Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

     E sad jedna topla preporuka za  jeftine dekove, ko uspe da naleti na ovakav primerak  u ovom trenutku kada su cene dekova malo podivljale neka ga kupi do nekih 60  - 70 e ( sredjenog ) Pioneer ct s 810, Pojavio se na KP, razmisljao sam da li da ga kupim, imam mnostvo Pioneera i to devetki, slike koje je prodavac postavio nisu ulivale bog zna kakvu nadu ali ko velim bar ce biti rezervnih delova u toj masini, brzo sam se dogovorio sa izuzetno korektnim prodavcem, dek je stigao za dan, kadDSC03132.JPG.0d4b2ef334424c1c788c0cc944ffd216.JPGIMG_20171223_231913.thumb.jpg.c44979c352b2b54808d76d2ff5666d8b.jpg sam ga otpakovao bio je samo musav, tanka ogrebotina koja nije odnela farbu na poklopcu i to je to, stigao mi je na posao u radnju, Tras normal kaseta, vidim vratanca ne zatvaraju kako treba, ok servis je neophodan, pustim play, u tom trnutku ulazi musterija i posle kratkog poslovnog ubedjivanja, lik pita koji to CD svira, ja kazem dek, normal kaseta maxell, Tip u cudu isto kao i ja. kuci sam uradio full servis, dek nikad nije cacakan, azimut perfektan fabricki, auto kalibracija uzasno dobra, dakle ne lovite izvikane Technicse- preskupe  rs az 6 i 7 ( imao sam ih i zato to odgovorno tvrdim ) garantujem da ih ovaj dek sije po svim aspektima, inace na ebay cene tih CT S810 su veoma jake pa sam zeleo da proverim zasto. Svira u klasi 100-120e

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Vlado.D said:

Pioneer

Vlado vidim da imas vise Pioneera pa me zanima jedna stvar : imam CT S 820 sa kojim sam zadovoljan a citajuci user manual vidim da kazu ne koristiti trake od 110 min,  dodatno vidim da brojac ima biranje za trake od 46 do 90 minuta, sa L varijantom ( velicina kotura na kojem je traka ? ), a nigde se nista ne kaze za trake 100 minuta duzine.  Citajuci Maxell promo materijal oni su tvrdili da traka od 100 min ima iste karakteristike kao i traka od 90 min.  Kakva bi bila preporuka za koriscenje tih 100 minutki ?

Nekada ih nisam koristio a sad imam par komada pa me zanima da li vredi snimati na njima, hoce li mehanika moci da radi bez problema tipa zavijanje, nesigurnost tona prilikom snimanja ?

Unapred Hvala, Krca

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Krca44 said:

Vlado vidim da imas vise Pioneera pa me zanima jedna stvar : imam CT S 820 sa kojim sam zadovoljan a citajuci user manual vidim da kazu ne koristiti trake od 110 min,  dodatno vidim da brojac ima biranje za trake od 46 do 90 minuta, sa L varijantom ( velicina kotura na kojem je traka ? ), a nigde se nista ne kaze za trake 100 minuta duzine.  Citajuci Maxell promo materijal oni su tvrdili da traka od 100 min ima iste karakteristike kao i traka od 90 min.  Kakva bi bila preporuka za koriscenje tih 100 minutki ?

Nekada ih nisam koristio a sad imam par komada pa me zanima da li vredi snimati na njima, hoce li mehanika moci da radi bez problema tipa zavijanje, nesigurnost tona prilikom snimanja ?

Unapred Hvala, Krca

Ovako stvari stoje, kasete sto su duze one su i duze po metru ali na zalost i tanje, ja nikada nisam koristio kasete duze od 90min, pioneer  je svoje masine uglavnom prilagodjavao prema fuji kasetama i na njima counter lepo radi u svim modovima .Po njihovim podesavanjima brojcanika ne preporucuju koriscenje duzih, Pioneer reference master mehanizam je zaista dobra mehanika ali verovatno ne podnosi duze i tanje trake i zato ih i fabrika nije preporucila. licno mislim da 100 tke ne bi pravile problem.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Vlado.D said:

Ovako stvari stoje, kasete sto su duze one su i duze po metru ali na zalost i tanje

Hvala puno na odgovoru !

