Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Jedna mala zanimljivost, vezana za dekove, koji pripadaju prvoj seriji, sa ugrađenim DOLBY-S nr-sistemom...

svi su imali veliku dodatnu ploÄu sa elektronikom, i na njoj 4+4 Sony Äipa za Dolby-s kodiranje/dekodiranje !!!

To važi za Esoteric(Teac) v-1000, h/k td-4800 i Aiwa Excelia xk-9000...

Primera radi, evo "njih", pod poklopcem xk-9000...

xk-s9000(12).JPG

Evo i Harman/Kardona TD-470 unutra,odozgo se vidi ploca za dolby s.

post-10314-0-94589400-1294251086_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Arcam Delta 100 je kostao u Nemackoj 3500 dm(Stereo),dok je u Engleskoj bio 850 funti(What Hifi i Hifi Choice).U Hifi Choice-u je bio odlicno ocenjen,dobio je ocenu Excellent.Takodje je sjajno prosao na prezentaciji na sajmu u Cikagu(CES) 1992 godine.

Ali je ružan kao đavo(engleska posla), za razliku od v-10000 !!!

Link to comment
Share on other sites

Arcam Delta 100 je kostao u Nemackoj...

Ovo je offtopic ali ne mogu a da joÅ¡ jednom ne izrazim zahvalnost i poÅ¡tovanje (ne nužno tim redom) Äoveku kojeg, kada je vintage u pitanju, nikad ne mrzi da svoju bogatu biblioteku i znanje podeli sa nama i argumentovano postavi stvari na svoje mesto. Svaka Äast Scepane!

Link to comment
Share on other sites

Ovo je offtopic ali ne mogu a da joÅ¡ jednom ne izrazim zahvalnost i poÅ¡tovanje (ne nužno tim redom) Äoveku kojeg, kada je vintage u pitanju, nikad ne mrzi da svoju bogatu biblioteku i znanje podeli sa nama i argumentovano postavi stvari na svoje mesto. Svaka Äast Scepane!

Koko hvala puno,ziv bio thumbsup2.gifcheers.gif .Znanje treba podeliti,pogotovo sa pravim dekofilima poput svih nas ovde.Zivi bili cheers.gif.

Link to comment
Share on other sites

Meni vise lici na R-9000,jer na V-10.000 Esoteric na vratima pise Dolby S NR HX-PRO(a na ovom sa slike na istom mestu pise 3 Head).Onda tu je i potenciometar ispod dugmeta Eject koji na primer V-9000 nema.Iako se dobro ne vidi tu je i mali natpis na vratima gde bi trebalo da pise da je dek autoreversni(R-9000).Inace R-9000 je kostao 1498 dm u Nemackoj(Stereoplay 1990).Svojevremeno sam imao prilike da vidim uzivo R-9000 i na njemu je pisalo Teac,e sad ovo je moguce verzija za Japansko trziste(pa zato pise Esoteric).A evo i lepog linka sa V-9000.

http://knisi2001.web.fc2.com/v-9000.html

Da, u pravu si... dek Esoteric na slici je zapravo r-9000, a ne v-9000... poÅ¡to ima "reverse mode selector", na prednjoj ploÄi, krajnje levo, ispod eject tastera !!!

Link to comment
Share on other sites

Evo zanimljivosti vezane za sajam u Cikagu 1992 vezano za Arcam Delta 100 nadjoh u What Hifi-ju jednu reklamu za Delta 100 na kojoj pise : Try to dismiss once again its 1992 Chicago CES award and the reviewer who gushed,"In the begining,I called for a round of aplausse for Arcam's bravery in producing a British-made cassette deck.At the end.I'm asking for a standing ovation.

Komentar njegovog testa(May 1992) u What Hifi-ju je : First British cassette deck with dolby scircuitry built in.Capable of lively,assured sound with deep and tuneful bass-but at a price.Sound 4 zvezdice,value for money 3,facilities 5,build 5 zvezdica.U Hifi Choice-u je bio svojevremeni najbolje ocenjeni dek,dobio je preporuku uz ocenu Excellent.Komentar : Superb transport and a ripe,spacious sound.The dolby S installation more successful than most.Some replay incompability.

Teac R-9000 je testiran april 1992 u Hifi Choice-u(kostao 450 funti) i dobio je ocene : Lab Good+ ,Sound Good uz komentar : Much better than average auto-reverse deck,well worth considering,though short of the special qualities required for formal endorsement at this price.Nicely engineered too.

Link to comment
Share on other sites

Evo slike Teac-a V-10.000 Esoteric .......

Svaka cast Scepane (ScepanBG). Zato te cesto oslovljavam sa legendo. Neki moji raniji komentari su iz secanja, a Ti sve lepo dokumentujes.

Obradovao me je i Nenad_BG sa "Studer" A710. Ko bi rekao ....

Uzivancija sa obojicom i ostalim korektnim forumasima.

