Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Evo i slika unutrasnjosti i spoljasnjosti nekih Sony dekova iz moje licne arhive. Skoro svaki uredjaj koji mi padne pod ruke otvorim i slikam :) Nekada zaista vredi, kako bih se mogao podsetiti nekih detalja. Ne zamerite kvalitet slika, one su za internu upotrebu.

Prva grupa slika prikazuje dek TCK970ES:

post-9475-0-98526600-1336544610_thumb.jp

post-9475-0-08986100-1336544614_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Zatim idu slike u vreme kada sam imao TCK990 i TCKA6ES, pre nekih sest godina, koliko se secam. Prikazana je unutrasnjost TCKA6ES.

post-9475-0-79789500-1336544852_thumb.jp

post-9475-0-74810500-1336544854_thumb.jp

post-9475-0-56667600-1336544857_thumb.jp

Sledeca fotka prikazuje "problematicno" Dolby kolo:

post-9475-0-88378500-1336544859_thumb.jp

I, na kraju, unutrasnjost (nemam sliku spolja) sampanj verzije TCKA6ES kojeg sam imao u sklopu linije TA-FA5ES, ST-S5ES, TC-KA6ES i CDP-XA5ES.

post-9475-0-33066200-1336544870_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Da, zaista izgleda fascinantno, sa svojih 12 kg :)

Imam obicaj da kazem da je to dek napravljen tehnologijom devedesetih, uz kvalitet izrade sedamdesetih....

Imaju samo par mana: potenciometri za nivo snimanja se lako zaprljaju i krckaju od stajanja, svaki 970/990ES koji sam imao posedovao je taj problem, a imao sam tri takva deka.

Ono sto mi se licno ne dopada jesu tasteri osnovnih komandi: kvalitetna plastika, ali ipak plastika. I opet manje kvalitetna nego na Nak CR seriji.

Trece je neki cudan sistem auto monitoringa pri snimanju koji mi je skroz nelogican, pa sam cesto koristio monitoring preklopnik a to mi nije skroz prijalo. To su posle ispravili na TCKA6ES, ne secam se kako je uradjeno na 909ES.

Zamajci, inace, koristi rubinske lezajeve, kada se dek iskljuci zamajci se vrte jos osam sekundi (merio :)). Oblik glave je prilagodjen smanjenju izoblicenja koja nastaju usled losih jastucica - pad-ova na kasetama i dek se slicno ponasa kao da ima pad lifter (kao bolji Nak dekovi i Alpine). Sony je, inace, bio poznat proizvodjac glava za dekove, iako je to malo poznato. Kazu da su prve serije Revox-a B710 imale fantasticne Sony glave, koje su posle zamenjene jevtinijim Canon (takodje vrlo poznat) glavama. Aiwa XKS9000 takodje koristi Sony glavu, prema podacima koje sam nasao na netu.

Link to comment
Share on other sites

Како Ñтвари Ñтоје Зоки ће бити примљен у Хитачи фан клуб! Ðајзад :thumbsup2

:wave2

Link to comment
Share on other sites

E moj druže,ti poklonio dek,a onaj ga već prodaje

Predosećao sam da će se to desiti. Ja sam imao nameru da ga kao srećan dobitnik poklonim prijatelju koji se pod stare dane zainteresovao za kasete, ali ima nas raznih.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

E moj druže,ti poklonio dek,a onaj ga već prodaje

Predosećao sam da će se to desiti. Ja sam imao nameru da ga kao srećan dobitnik poklonim prijatelju koji se pod stare dane zainteresovao za kasete, ali ima nas raznih.

:wave2

Alo,ljudi,nije to taj covek koji je dobio dek na poklon i radi se o vrlo postenom coveku,

prvo budite apsolutno sigurni pre nego sto nekoga okarakterisete kao necasnog,

covek ima od ranije isti takav dek,zar je zaista toliko redak model da ne pomislite da ga ima jos neko

sem poklonoprimca i oglasio na prodaju! :nono

post-11704-0-55027000-1336734649_thumb.p

Link to comment
Share on other sites

Alo,ljudi,nije to taj covek koji je dobio dek na poklon i radi se o vrlo postenom coveku,

prvo budite apsoliutno sigurni pre nego sto nekoga okarakterisete kao necasnog,

covek ima od ranije isti takav dek,zar je zaista toliko redak model da ne pomislite da ga ima jos neko

sem poklonoprimca i oglasio na prodaju! :nono

Izvinjavam se Äoveku ako sam pogreÅ¡io ali ne bi bio prvi put da se tako neÅ¡to deÅ¡ava, tj. da se poklon preprodaje. Btw, ja ne videh do sada taj dek kod nas a kamoli dva komaTa.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se Äoveku ako sam pogreÅ¡io ali ne bi bio prvi put da se tako neÅ¡to deÅ¡ava, tj. da se poklon preprodaje. Btw, ja ne videh do sada taj dek kod nas a kamoli dva komaTa.