Maxell promo knjizica iz zadnjih dana proizvodnje kaseta, dobijena uz What Hi Fi magazin... kaze Maxell ovako... 46 & 60 min isti materijal trake ( debljina magnetnog sloja i total trake ),  zatim 90 & 100 min opet ista debljina trake i mag. sloja ( tanje od prethodne grupe ) a preko... 110 jos tanja traka i magnetni sloj.

E sad to su oni rekli u reklamnom materijalu,  ja nekada kao sto rekoh uopste nisam koristio te duge trake mada sam nasao u svojim kutijama jednu TDK MA110 i jednu Denon HD.. 100 metalku,  a pazario That's AS100 hromke pa rekoh da se raspitam. 

Snimao sam na jednoj od njih i imao gore pomenuto vrlo blago talasanje zvuka na 2 mesta na snimku ali posto se to desava i na drugim trakama koje to sigurno nemaju na snimku...povremeno... mislim da nije to do samog deka nego da ce morati da se verovatno menjaju trakaste gumice, ako je to, cini se da je makina stajala duze pre mene.  Pa da bi onda sve radilo dobro.

Sem ovoga vrlo sam zadovoljan, lepo cita trake koje Nak BX2 ne cita lepo pa se oba uklapaju funkcionalno.

Hvala Vlado & Aco,  Pozdrav od Krce   :)

Link to comment
Share on other sites

Cestitam na kupovini!!! Da te dugovecno sluzi!!! :) Korektna cena i jako dobra kupovina,pritom redak model kod nas(teze se nalazi).Taj dek je kostao 1000 dm 1992 godine.U istom katalogu bili su i modeli 710,910 sa centralnim mehanizmom ali bez Dolby S.Tezi su malo i imaju na papiru malo bolje karakteristike od 810,ali 810 ima Dolby S pa mu je zato i cena ista kao 910 koji nema Dolby S.Prakticno je(tako ispada) 810 zamenio stariji model(serija pre) CT-900S.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Krca44 said:

Hvala puno na odgovoru !

Maxell promo knjizica iz zadnjih dana proizvodnje kaseta, dobijena uz What Hi Fi magazin... kaze Maxell ovako... 46 & 60 min isti materijal trake ( debljina magnetnog sloja i total trake ),  zatim 90 & 100 min opet ista debljina trake i mag. sloja ( tanje od prethodne grupe ) a preko... 110 jos tanja traka i magnetni sloj.

E sad to su oni rekli u reklamnom materijalu,  ja nekada kao sto rekoh uopste nisam koristio te duge trake mada sam nasao u svojim kutijama jednu TDK MA110 i jednu Denon HD.. 100 metalku,  a pazario That's AS100 hromke pa rekoh da se raspitam. 

Snimao sam na jednoj od njih i imao gore pomenuto vrlo blago talasanje zvuka na 2 mesta na snimku ali posto se to desava i na drugim trakama koje to sigurno nemaju na snimku...povremeno... mislim da nije to do samog deka nego da ce morati da se verovatno menjaju trakaste gumice, ako je to, cini se da je makina stajala duze pre mene.  Pa da bi onda sve radilo dobro.

Sem ovoga vrlo sam zadovoljan, lepo cita trake koje Nak BX2 ne cita lepo pa se oba uklapaju funkcionalno.

Hvala Vlado & Aco,  Pozdrav od Krce   :)

Pioneer ct 820 s je odlicna masina, imao sam  ct 620 a sad je kod mene  CT S 920 odlicno sviraju svi normalno u klasi cene ali pravo uzivanje je rukovati sa ovakvim dekovima

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vlado.D said:

Pioneer ct 820 s

Hvala, slazem se za uzivanje u rukovanju.  imam samo minornu zamerku a odnosi se na brojac koji radi u realnom vremenu pa tokom premotavanja pebaci na obicne cifre a ne pokazuje premotanu kolicinu u vremenskom domenu... mislim da su s obzirom na sofisticiransot elektronike mogli to lako ubaciti,  mislim da biras obican brojac ili vreme i da konstantno radi u izabranom rezimu sa sve motanjem.