Link to comment
Share on other sites

Bobane hvala vam puno,zivi bili thumbsup2.gifcheers.gif. U jednom nasem casopisu(koji nema veze sa hifi-jem) u prvoj polovini '90-ih testiran je i Teac V-9000,takodje je testiran i u casopisu Zvuk.Testirao ga je upravo glavni urednik casopisa Zvuk(mislim da se zove Aleksandar Kitic,ako me secanje dobro sluzi).Evo slika.

post-10314-0-14101400-1294256671_thumb.j

post-10314-0-22717300-1294256699_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Bobane hvala vam puno,zivi bili thumbsup2.gifcheers.gif. U jednom nasem casopisu(koji nema veze sa hifi-jem) u prvoj polovini '90-ih testiran je i Teac V-9000,takodje je testiran i u casopisu Zvuk.Testirao ga je upravo glavni urednik casopisa Zvuk(mislim da se zove Aleksandar Kitic,ako me secanje dobro sluzi).

Dobro se sećaš !!!

A taj Äasopis(Å¡to nema veze sa hifi-jem) se zvao "8-ca"... imali su "reprinte" iz "Zvuk"-a zapravo, poput testa Teac-a v-9000...

Link to comment
Share on other sites

Evo zanimljivosti vezane za sajam u Cikagu 1992 vezano za Arcam Delta 100 nadjoh u What Hifi-ju jednu reklamu za Delta 100 na kojoj pise : Try to dismiss once again its 1992 Chicago CES award and the reviewer who gushed,"In the begining,I called for a round of aplausse for Arcam's bravery in producing a British-made cassette deck.At the end.I'm asking for a standing ovation.

Komentar njegovog testa(May 1992) u What Hifi-ju je : First British cassette deck with dolby scircuitry built in.Capable of lively,assured sound with deep and tuneful bass-but at a price.Sound 4 zvezdice,value for money 3,facilities 5,build 5 zvezdica.U Hifi Choice-u je bio svojevremeni najbolje ocenjeni dek,dobio je preporuku uz ocenu Excellent.Komentar : Superb transport and a ripe,spacious sound.The dolby S installation more successful than most.Some replay incompability.

Teac R-9000 je testiran april 1992 u Hifi Choice-u(kostao 450 funti) i dobio je ocene : Lab Good+ ,Sound Good uz komentar : Much better than average auto-reverse deck,well worth considering,though short of the special qualities required for formal endorsement at this price.Nicely engineered too.

Da dopunim cenu R-9000 koja je 1990 u What Hifi(decembar) bila 599 funti spram cene u Hifi Choice-u iz 1992 koja je bila 450 funti.

Link to comment
Share on other sites

Momci, kao novi Älan foruma, moram da Vam se zahvalim na fascinantnim slikama i podacima. Vratili ste me u bezbrižno doba kada sam prelistavajući kataloge po ceo dan maÅ¡tao o nekom vrhunskom deku. Tada nije bilo novca za takve stvarÄice, a sad nedostaje vremena... Ipak, potrudiću se da nabavim neku interesantnu spravicu, pa da malo i ja uživam i podelim iskustva sa vama.

veliki pozdrav svim forumašima! :wave2 :wave2 :wave2

Link to comment
Share on other sites

Momci, kao novi Älan foruma, moram da Vam se zahvalim na fascinantnim slikama i podacima. Vratili ste me u bezbrižno doba kada sam prelistavajući kataloge po ceo dan maÅ¡tao o nekom vrhunskom deku. Tada nije bilo novca za takve stvarÄice, a sad nedostaje vremena... Ipak, potrudiću se da nabavim neku interesantnu spravicu, pa da malo i ja uživam i podelim iskustva sa vama.

veliki pozdrav svim forumašima! :wave2 :wave2 :wave2

Veliki pozdrav za tebe ! Dobro nam dosao na forum thumbsup2.gifcheers.gif.

Link to comment
Share on other sites

Evo ovih dana malo da razdrmam stare koskice od deka Akai GX-65mkII, mogu da kažem/napiÅ¡em da se lepo starkelja drži. ZvuÄno je u odliÄnom stanju sve funkcije lepo rade. Primetio sam da dekovi Akai lepo podnose svoje godine bolje se drže u odnosu sa Sony-ma, u mojoj kolekciji bi ispod Akai iÅ¡ao Pioneer po držanju. Evo malo slika od starkelje...

POZDRAV :wave2

post-11425-0-73462600-1294269749_thumb.jpost-11425-0-74975500-1294269757_thumb.jpost-11425-0-97768300-1294269773_thumb.jpost-11425-0-54469500-1294269784_thumb.jpost-11425-0-46471800-1294269796_thumb.jpost-11425-0-16208400-1294269804_thumb.jpost-11425-0-41528100-1294269813_thumb.jpost-11425-0-90575100-1294269821_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...