Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Skoro smo u meni jako dragoj mojoj temi "Audio Kasete za...", polemisali o kasetnim demagnetizatorima, jako bitnoj "opremi" za sve korisnike i ljubitelje dekova !

Jer, mašine sa namagnetisanim glavama sem što imaju narušen kvalitet reprodukcije, nedostatak visokih i povećan šum, takođe blago brišu fino tkanje visokih tonova na snimljenim kasetama pri reprodukciji.

To je jedan od glavnih uzroka gubitka kvaliteta snimaka, pored samog habanja kaseta, koje ukoliko su dekovi mehaniÄki ispravni, redovno Äišćeni... zapravo mogu decenijama da zadrže skoro izvorni kvalitet originalnog snimka.

No, s obzirom da je kaseta ipak sve manje i manje(mislim na nos), nove u prodaji su uglavnom bljak, mnogi dekofili se odluÄuju na nabavku već snimljenih kaseta, Å¡to jeste "maÄ sa dve oÅ¡trice" i eventualna "kupovina maÄka u džaku", no ako su oÄuvane i ispravno korišćene, s obzirom na povoljniju cenu, to je zapravo odliÄna kupovina !

Upravo u vezi sa time, kakva su vaša iskustva sa "cassette eraser-ima", to otprilike ovako izgleda, poput modela na slici ?

105636.jpg

Zar niko niÅ¡ta o "brisaÄima kaseta" ?

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Zar niko niÅ¡ta o "brisaÄima kaseta" ?

:cry:

Acu ja se nisam susretao sa tom spravom ali svakako bih je volio imati u kolekciji jer kao Å¡to rekoste, novih a kvalitetnih kazeta je sve manje, cijene su sve luÄ‘e a polovnih u dobrom stanju Äe uvijek biti, malo Äu pogledati po netu kako se kreÄe ponuda i cijene tih spravica, pogledajte ovu ideju iz kuÄne radinosti a evo Å¡to ima na Ebay-u :thumbsup2:cheers

http://www.worsleysc...tte/eraser.html

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=Cassette+tape+eraser&_saca

Link to comment
Share on other sites

Ston vjerujem da je to pravi stroj ali pogledajte kojiko doÄ‘e transport, kao dva brisaÄa. :cry:

Ма није битно, могао бих да га направим, јер то за те паре има ÑмиÑла потрудити Ñе.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je 180 evra za V7000 sa oglasa STVARNO preterano. Pa 8030S je pre neki mesec jedva prodat za 230 evra.

Nak CR3 se prodaje za 160 i mislim da se jos vrti po oglasima. V7000 mu nije ni prineti po zvuku, samo je mnogo lepsi i to mu jeste prednost, ali jedina.

Ovaj je kostao puno manje od 180 evra ;-) , recimo da je bila ponuda koja se ne odbija :xmas

Link to comment
Share on other sites

I dalje...

Hvala na slikama!

Ako nije problem, zanimalo bi me da li je uredjaj isproban kao obican eksterni DAC i kako se pokazao u toj ulozi?

Cini mi se da Pioneer nije proizvodio samostalni konverter sa datim cipovima, za shta smatram da shteta, poshto barem na povrshno slushanje u stock implementaciji deluju prilicno interesantno...

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Scorpio, nisam stigao da ga probam kao DAC, tek sam nasnimio prvu seriju datseta :)

Inace, sa analognog ulaza moze da snima u formatu 32, 48 i 96 kHz - nigde nema 44.1

Sa digitalnog - samo u 44.1.

Profi verzija ovog DAT-a je nesto fleksibilnija.

Inace ne znam da su Pioneer DAC-ove koristili drugi proizvodjaci, cini mi se da su prilicno retki. Pitanje je i da li su bas Pioneer-ovi ili ih je neko razvijao za njih. Zna li neko nesto o ovome?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...