:wave2

Posteno.

Zaista je bilo i takvih,video sam i ja te oglase i to isto Zokijev poklon je bio u pitanju.

Btw,sada si video!

Link to comment
Share on other sites

E moj druže,ti poklonio dek,a onaj ga već prodaje

Predosećao sam da će se to desiti. Ja sam imao nameru da ga kao srećan dobitnik poklonim prijatelju koji se pod stare dane zainteresovao za kasete, ali ima nas raznih.

:wave2

Jeste, uverio sam se da nas bas ima raznih, kakve sam sve poruke dobio kada sam oglasio dek, ne biste verovali :xmas

"onaj" iz Acinog posta je Misa Lukic, cenjeni beogradski serviser i veoma vaspitan i korektan covek.

A taj Denon... nije to moj primerak. Malopre me je molio Misa da ovo napisem, coveku je veoma neprijatno sto ga prozivate. Ako neko ne veruje, zakacicu snimak svog bivseg Denona sa sve serijskim brojem, a siguran sam da i Misa moze da ucini isto ako treba.

Inace, ludo se zabavljam kada citam ovakve carsijske price - bolje je od "Kurira" :)

@Aciko, nikad od Vas nece biti Trgovcevic - morate da promenite prsten. Ne zamerite na sali :wave2

Link to comment
Share on other sites

@Aciko, nikad od Vas nece biti Trgovcevic - morate da promenite prsten. Ne zamerite na sali :wave2

Hehe, Å¡ta ću, takav sam. Zoki, naravno da Vam ne zameram a nadam se da nismo uÄinili veliku Å¡tetu uvaženom g-dinu Lukiću. MiÅ¡o joÅ¡ jednom izvinite sa Å¡lagom i treÅ¡njom na vrhu zbog moje ishitrene reakcije!

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno da niko nije kupio taj dek od Zokija za 40 evra(da nemam isti dek,kupio bih ga sigurno,mene je moj primerak kostao vise),jer je to zaista povoljna cena za taj dek s'obzirom sta se sve prodaje i po kojim cenama.A i u ovom slucaju se kupuje od proverenog coveka(tj Zorana BG) sto dosta znaci(i sto treba ceniti).

Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno da niko nije kupio taj dek od Zokija za 40 evra(da nemam isti dek,kupio bih ga sigurno,mene je moj primerak kostao vise),jer je to zaista povoljna cena za taj dek s'obzirom sta se sve prodaje i po kojim cenama.A i u ovom slucaju se kupuje od proverenog coveka(tj Zorana BG) sto dosta znaci(i sto treba ceniti).

Najverovatnije zbog vratanca,zbog kojeg sam i ja odustao.Ja sam hteo da kupim taj dek,zna Zoran,dopisivali smo se.Ali poÅ¡to skoro da i ne možeÅ¡ doći do glava,odustao sam.Mislim da je to jedini razlog,jer sam sluÅ¡ao Drm 800,i mislim da i ovaj svira tako. A Å¡to se tiÄe prodaje ako to nije taj dek i ja se izvinjavam Äoveku,samo je Äudno Å¡to je izaÅ¡ao u oglas 2 dana nakon poklona a nije bilo takvih dekova u prodaji.
Link to comment
Share on other sites

Najverovatnije zbog vratanca,zbog kojeg sam i ja odustao.Ja sam hteo da kupim taj dek,zna Zoran,dopisivali smo se.Ali poÅ¡to skoro da i ne možeÅ¡ doći do glava,odustao sam.Mislim da je to jedini razlog,jer sam sluÅ¡ao Drm 800,i mislim da i ovaj svira tako. A Å¡to se tiÄe prodaje ako to nije taj dek i ja se izvinjavam Äoveku,samo je Äudno Å¡to je izaÅ¡ao u oglas 2 dana nakon poklona a nije bilo takvih dekova u prodaji.

Da,nije to taj dek,i meni je cudna tvoja sumnja,imas gore demant od ZoranaBG.

Link to comment
Share on other sites

ZaÅ¡to ti je Äudna moja sumnja,ÄŒovek je rekao da to nije taj dek i to je to.Ja sam samo napisao da je Äudna podudarnost.InaÄe na KP je Äovek dopunio oglas i napisao da to nije dek koji je poklonjen.Ne znam zaÅ¡to se pravi tolika fama zbog ovoga :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...