Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Alal vera majstore, :thumbsup2 jednog dana mora osvanuti knjiga sa svim zgodama i nezgodama dekofilskoga života jednog umjetnika kao Å¡to si ti. Veliko ti hvala Å¡to nesebiÄno dijeliÅ¡ svoja iskustva koja su tim viÅ¡e dragocijena jer znam da je vremena uvijek malo a gomila obaveza Äeka u redu, iz svakog tvog testa Äovijek nauÄi neÅ¡to novo, sazna viÅ¡e Å¡to u konaÄnici uvelike olakÅ¡ava odluku dali kupiti neki dek ili ne. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Evo konaÄno malo vremena da poslikam ovaj zaista odliÄan dek, radi se o Dualu C-939 dvoglavom deku sa autoreversom, dek je u fantastiÄnom stanju sa obzirom na njegovih na 30-tak i kusur godina a superioran je u odnosu na gomilu dekova koja je proÅ¡la kroz moje ruke po mnogo Äemu a ponajprije po kvaliteti izrade i onom najvažnijem a to je zvuk snimljene kazete. Možda Äe mnogima biti Äudno Å¡to ovo piÅ¡em sa jer dek ne izgleda atraktivno u odnosu na noviju braÄu ali deÄki moji vjerujte mi na rijeÄ ovaj Dual C-939 mnoge bi ljepotane sehranio i postidio. Zvuk je totalno superioran u odnosu na izgled, zvuÄi viÅ¡e Magnetofonski nego dekovski, dinamika je izvrsna, zvuÄna slika nije zakininuta ni za jedan dio spektra, naravno visoki su prirodniji bez upotrebe Dolby reduktora mada i sa njim rade jako dobro. Snimao sam na kazetu Sony UX-Pro90 a jedan od dokaza kako to Äudo radi su face mojih prijatelja koji su ga Äuli, Äista nevjerica i vjeÄito pitanje kad je neÅ¡to tako staro a svira vrhunski, kako je to moguÄe, moguÄe je jer je Dual C-939 poÅ¡teno napravljen dek, nije se Å¡tedilo, posveÄena je pažnja detaljima i kvaliteti materijala a posebno zvuku, evo par slika, slika mehanike je sa neta.

post-15891-0-93160000-1340791915_thumb.j

post-15891-0-85246900-1340791928_thumb.j

post-15891-0-24665100-1340791940_thumb.j

post-15891-0-20032100-1340791951_thumb.j

post-15891-0-73296400-1340791967_thumb.j

post-15891-0-92654000-1340791983_thumb.j

post-15891-0-14665700-1340793104_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Zoki samo nastavi sa testovima :thumbsup2:cheers .R-919X je testiran 12/1987 u Audio-u(kostao 1600 dm) i bio identicno ocenjen kao i brat blizanac koji nema autorevers V-970X(kostao 1500 dm),oba po 70 poena.U Stereoplay-u i Stereo-u je V-970X kostao 1450 dm.Karakteristike skoro iste,jedino sto videh razliku je u zavijanju i podrhtavanju u korist V-970X.Kad vec pomenuh V-970X,secam se da su mi taj dek poprilicno nahvalili u Hifi Centru(imali su ga).

Link to comment
Share on other sites

Hvala Scepo. Da dodam, Hi-Fi Choice je bio odusevljen V-970X dekom, a R-919X se pokazao odlicno u laboratoriji, ali lose na zvucnom testu.

Sto se Dual-a C939 tice, pre nekih skoro dvadeset godina kaze meni moj veliki ucitelj Hi-Fi-ja (Hi-Fi Joda :)) da ima u Zemunu covek koji prodaje taj dek. Rece mi i da ima poklopac kao gramofon (da se ne bih shokirao) i da svira kao trakas.

Kada sam ga video, uzas, nije on ruzan ali je tako nekako neupadljiv u odnosu na Japance tog vremena. A zvuk... neverovatan, sjajno je svirao: toplo, detaljno, meko, ma milina. Japanci iz tog vremena, zbog svog setovanja bias-a, uglavnom nisu mogli da snimaju na BASF trake. Dual ih je, naravno, razbijao bez problema.

Ostao mi je u secanju kao jedna od najomiljenijih masina koje sam posedovao. Ima i njegova dvoglava verzija bez autoreversa, C919, njega bih jako voleo da nabavim.