Ovo je sitnica s obzirom na ostalo, ipak ima kalibraciju, meni to znaci,  kada sam radio bias na uvo desavalo se da nekad omasim, zavisno od dana a nekad opet uradim odlicno,   ovakav sistem mi jako odgovara.

Skoro sam snimao neki italo disco sa disco susreta sa dolby-jem c i iznenadio se kakav je snimak ispao

Pozdrav od Krce   :)

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ScepanBG said:

Cestitam na kupovini!!! Da te dugovecno sluzi!!! :) Korektna cena i jako dobra kupovina,pritom redak model kod nas(teze se nalazi).Taj dek je kostao 1000 dm 1992 godine.U istom katalogu bili su i modeli 710,910 sa centralnim mehanizmom ali bez Dolby S.Tezi su malo i imaju na papiru malo bolje karakteristike od 810,ali 810 ima Dolby S pa mu je zato i cena ista kao 910 koji nema Dolby S.Prakticno je(tako ispada) 810 zamenio stariji model(serija pre) CT-900S.

 Hvala  hvala, dekic ima cak 7 kg mada nije u standardnom pioneer kucistu, da oni su u to vreme sa dodatkom dolby s bili jako skupi, kasnije su u dekove ugradjivali malu plocicu i to je S, CTs810 a pogotovo  ct s900 imaju ohoho veliku plocu za dolby kola.dek sam uzeo jos povoljnije ali mu je odmah trebalo uraditi servis gumica, mane ovog deka mogu se svesti na  dva minimum. trebali su malo lepse pik metre da urade i vratanca se totalno glupavo skidaju mada je to i dobro sa nekog gledista da vlasnik sam ne cacka glave. Ali zvuk  , mehanika. kalibraciju  odradjuje fenomenalno, zvucno pa recimo kao denon drm800, sony tc k 770es a da na bednim normal trakama je odlican, i bas i srednji i visoki svega tu ima dovoljno. zadovoljan kupovinom

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Krca44 said:

Hvala, slazem se za uzivanje u rukovanju.  imam samo minornu zamerku a odnosi se na brojac koji radi u realnom vremenu pa tokom premotavanja pebaci na obicne cifre a ne pokazuje premotanu kolicinu u vremenskom domenu... mislim da su s obzirom na sofisticiransot elektronike mogli to lako ubaciti,  mislim da biras obican brojac ili vreme i da konstantno radi u izabranom rezimu sa sve motanjem.

Ovo je sitnica s obzirom na ostalo, ipak ima kalibraciju, meni to znaci,  kada sam radio bias na uvo desavalo se da nekad omasim, zavisno od dana a nekad opet uradim odlicno,   ovakav sistem mi jako odgovara.

Skoro sam snimao neki italo disco sa disco susreta sa dolby-jem c i iznenadio se kakav je snimak ispao

Pozdrav od Krce   :)

Ako su glave savrseno upasovane i kalibraciju odradjuje ekstra, bas taj brojcanik generalno  je mana pioneer dekova, meni mnogo ne smeta , vazan mi je zvuk kvalitet cena!cid_C24499AA-E756-45D7-9BED-D156DD152158.gif.556f7ba9daa35c493e3f22bdaeb14a39.gif

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Vlado.D said:

Ako su glave savrseno upasovane i kalibraciju odradjuje ekstra

Prilikom kupovine izvrsio sam odokativnu inspekciju koliko je bilo moguce, poneo sam malu lupu i baterijsku lampu ali nisam znao kako da skinem vrata a lupu bas moram pribliziti da pokaze.

