dotrajalim, ispucalim gumicama... ali opet, kakav komad maÅ¡ine...

Ko god da je kupio, u zdravlju i dugo da se igra i uživa sa njime.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Naslusali smo se Japanaca i sl.

Pre par dana sam naleteo na dek RFT HMK d100. Spolja je izgledao je kao olupina

Unutra je bilo dva prsta prasine,bukvalno,pa sam ga oprao smrkom.

Tada je sledilo iznenadjenje.

Cela elektronika je poredjana kao u apoteci. Dva motora, full logic.

Glave su obicne, ali je reprodukcija veoma dobra. Vrata se otvaraju bolje nego na

skupim dekovima. Nema sistem za otklanjanje suma,osim neki filter i mpx.

Ima izbor traka, mehanicki brojac,memorija, led i sl.

Proizvodnaj DDR krajem osamdesetih.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...