Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Mozda je interesantno napomenuti da u beckim radnjama gde se prodaju sprave na struju, moze da se kupi novih (uglavnom Maxwell) kaseta za kasetofone. Ne moze recimo da se kupe MD diskovi - njih moram da narucujem preko Amazona i papreno su skupi. Interesantno, s obzirom da je MD trebao da zameni kasete. Na kraju kaseta u svakoj radnji a MD nigde ...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, stoN_Cold said:

400$ два уређаја у једној кутији, мислим да су већ имали такав сличан уређај или је то био Денон?!

Mislim da su imali nesto slicno. Interesantno mi je da jos uvek nisu odustali od kasete.

 

Link to comment
Share on other sites

On 8.4.2017. at 8:28, DejanM said:

Mozda je interesantno napomenuti da u beckim radnjama gde se prodaju sprave na struju, moze da se kupi novih (uglavnom Maxwell) kaseta za kasetofone. Ne moze recimo da se kupe MD diskovi - njih moram da narucujem preko Amazona i papreno su skupi. Interesantno, s obzirom da je MD trebao da zameni kasete. Na kraju kaseta u svakoj radnji a MD nigde ...

Na kraju ce kasete i deck - ovi jedini preziveti treci svetski rat a generacije i generacije ce nastaviti u buducnosti da slusa kasete :D

Kakav MD , Digital Tape . Nema nista lepse i milozvucnije dok se neka lepo snimljena  kaseta ne zavrti u dobrom deck - u . Meni se odma zavrti i u glavi,  ko beba :) kad je ljuljaju , ne mogu bre da zaspim dok ne odslusam bar jednu kasetu pre spavanja . Terapija protiv modernog i stresnog nacina zivota :)

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, tobra said:

Sve je to lepo, a gde je tu kume pikmetar/vumetar i ostala skalamerija?

:wave2

Sa leve strane na diplay-u ima neke pik. Znam ja da je to slaba inkarnacija nekadasnjih dekova. Ja se eto ponadao da se jos uvek negde koprca, pa ko zna, mozda bude krenulo sa mrtve tacke- sa ovim Tascam-om.:wave2

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, DejanM said:

Interesantno: Tascam je pravio odlicne MD rekordere sa dobrim, ugradjenim DACovima. Ovaj korak unazad ce me naterati da aktiviram svoj stari Sansui D-350M. Nisam ga upalio nekih 30 godina ... Ko zna sta ce se desiti kada to uradim :huh:

Pazi da ne iskoci koji gremlin!
:wave2

Link to comment
Share on other sites

Интересантан је то дек, чак има ДД кепстен мотор у мало чудном кућишту и само две гумице.

Ево мотора:

30kx0fk.jpg

Штета што није D-550 M или D-X701.

Механика D-X 701, предивно месингани замајци. Ретко се виђа.

2eq9ljc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evo novog clana obitelji

denon drm 800

Nikad u zivotu nisam voleo kasete

Kao klinci kasnih 70s smo se vec podelili na kasetofondzije i gramofondzije

naravno ja gramofondzija,bilo mi je ispod casti da slusam zavijanje nekih grunding prirucnih radio-kasetofona

to je taj denon sto se pisalo o njemu pre neki dan

radi sve dobro slusam ga vec 4 sata

pitanje?

Kako se to snima ?

max 3db?

a pri snimanju dolbiji filtri ukljuceni a pri reprodukciji iskljuceni?

zaboravilo se to,

znam da se nekad koristilo TDK SA-X

Ja kupio neku maxelicu za 130 din

Dek jako dobro snima

 

 

 

 

 

20170412_233117.jpg

20170412_233227.jpg

20170412_233836.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...