Glave izgledaju vrlo dobro, vidjao sam i mnogo gore, nisu nove ali nisu mislim ni ofucane, nema onih horizontalnih linija na putanji trake ( takve je imao drugi dek ) pa mislim da su ok.

Kalibracija radi vrlo dobro, nisam tu primetio nikakve probleme a snimak sa dolby-jem C je znatno bolji nego bez dolby-ja... ne znam da li je to normalno, snimak bez ikakvog dolby-ja je sasvim ok.

Stare snimke sa drugih masina reprodukuje jako dobro a nekako se potrefilo da Pioneer radi one trake koje Nak ne radi dobro.

Nak radi snimak bez dolby-ja bolje ali to je ipak druga masina.

U svakom slucaju Pioneer kod mene ostaje.    :)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Krca44 said:

Prilikom kupovine izvrsio sam odokativnu inspekciju koliko je bilo moguce, poneo sam malu lupu i baterijsku lampu ali nisam znao kako da skinem vrata a lupu bas moram pribliziti da pokaze.

Glave izgledaju vrlo dobro, vidjao sam i mnogo gore, nisu nove ali nisu mislim ni ofucane, nema onih horizontalnih linija na putanji trake ( takve je imao drugi dek ) pa mislim da su ok.

Kalibracija radi vrlo dobro, nisam tu primetio nikakve probleme a snimak sa dolby-jem C je znatno bolji nego bez dolby-ja... ne znam da li je to normalno, snimak bez ikakvog dolby-ja je sasvim ok.

Stare snimke sa drugih masina reprodukuje jako dobro a nekako se potrefilo da Pioneer radi one trake koje Nak ne radi dobro.

Nak radi snimak bez dolby-ja bolje ali to je ipak druga masina.

U svakom slucaju Pioneer kod mene ostaje.    :)

Vratanca kod CT 820 se ne mogu skidati, mogu se samo odvojiti od glavnog drzaca kasete da bi se pristupilo eventualnom podesavanju azimuta, tacnije mogu se skinuti al tek onda kad je i mehanika napolju ali za tako nesto nema smisla jel je pioneer omogucio pristup glavama. Postoji caka u dve faze kod tog deka ali ako niste probali bolje nemojte jel druga zahteva malo napregnuce plastike koja jeste jaka ali ipak treba pazljivo raditi a i ako lepo radi zasto bi dirali. to je neophodno jedino kad se vadi cela mehanika radi servisa

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ScepanBG said:

Pokusacu da kupim CT-93.Inace od Pioneer-a imam CTS-740s,Ct-777,Ct-737 i Cts 670D.Zao mi je sto sam prodao CT-95,a imao sam i CTS 910.Drugar mi je donosio da probamo CT-959,sjajan dek.

Jao i meni je zelja CT 93, momentalno imam CT 959 CTS910 CT S920 S CT830 2 kom CT 757 CT 737 MK2 I  CT737 i od juce ct s810, solodna kolekcija imao sam i CT 620 I ct s900, njih sam prodao

Link to comment
Share on other sites

CT 979 sam imao prilike da cujem, jako dobra masina, koliko me secanje sluzi

18 minutes ago, Vlado.D said:

Vratanca kod CT 820 se ne mogu skidati,

Hvala inzinjerima Pioneera   :)

Ja nemam nameru da ih skidam i znam da je tesko cackati azimut na svim tim masinama sa vratima u sredini... zato sto nije niko mogao da cacka meni sad razne trake sa drugih ne cackanih dekova rade odlicno

Obojica , Vlado i Scepa imate odlicnu kolekciju,  meni je zelja da nadjem bar jednog jaceg Naka.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Krca44 said:

CT 979 sam imao prilike da cujem, jako dobra masina, koliko me secanje sluzi

Hvala inzinjerima Pioneera   :)

Ja nemam nameru da ih skidam i znam da je tesko cackati azimut na svim tim masinama sa vratima u sredini... zato sto nije niko mogao da cacka meni sad razne trake sa drugih ne cackanih dekova rade odlicno

Obojica , Vlado i Scepa imate odlicnu kolekciju,  meni je zelja da nadjem bar jednog jaceg Naka.

