Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

E meni se nesto zeznulo izgleda!!! denon DRM800

Koristim ga vec dva meseca bez greske

Danas od druga uzmem 3 kasete maxel i fuji

Na sve tri kasete koje su dobro ocuvane vizuelno

Stavim prvu kasetu probam snimanje kvalitet do sad najbolji od kaseta koje sam imao

AL posle 20 sekundi pocinje da izvire stari snimak sa kasete i svaki put posle 20 sek

reko nesto kaseta ,i na druge dve tako 

pomislih da nesto glava za brisanje brlja

probam moje stare kasete to radi ok

probam te tri opet isto,cistio glave kapsta itd,bilo dobro al opet to pocelo

najvise izrazeno na pocetku kasete kad je desni kotur prazniji

imam utisak da traka ne prolazi preko glave za brisanje,a reprodukcija ok,kao da nesto ne zateze

do sad sam snimio oko 50 sati  i svaki dan slusanje i sve ok na mojim kasetama a ima svakakvih

neki dosije X

E ne mogu to da imam pa to ti je

od kad sam bio klinac 70s godina mene to prati sa kasetofonima problemi neki sa prolaskom trake

 

 

Link to comment
Share on other sites

Posle par sati isprobavanja dolazim do zakljucka da su ipak kasete problem

posle ciscenja vidim da mi kaseta zaprlja kapstan i roler 

znaci posle 10 min rada ostaju vidljivi tragovi na stapicu

izgleda su kasete pune cigaret dima

desni roler ne moze da povlaci traku da bude zategnuta

i onda dolazi do podizanja trake iznad male glave

pobacao sam kasete

znaci nesto se desi te roleri nisu u saglaseni al samo na tim kasetama

evo par sati sam presnimavao kasete bez zvuka i nema sanse da izvire stari sadrzaj

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sad problema nema,jednostavno mu te tri kasete smetaju

i druge su mi stare al nemaju tih problema

na rolerima oprugice dobre gume su jos elasticne sve je ok

samo na te tri kasete sto sam doneo,takav model kaseta imam moje stare i nema problema

da li su unutra tolko prasnjave da podizu roler i proklizne

na slici se vidi da je prasnjava al to se zaprasila jel sam je izvadio iz kante za slikanje a slika je dobro uspela nisam hteo da je cistim

 

slika za Stoneta 

nadam se da ce me ovog puta pohvaliti

 

20170511_210743.jpg

Link to comment
Share on other sites

    Brothers in Sound, nisam mogao da odolim, naime silver verziju sam vise uzeo zbog delova, bila je malo izgrebana kod dugmeta monitor i pot za slusalice je malo krcao jer ga je neko strucno na silu skoro iscupao, ostalo? apoteka, gotovo neusviran ,azimut savrsen, posle  full servisa radi kao zmaj, nije ubica nakamicija ali je zvucno kao 959 ili 920 mozda i bolji iako nema amorfne glave, znao sam da je dobar dek jer imam i black verziju tako da ako ikada se pojavi na oglasima topla preporuka da se pazari, ja necu vise obecavam?DSC03129.thumb.JPG.53e91ed65ab1a46b1965f5bf652432c9.JPG

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aco said:

Pa sad da je bolji od 910 i 920 ,i nije ali ajd..

Po robusnosti i kvalitetu izrade nije ali zvucno 830 je bar isti, imam 920 pa sam zato napisao, dobro mozda je do komada mada i CT 920S je u fabrickom stanju,snimak koji napravi 830 je izuzetno snazan i dinamican, uvek su me nervirali dekovi kod kojih snimas do debelog crvenog a  ustvari su veoma tihi, kod 830 je suprotno, do +4  prosto ubija na drugim. dekovima. ,  Jesu malo stedeli na dugmicima i potenciomerima ali u zvuku nisu.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Vlado.D said:

 uvek su me nervirali dekovi kod kojih snimas do debelog crvenog a  ustvari su veoma tihi, kod 830 je suprotno, do +4  prosto ubija na drugim. dekovima. 

То ништа не значи, тј. ко зна како је који дек иницијално подешен. Сваки дек може да се нарихта по слободном нахођењу. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, stoN_Cold said:

То ништа не значи, тј. ко зна како је који дек иницијално подешен. Сваки дек може да се нарихта по слободном нахођењу. 

    Slazem se da moze da se narihta, ali konkretno kod technics rs az 7 referentno snimanje je do 0 db za hrom i normal , kada se tako snima i pusti na drugim dekovima zvuk je mnogoooo ,tisi da bi se uklopio recimo sa sony denon i pioneer dekovima koje imam mora da se nivo pojaca bar do 6+ tako da mu verovatno povecavam i distorziju, zato sam rekao da me to nervira. Inace kod tog technicsa nema cacakanja iznutra i on kako je podesen u fabrici takav je. tj moze ako se poznaju kodovi i koji zasta sluzi ali napamet podesavanje  nikako. Zato sam naveo da kod pioneera 830 njegovo referentno snimanje je i reeferentno i za denon i za sony i aiwa dekove , za ostale ne znam. I to mi se dopada!cid_C5B9BE6A-81A7-46D2-85EC-FE3DC18AA5A0.gif.107c25077693c77d037c5640eb1501ea.gif

Edited by Vlado.D
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, acazr said:

@Vlado.D ovo za Pioneer mogu da potvrdim imam jednu kasetu sa test tonom snimljenu na 0db na pioneer 610 i ta nula je isto bila i na 737 i na 620 naravno oba Pioneer-a ,a isto tako i na JVC -td-v711.

To je nas problem kad imamo tri cetiri i kusur ( desetina  neko i stotina ) dekova, da ima svako po jedan ne bi ni znali da li je referentno ili nije, !cid_646F4CCD-03B6-4582-8F35-637DFB55F883.gif.e77febc617d73f4933b9872822895ee1.gif.  Aco nadam se da 620 tica jos radi kako treba

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...