Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

evo ljudi ja Å¡irim zagovornike starog dobrog hifija koliko god mogu, pretpostavljam da veÄina vas kao ni ja sa niste viÅ¡e u cvatu mladosti i da niste neki zagovornici facebooka ali i to je jedna socijalna mreža poput foruma i naÄin da se proÅ¡ire vidici, razmijene iskustva ideje i sve ostalo.

Pa ako imate volje, vremena prkljuÄite se otvorenoj grupi na facebooku gdje sam i ja sam jedan od tri administratora. Jako bi mi bilo drago da se pridružite. Evo link i hvala vam.

http:/m.facebook.com/home.php?sk=group_148592568519174&refid=27

Link to comment
Share on other sites

Evo malo novosti...

Ja nabavio ovo:

post-9475-0-34527600-1324385828_thumb.jp

Nazalost bez daljinca, ali u odlicnom stanju i malo koriscen. Ne znam da li je bila jos neka DAT masina, ali ovaj je TROBRZINAC :)

Odnosno, D-07 podrzava 16 bita/96 kHz sempling, a zbog toga mehanika radi duplo brze u tom modu. Glava je pokrivena staklom kako bi se manje trosila a i mehanizam je nesto modifikovan da bude stabilniji.

Taj mod visoke rezolucije radi samo sa analognim ulazom.

Primerak koji je kod mene je malo radio, ali mu je bio neispravan potenciometar za slusalice. Nisam ga zamenio, vec rasturio i zalepio osovinu precnika nekih 0.2 mm, bilo je potrebno truda. Sada radi.

Masina iznutra izgleda divno, kao CT95 dek ili A09 pojacalo ili PD95 CD... odeljene sekcije, audiofilski elektroliti zamotani u bakarnu foliju... originalne slike postavljam cim stignem.

post-9475-0-36184700-1324386511_thumb.jp

Zvuk je izuzetan, ali razlicit od izvora pri ABA/BAB testu, sa malo isturenim glasom pevaca i puniji od originala - nisam slusao detaljno ali vise lici na vrhunski dek nego na DAT. Test sam radio preko digitalnog izvora.

Mislim da bi se ova masina jako svidela nasem kolegi Pavlaci :)

Ima jos jedna novost: posle dosta ulozenog rada, Nak CR7 je proradio i prosao prve testove, merne i zvucne. Iako sam znao sta da ocekujem, ipak sam bio iznenadjen. O tome u nastavku Kiza News-a :)

Link to comment
Share on other sites

Ja nabavio ovo:

post-9475-0-34527600-1324385828_thumb.jp

Mislim da bi se ova masina jako svidela nasem kolegi Pavlaci :)

Ima jos jedna novost: posle dosta ulozenog rada, Nak CR7 je proradio i prosao prve testove, merne i zvucne. Iako sam znao sta da ocekujem, ipak sam bio iznenadjen. O tome u nastavku Kiza News-a :)

Cestitke od mene za nabavku,

zanima me "kako znas da ce mi se dopadneˇ". :facehearts

A cestitam i za pustanje u pogon Nak-a,tu spravu treba cuti! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Zoki cestitam na kupovini Pioneer DAT-a :thumbsup2:cheers .D-07 je testitan 11/1993 u Hifi Vision-u,kostao je 2500 dm.U Stereo-u je testiran 12/1993 sa cenom od 2500 dm.U Audio-u je testiran 3/1994,u Stereoplay-u 4/1994.

U What Hifi-ju je testiran decembar 1993 i bio je kod njih fenomenalno ocenjen dobio je u svemu po 5 zvezdica(Sound,Facilities,Build,Verdict) uz komentar : Awesome piece of DAT hardware,with multi-layered,musical presentation full of emotion,atmosphere and ambience.Muzicka ocena : All rounder.Kod njih je u UK kostao 1150 funti.

Link to comment
Share on other sites

Evo i komentara iz Hifi Choice-a za DAT Pioneer D-07,cena 1150 funti.Komentar : 96kHz double sampling mode gives thid deck a sense of naturalness missing from most DAT recorders.

Komentar iz Stereoplay-a : Analogaufnahmen mit doppelter Abtastfrequenz Absolute Spitzenklasse I.A u Apsolutnoj Spicklasi I su se nasli Panasonic SV-4100,Sony DTC-2000es i Tascam DA-30 mk II.

Link to comment
Share on other sites

Na, ako se ne varam, ovom "otrovu u malom pakovanju"...

- http://www.thevintag...neer-D-C88.html

Odlicno je bio ocenjen u What Hifi-ju,takodje po 5 zvezdica u svakoj rubrici.Medjutim cena mu je bila 2000 funti u UK(testiran Maj 1996).U Nemackoj je kostao 4000 dm(izvor : Stereoplay,testiran 11/1995).

Komentar za njega u Hifi Choice-u je : State of the Art portable 96kHz recorder,the size of lap-top computer this Nagra country on the cheap.

Link to comment
Share on other sites

Skoro smo u meni jako dragoj mojoj temi "Audio Kasete za...", polemisali o kasetnim demagnetizatorima, jako bitnoj "opremi" za sve korisnike i ljubitelje dekova !

Jer, mašine sa namagnetisanim glavama sem što imaju narušen kvalitet reprodukcije, nedostatak visokih i povećan šum, takođe blago brišu fino tkanje visokih tonova na snimljenim kasetama pri reprodukciji.

To je jedan od glavnih uzroka gubitka kvaliteta snimaka, pored samog habanja kaseta, koje ukoliko su dekovi mehaniÄki ispravni, redovno Äišćeni... zapravo mogu decenijama da zadrže skoro izvorni kvalitet originalnog snimka.

No, s obzirom da je kaseta ipak sve manje i manje(mislim na nos), nove u prodaji su uglavnom bljak, mnogi dekofili se odluÄuju na nabavku već snimljenih kaseta, Å¡to jeste "maÄ sa dve oÅ¡trice" i eventualna "kupovina maÄka u džaku", no ako su oÄuvane i ispravno korišćene, s obzirom na povoljniju cenu, to je zapravo odliÄna kupovina !

Upravo u vezi sa time, kakva su vaša iskustva sa "cassette eraser-ima", to otprilike ovako izgleda, poput modela na slici ?

105636.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pominjani "BrisaÄi Kaseta" zapravo jesu prava stvar, jer sem Å¡to erase heads. na dekovima, zavisno od kvaliteta ne uspevaju da uklone sve tragove prethodnog snimka, te pri tome unose takoÄ‘e malo sopstvenog Å¡uma, oni...

- ne brišu snimak u realnom vremenu(1:1) kao dekovi, već mnogo brže

- nema mehaniÄkog kontakta, nema habanja mehanike, glava ali i same trake u kaseti

- ne ostavljaju za sobom, ni najmanji traÄak prethodnog snimka, koi bi da nije tako ostao superponiran novom snimku

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...