Samo polako otvorice se i to,  ma nije strasno ako se i podesava azimut , neki dekovi su izasli sa trake sa losim azimutom strasno je kad se podesava visina i ugao glava , e to bez test traka niko ne vraca u pravo stanje a test traka pravih gotovo i da nema!cid_2E242393-2A14-4711-97EA-5344AE0EFB7F.gif.b2a938b91628054b65e9b1103012e817.gif

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Krca44 said:

CT 979 sam imao prilike da cujem, jako dobra masina, koliko me secanje sluzi

Hvala inzinjerima Pioneera   :)

Ja nemam nameru da ih skidam i znam da je tesko cackati azimut na svim tim masinama sa vratima u sredini... zato sto nije niko mogao da cacka meni sad razne trake sa drugih ne cackanih dekova rade odlicno

Obojica , Vlado i Scepa imate odlicnu kolekciju,  meni je zelja da nadjem bar jednog jaceg Naka.

Imam u svojoj kolekciji dekova Nakamichi Cassette Deck 1 koji mi je u direktnom poredjenju sa Pioneer CT-777 svirao prirodnije i bolje,jeste razlika u ceni primetno veca u korist Nakamichi-ja ali i jeste primetno bolji Nakamichi od Pioneer-a.Na primer Harman/Kardon TD 4500 sam imao davno i on mi je bio pravo osvezenje(prirodno svira) za usi spram Pioneer-a CTS 740S,Aiwa ADS 950(imao oba glanc nova)...Medjutim i on je dosta skuplji od Aiwa i Pioneer koje sam naveo.Od prijatelja cujem da su prezadovoljni i sa baznim Harman/Kardon-om TD 4200 i modelom TD-4400.Meni je na primer od Nakamichi odlican i dvoglavi DR-3 koji sam imao.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ScepanBG said:

Nakamichi

 

10 minutes ago, ScepanBG said:

Pioneer

Nisam radio bas pravi test mada imam istu plocu snimljenu na Nakamichi-ju i na Pioneer-u.

Pioneer mi je dobar a Nak ima neki shmek koji mi se malo vise svidja.  Ipak Pioneer ima svoje mesto kod mene jer pola traka radi odlicno na njemu.

Cassette Deck 1 je sigurno bolji od BX2, takodje i novija mashina a vala ima i ono Azimuth podesavanje i zaista tek danas vidim koliko je to korisna stvar,  kad se ta makina pojavila kao i mnogi razmisljao sam "pa nije to tolio bitno, nema kalibraciju kompletnu, samo bias"  al' pokazalo vreme da ipak to treba imati.

Sa azimutom sam se igrao kao klinac na duploj Aiwi al' posle je trebalo opet ubosti srafciger pa naci kako najbolje svira neka traka,  a zamisli tek situaciju na splavu gde sam shankerisao... dva deka sa brdom traka i oba sa razdesenim azimutima i sve trake razlicito snimljene...:blink:

Dakle ne zelim vise da se igram sa azimutom   :)

Interesantno kad sam kupovao dek skidao sam user i service manuale ( kao da bih tu nesto znao ) i koliko sam video izmedju 820 i 740 se negde izgubio skoro kilogram, na sta ne znam.

Pozdrav od Krce

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ScepanBG said:

Cestitam na kupovini!!! Da te dugovecno sluzi!!! :) Korektna cena i jako dobra kupovina,pritom redak model kod nas(teze se nalazi).Taj dek je kostao 1000 dm 1992 godine.U istom katalogu bili su i modeli 710,910 sa centralnim mehanizmom ali bez Dolby S.Tezi su malo i imaju na papiru malo bolje karakteristike od 810,ali 810 ima Dolby S pa mu je zato i cena ista kao 910 koji nema Dolby S.Prakticno je(tako ispada) 810 zamenio stariji model(serija pre) CT-900S.

