Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Poštovanje dobrom društvu.

Da se malo ukljuÄim i postavim pitanje.

Vredi li ovo za pazariti? ProvlaÄi se već duže vreme na KP.

http://www.kupujempr...lter_id=5770541

Ukoliko je u odlicnom stanju(u svakom pogledu),svakako da vredi(i malo vise).Svojevremeno je u casopisu Audio-u (1989 godine) proglasen za kaset dek godine.Kostao je 1000 dm.

Link to comment
Share on other sites

Posle cele veceri zezanja sa dekom i utrosenih 2 eura na delove Teac je oziveo i propevao. Zamenjen je regulator 5V i lampica koja osvetljava plocu iza kasete i sluzi isto tako za senzor pokreta trake . Nazalost izvedba je vrlo glupa jer svaki put kada se otvori pregrada kasete pomera se i leziste lampe koja je opet zicama vezana za ojacanja u unutrasnjosti . Vremenom je neminovno da ova izleti iz lezista i napravi kratki spoj. Da li je ovo uzrok otkazu regulatora ili osusena silikonska rashladna masa ispod ( regulatori se muski greju) nije bitno - uglavnom radi opet. Kao posledica dugog stajanja morace i sve gumice da se menjaju - za sada radi ali nije to kako bi trebalo biti. Ovo ce osecam biti bolna stavka - naime do sada nisam nigde video ove komplete za Teac...............

Scepane ili Zorane - kako radite manuelnu kalibraciju na 6000????

IMG_0020.jpg

IMG_0019-1.jpg

IMG_0015.jpg

IMG_0016-1.jpg

IMG_0018.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je red da kazem: Nak ZX9 sam kupio od Mise Lukica (Imperial audio servis). Covek je bio tako profesionalan i fer da nemam reci: od ponude, dogovora, javljanja, preuzimanja, opisa uredjaja u sitnicu, do poziva dva dana kasnije da proveri da li je sve u redu.

HVALA, MISO!!! :cheers

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je red da kazem: Nak ZX9 sam kupio od Mise Lukica (Imperial audio servis). Covek je bio tako profesionalan i fer da nemam reci: od ponude, dogovora, javljanja, preuzimanja, opisa uredjaja u sitnicu, do poziva dva dana kasnije da proveri da li je sve u redu.

HVALA, MISO!!! cheers.gif

Svi vlasnci Nak dekova su OK ljudi :grin::1038:

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je red da kazem: Nak ZX9 sam kupio od Mise Lukica (Imperial audio servis). Covek je bio tako profesionalan i fer da nemam reci: od ponude, dogovora, javljanja, preuzimanja, opisa uredjaja u sitnicu, do poziva dva dana kasnije da proveri da li je sve u redu.

HVALA, MISO!!! :cheers

Misi svaka cast ! Na Audioberzi za svaki uredjaj koji prodaje daje garanciju 6 meseci :thumbsup2 .

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svim dekofilima :cheers Ako nije problem prokomentarisite moj trenutni Sony tck620 dek i udelite neki savet za dek iz es serije? :)

Taj dek je testiran 9/1990 godine u Nemackom Stereo-u(Angehende Spitzenklasse-dobio dve od 3 moguce zvezdice u ovoj klasi,iznad ove klase su jos dve klase-Spitzenklasse i Absolute Spitzenklasse).Kostao je 550 dm.Za svoju cenu je bio dobro ocenjen svojevremeno.

U Stereo-u je bio ocenjen u istoj klasi sa : Aiwa adf-800,880,Akai gx-65,Denon drm-700/700A,JVC tdv-621,Kenwood kx-4520,7030,Marantz sd-60,Onkyo TA-2750,Philips FC-870,Pioneer ct-447,656,Sony tck-600 es,Teac v-3000 i Technics rsb-655,755,765,965.

Link to comment
Share on other sites

Akai gx-75.Kakav je deck i kakva je razlika izmedju gx-75 i gx-75mkII <_<,vredi li ga imati???

Ako snimaÅ¡ sa dobrog izvora dobićeÅ¡ jako dobre snimke,inaÄe ćeÅ¡ imato problema,kao i sa loÅ¡im trakama jer Bias jako malo koriguje.Snimke sa drugih dekova dosta loÅ¡e reprodukuje zbog Azimuta.
Link to comment
Share on other sites

Akai gx-75.Kakav je deck i kakva je razlika izmedju gx-75 i gx-75mkII <_<,vredi li ga imati???

Ako me dobro sećanje služi a u temi gde se navode razlike ovaj podatak nisam video, 75/95mk2 imaju diskretne rec/play glave, kao neki JVC i skoro svi Nakovi.

Link to comment
Share on other sites

Ako me dobro sećanje služi a u temi gde se navode razlike ovaj podatak nisam video, 75/95mk2 imaju diskretne rec/play glave, kao neki JVC i skoro svi Nakovi.

SandroNS - ima obicne glave gde su glave za snimanje i reprodukciju smestene u jedan blok, nije kao kod nekih dekova i fizicki odvojene.

Link to comment
Share on other sites

@alex67

Glave su ipak diskretne ali je izvedba malo drugaÄija.

GX 75/95 serija

post-9727-0-24535400-1334988726_thumb.jp

Vidi se da su glave za rec/play fiksne i zalivene u kućištu.

GX 75/95 MKII serija kao i japanski A&D GX-Z9100EV/7100EV

post-9727-0-36280400-1334988811_thumb.jppost-9727-0-29704200-1334988845_thumb.jppost-9727-0-47394200-1334988875_thumb.jp

Malo je drugaÄije izvedeno kaÄenje nego kod JVC-a i Nakamichi-ja ali je poenta ista.

Same glave i nosaÄi

post-9727-0-63830500-1334989125_thumb.jp

Pozdrav :wave2

Link to comment
Share on other sites

Taj dek je testiran 9/1990 godine u Nemackom Stereo-u(Angehende Spitzenklasse-dobio dve od 3 moguce zvezdice u ovoj klasi,iznad ove klase su jos dve klase-Spitzenklasse i Absolute Spitzenklasse).Kostao je 550 dm.Za svoju cenu je bio dobro ocenjen svojevremeno.

U Stereo-u je bio ocenjen u istoj klasi sa : Aiwa adf-800,880,Akai gx-65,Denon drm-700/700A,JVC tdv-621,Kenwood kx-4520,7030,Marantz sd-60,Onkyo TA-2750,Philips FC-870,Pioneer ct-447,656,Sony tck-600 es,Teac v-3000 i Technics rsb-655,755,765,965.

Hvala puno!! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Imam jedno pitanje.Primetio sam da moja Aiwa ad-f850 malo sporije okrece kasetu, tako da kada snimak sa nje pustim na drugim dekovima zvuci malo brze dok snimak sa ostalih na njoj ide malo sporije.Kako da regulisem brzinu(potrebna je mala ali primetna korekcija brzine) da bude u okvirima normale?Takodje je mozda bitno da napomenem da Aiwa radi na 110v i imam ispravljac koji pretvara 220 na 110v koji sam dobo sa njom i sve radi perfekt, osim brzine kretanja trake.Da li je potrebno da nadjem neki potenciometar i tako odradim stvar ili sta vec?Ako se tako resava, gde je i sta ne bi smeo da radim?

Unapred hvala, pozdrav svima i takodje cestitka na 100 stranici :cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...