Retro, svaka cast, bas mi je drago da si dosao do C939. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Hvala Zoki, Dual je stvarno Äudo od deka i baÅ¡ zato Å¡to je takav mi je neopisivo drag, zvuk je sve ono Å¡to si napisao, jednostavno nevjerojatan, baÅ¡ uživam u snimanju i zezanju mojih frendova koji su me veÄ pomalo siti, malo, malo ih Å¡okiram sa ponekom starudijom koja radi tako dobro da sve teorije za koje su se slijepo držali padaju u vodu, najdraža mi je izreka jednog od njih, sad znam da niÅ¡ta ne znam. :wave2

Link to comment
Share on other sites

baÅ¡ uživam u snimanju i zezanju mojih frendova koji su me veÄ pomalo siti, malo, malo ih Å¡okiram sa ponekom starudijom koja radi tako dobro da sve teorije za koje su se slijepo držali padaju u vodu, najdraža mi je izreka jednog od njih, sad znam da niÅ¡ta ne znam. :wave2

Uh Å¡to volim kad se takvi teoretiÄari zabune i razuvere....pozdrav i uživaj :listen

Link to comment
Share on other sites

Evo konaÄno malo vremena da poslikam ovaj zaista odliÄan dek, radi se o Dualu C-939 dvoglavom deku sa autoreversom, dek je u fantastiÄnom stanju sa obzirom na njegovih na 30-tak i kusur godina a superioran je u odnosu na gomilu dekova koja je proÅ¡la kroz moje ruke po mnogo Äemu a ponajprije po kvaliteti izrade i onom najvažnijem a to je zvuk snimljene kazete. Možda Äe mnogima biti Äudno Å¡to ovo piÅ¡em sa jer dek ne izgleda atraktivno u odnosu na noviju braÄu ali deÄki moji vjerujte mi na rijeÄ ovaj Dual C-939 mnoge bi ljepotane sehranio i postidio. Zvuk je totalno superioran u odnosu na izgled, zvuÄi viÅ¡e Magnetofonski nego dekovski, dinamika je izvrsna, zvuÄna slika nije zakininuta ni za jedan dio spektra, naravno visoki su prirodniji bez upotrebe Dolby reduktora mada i sa njim rade jako dobro. Snimao sam na kazetu Sony UX-Pro90 a jedan od dokaza kako to Äudo radi su face mojih prijatelja koji su ga Äuli, Äista nevjerica i vjeÄito pitanje kad je neÅ¡to tako staro a svira vrhunski, kako je to moguÄe, moguÄe je jer je Dual C-939 poÅ¡teno napravljen dek, nije se Å¡tedilo, posveÄena je pažnja detaljima i kvaliteti materijala a posebno zvuku, evo par slika, slika mehanike je sa neta.

Moj prijatelj ima taj dek i veoma ga hvali.Prodao je svojevremeno Nakamichi 700 koji je bio u odlicnom stanju,ali ovaj nece nikako da proda.Lik inace ima i par UHER dekova i trakasa.

Link to comment
Share on other sites

Evo konaÄno malo vremena da poslikam ovaj zaista odliÄan dek, radi se o Dualu C-939 dvoglavom deku sa autoreversom, dek je u fantastiÄnom stanju sa obzirom na njegovih na 30-tak i kusur godina a superioran je u odnosu na gomilu dekova koja je proÅ¡la kroz moje ruke po mnogo Äemu a ponajprije po kvaliteti izrade i onom najvažnijem a to je zvuk snimljene kazete. Možda Äe mnogima biti Äudno Å¡to ovo piÅ¡em sa jer dek ne izgleda atraktivno u odnosu na noviju braÄu ali deÄki moji vjerujte mi na rijeÄ ovaj Dual C-939 mnoge bi ljepotane sehranio i postidio. Zvuk je totalno superioran u odnosu na izgled, zvuÄi viÅ¡e Magnetofonski nego dekovski, dinamika je izvrsna, zvuÄna slika nije zakininuta ni za jedan dio spektra, naravno visoki su prirodniji bez upotrebe Dolby reduktora mada i sa njim rade jako dobro. Snimao sam na kazetu Sony UX-Pro90 a jedan od dokaza kako to Äudo radi su face mojih prijatelja koji su ga Äuli, Äista nevjerica i vjeÄito pitanje kad je neÅ¡to tako staro a svira vrhunski, kako je to moguÄe, moguÄe je jer je Dual C-939 poÅ¡teno napravljen dek, nije se Å¡tedilo, posveÄena je pažnja detaljima i kvaliteti materijala a posebno zvuku, evo par slika, slika mehanike je sa neta.