Prakticno CTS 810 je vise poboljsani naslednik CT 676,ali je u gami zauzeo mesto koje je pripadalo CT-900S.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ScepanBG said:

Prakticno CTS 810 je vise poboljsani naslednik CT 676,ali je u gami zauzeo mesto koje je pripadalo CT-900S.

Zamulja ga Pioneer sa ovim njihovim nomenklaturnim izmenama.  Ja sam uvek mislio na vrhu je CT 91/93/95 pa ispod 939/959/979/..920  a ispod ovih 737 / 757... 810..30 / 740 pa ispod  656..620/640.

Koliko sam video u user manualu iznad 820 su 920 i CT 95 kao vrh.  Mashina deluje sasvim dobro, ima tu famoznu Pioneer mehaniku , kalibraciju i stvarno izgleda impresivno... kad gledam Nak BX2 ispod njega deluje mi bas ruzno a taman sam poceo da ga volim i da mi se cak svidja kako Nak izgleda kad sam poceo da ga upotrebljavam, nekako sam se jako brzo navikao na rad sa njim.

Otkad imam Pioneera sto je relativno kratko vreme, u poredjenju sa Nakom imam utisak ( mozda pogresan ) da je ona jednostavnija Sankyo mehanika nekako robustnija pri koriscenju i svakako laksa za pristup prilikom ciscenja. 

Pozdrav,  Krca

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Krca44 said:

Otkad imam Pioneera sto je relativno kratko vreme, u poredjenju sa Nakom imam utisak ( mozda pogresan ) da je ona jednostavnija Sankyo mehanika nekako robustnija pri koriscenju i svakako laksa za pristup prilikom ciscenja

Za generaciju Pioneer dekova od Ct 959  pa  na gore, CT 91 CT 939 CT 737, samo se skinu vratanaca i sve je ko na tacni, zasto su krenuli da rade drugacije niko ne zna, tj zna se , stednja mada se tu Pioneer borio do kraja nasuprot recimo aiwi , denonu, technics

Link to comment
Share on other sites

Kad je izasao svojevremeno Technics AZ7 , jos u davna vremena, iako sam realno bio klinac, bilo je jasno da su stedeli u odnosu na RSB 965 ili je bar tako izgledalo.... da su stavili super novu tehnologiju glava koju su ukantali stednjom.  

Da li neko zna , kao kuriozitet, zasto je Technics samo godinu dana ( ili malo krace ) furao brojeve 655 / 755 / 955 pa onda presao na 6 u sredini.. 765 / 965 ?  u cemu je bila fora ?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Krca44 said:

Kad je izasao svojevremeno Technics AZ7 , jos u davna vremena, iako sam realno bio klinac, bilo je jasno da su stedeli u odnosu na RSB 965 ili je bar tako izgledalo.... da su stavili super novu tehnologiju glava koju su ukantali stednjom.  

Da li neko zna , kao kuriozitet, zasto je Technics samo godinu dana ( ili malo krace ) furao brojeve 655 / 755 / 955 pa onda presao na 6 u sredini.. 765 / 965 ?  u cemu je bila fora ?

Nema neke znacajne fore jednostavno to su samo serije dekova koji su se proizvodili doticne godine nesto malo promene i to je kao drugi dek dok im obim prodaje nije znacajno padao tako da su poceli da proizvode bazicne modele neki dvoglavi onda nesto malo bolji troglavi i na kraju najaci model i tu bi se potkrao jos neki dupli dekic i to je to. Kao primer technics katalog 97-98  RS AZ7 RS AZ 6  RSB501 i jos 3 i slovima TRI  dupla deka i to je to. Ni drugi proizvodjaci nisu se nesto ubijali da izbacuju vise modela, dekovi se vise nisu trazili kao nekad 1980-1994 zlatno doba. Nekada su svi brendovi imali popunjene brojke od 1-9 .  Jednostavno cd ih je polako gasio

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...