ScepanBG

Kaset Dekovi

Recommended Posts

1 sat ranije, slobica said:

Pozdrav ljudi,imam technics az6,do skoro je radio super,medjutim u zadnje vreme sam iskljuci kasetu i na displeju se pojavi FO3,tada nece ni da premotava kasetu niti da radi u playu,hvala unapred

Ма ништа страшно, мало прочиташ сервисно упутство.

Screenshot_2.png

Ako sam dobro preveo tekst, drzac kasete se otvara normalno,tu nema problem.Malo sam citao na internetu mnogi kazu da se prvo ociste neki senzori.zanima me dali je to ozbiljniji kvar ili.........:listen

Evo plana igranja, bice i neki tekstic... da Pioneer CT95 dobije dostojne protivnike, ne nazalost sve koje imam jer neke bih morao da otpakujem a druge i da popravim. Ali ova dva na slici su sasvim dovoljni.

1.PNG

@Laky, @Vlado

Hvala Vam najlepse... I... srecna Vam Nova godina :), kao i svim ljubiteljima starih uredjaja.

Tesko da cu moci da stavim sape na CT93, nisam uspeo da ga nabavim nikada. Bice CT979, model ispod, samo da ga sredim.

1 sat ranije, ZoranBG said:

Tesko da cu moci da stavim sape na CT93, nisam uspeo da ga nabavim nikada.

Могу да ти уступим свој јер га и не користим. Купљен у Токију и ради на 120В а трансформатор 230/120 не поседујем.

Хтео сам да се позабавим преправком тј. убацивањем новог трансформатора али сам одустао јер ми је дек ружан због црне боје.

On 1/3/2020 at 9:14 PM, giZ_Mo said:

Могу да ти уступим свој јер га и не користим. Купљен у Токију и ради на 120В а трансформатор 230/120 не поседујем.

Хтео сам да се позабавим преправком тј. убацивањем новог трансформатора али сам одустао јер ми је дек ружан због црне боје.

Ha ha ruzan ct 93 sala dobra za novu godinu jos ako je u klavir lak dizajnu mora da je totalno aut. ha ha 

27 minuta ranije, Vlado.D said:

Ha ha ruzan ct 93 sala dobra za novu godinu jos ako je u klavir lak dizajnu mora da je totalno aut. ha ha 

Мени је одвратан и није ми интересантан. Набавио сам га јер је у Токију био јефтин и само због тога.

Pozdrav ljudi,dali se nekom od vas desilo da se nemoze detaljno ocistiti,roler gumeni tockic na deku.Ja evo vec dva dana cistim taj roler i uvek ima prljavstine na vati(cackalica za usi)koristim isopropil alkohol,i kasetu jos nisam stavio reko prvo da ocistim,hvalaa

14 minutes ago, slobica said:

Pozdrav ljudi,dali se nekom od vas desilo da se nemoze detaljno ocistiti,roler gumeni tockic na deku.Ja evo vec dva dana cistim taj roler i uvek ima prljavstine na vati(cackalica za usi)koristim isopropil alkohol,i kasetu jos nisam stavio reko prvo da ocistim,hvalaa

Ako se na vati pojavljuje braonkasto to je prljavstina a ako crno budi siguran da skidas sloj gume tako da bi bilo dobro da prestanes, osovinu dobro ocisti i roler skini braon naslage

Pozdrav drugari jedno pitanje za iskusne dekofile,sta mislite o duplim kaset dekovima,dali mogu parirati klasicnim top modelima i kako je misljenje o njima,veliki pozz