Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Hteo sam da se pohvalim na forumu da se pohvalim kupovinom deka onkyo ta2760,ali posle dva dana koriscenja ,javio mi se problem da dek ne prihvata nikakvu komandu za pokretanje trake.displej radi i sve komande koje se ispisuju na njemu.da li neko prepoznaje u cemu je problem

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zoran.c said:

javio mi se problem da dek ne prihvata nikakvu komandu za pokretanje trake.displej radi i sve komande koje se ispisuju na njemu.da li neko prepoznaje u cemu je problem

Јел притиском на тастер "Еject" отвара врата?

Link to comment
Share on other sites

Otvara vrata .po ukljucenju blinka crvena dioda za pauzu i posle stane.nakon toga se nista ne desava ako pritisnem play ili premotavanje.otvorio sam dek i video da se nista ne vrti.motori cute,gumica je tu,ali se ne pokrece nista. Ima li neki senzor za prisustvo kasete.na jvc-ju ima neka kao iglica da prepozna da je kaseta unutra pa tek posle prima komande

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, zoran.c said:

99% ne vrti.a ona bela plastika sto izlazi iz rotora sigurno ne vrti

Када задаш неку команду он треба да се заврти у једну или другу страну. Одлеми жице са њега и напоји га из неким екстерним исправљачем, бар 8В.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, zoran.c said:

Hvala na pomoci morace da saceka do sutra.sutra se radi.znaci pretpostavljas da je crko motor?javljam se sutra popodne.moze li12v

   Ako nista nije polomljeno od gornjih pipaka koji prepoznaju da li je kaseta uposte unutra, onda je verovatno taj motorcic koji je ston oznacio, logika tj mikroprocesor cisto sumljam, cak i motor mozda nije skroz otisao, on zna da usled rada u oba smera ishaba klizac koji se malo izvitoperi i blokira, resenje-nov motor ili rastavljanje starog, ali pocnite prvo od mikroprekidaca koji konstatuje da je kaseta uopse usla u dek.  probajte prstima lagano sve te mikroprekidace nekoliko puta na gore kad otvorite vratanca, taj dek ima mehanicko otvaranje vrata ako se ne varam tako da mozete da im pridjete,srecno

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...