Retro uzivaj u deku :listen .Kostao je 1028 dm,1978 godine(hifi jahrbuch 9).Testiran je u Hifi Stereophonie.

Link to comment
Share on other sites

Bato sad znam zaÅ¡to vaÅ¡ prijatelj ne želi prodati Dual C-939, moj Äe takoÄ‘e ostati u kolekciji jer je zaista odliÄan dek i prava legenda te Äisti dokaz kako su se nekada poÅ¡teno radili ureÄ‘aji. :cheers:wave2

Vidim da imas na stotine uredjaja i to ne bilo kojih.Prijatelj koji ima taj Dual,zaljubljenik je u male komponenta,pa kad vidi Uher dek obraduje mu se "ko dete igracki".Imas li iskustva sa Uher dekovima iz mini komponenti,lik ima par komada i uz taj Dual i par Onkyo-a ne bih ih dao ni zasta.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, dva pitanja...

1.

Imam želju da jednom kolegi poklonim dek i odluÄio da od dva komada RS-AZ6 napravim jedan valjani. Na jednom je bila neka bzvz glava a ostalo je ferceralo i sa drugoga sam skinuo glavu i u prebacivanju kontakata napravio neku greÅ¡ku pa onda poludeo i kao dete uzeo demagnetizator i odradio seansu iako je tim inžinjera napisao na vratima kasetofona da se to nikako ne radi. Sada je zvuk skroz loÅ¡, Å¡uÅ¡ti, huÄi i niÅ¡ta ne valja. Da li sam zeznuo glavu ili osetljivu elektroniku koja ide odmah iza nje a nalazi se na ploÄici montiranoj na ledja mehanike? Å ta mislite? Glavu nemam rezervnu a tu ploÄicu imam od prvog deka.

2.

Video sam a i vi ste, verovatno, onaj Sony 770ES na oglasima sa neispravnim DD motorom, to mi je za tog prijatelja alternativa (Äim se ja izigram :oops: ). Da li je neko od Vas imao prilike da mu zaviri pod haubu, da li mu motor izgleda iÅ¡ta nalik na DD kod JVC TD-V 1010/1050. Ako ima sliÄnosti, postoji nada da se isti popravi, uspelo mi je jednom pre i zato pitam. To je dobar dek, nije skupo i baÅ¡ bi mi bilo drago da mu ga poklonim a prethodno da mu udahnem život i tada bi bilo i mojih ruku delo u toj maÅ¡ini :listen

Evo slike sa jvc-a ako nekome znaÄi za poredjenje

post-9727-0-32459400-1341424464_thumb.jp

Fala unapred,

pozdrav

Sandro

Link to comment
Share on other sites

U prepisci sa prodavcem saznao sam da je on dek nosio kod majstora i da je konstatovano da je iscureo elektrolit iz kondenzatora i da je napravljen rusvaj na ploÄici DD motora gde su verovatno smd komponente i kalemovi za pogon. Iz nekih SM-a sam saznao da je u pitanju TCM-200 varijanta mehanizma u deku ali se ja nikada nisam sretao sa istom. Bottom line, motor ne vrti.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se susreo sa slicnim problemom , ali elektroliti nisu iscureli nego eksplodirali, a potom iscureli, dek je imao ogromnu brzinu DD motora, nakon promene elektrolita i ciscenja sve je normalno radilo. Tacno znam i koji su elektroliti problematicni, njih 2 kom.

E sad ovde motor ne mrda....mada ja mislim da se to lako popravlja.

Link to comment
Share on other sites

kolko vas jos koristi kasete u automobilu ?

Ne bi bilo lose ni o tome da se pomene po nesto.. kasetofoni u autu..

Verujem da bi mnogi Blaupunkti , Alpine i drugi kasetasi zvucali mnogo bolje nego ove nove mp3 stvarcice

samo ovoliko :

yugo 55 - pioneer mini linija legendarna ............

komadi su padali kao kruške ...............................

a ovi danas :

audi s32 turbo gtx sl ..........

i na kraju " masturbo "

ko zna - zna ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...