Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Ako se ne varam, do sada nije bilo reÄi na forumu o Toshiba dekovima, a pogotovu o njihovoj "Aurex" seriji... koju bije i isto toliko dobar glas, kao i još jedno Äuveno, a opet u "dekovskim vodama" relativno (ne)poznato ime...

naravno Hitachi !!!

Toshiba je Äak imala svoj sopstveni nr-system, nazvan "Adres", mnogo bolji od Dolby-ja(b i c), te potpuno u rangu Äuvenog i mnogo poznatijeg High-Com nr-sistema.

Evo nekoliko Äuvenih imena iz "Toshiba Aurex" ergele...

- http://knisi2001.web...m/pc-x80ad.html

- http://knisi2001.web...m/pc-x88ad.html

- http://knisi2001.web...m/pc-g90ad.html

Link to comment
Share on other sites

evo ovako ljudi sinoÄ sam išo da vidim jedan 909es kao novi vanjskim izledom. došo kod tipa u kuÄu a deck fino svira neku kazetu, neko smeÄe od glazbe ali to sad nije bitno. Sjednem ja ispred njega fino pripremim svoju jednu metalku snimljenu na teac v7000, akai gx-75, teac v 6030s, pritisnem stop, pa open ubacim metalku, pa close pa play on digne glave drži ih gore nekih 3-5sec i spusti frajer šokiran, ja šokiran prije 2sec radio sad ne radi nakon 150 pokušaja dek proradi i radi normalno glave ko nove, roleri ko novi sve je ok osim tog što sam vam napisao, e da i kad sam prebacivao dolby prekidaÄ sluÄajno sam ga prebacio na "s" inaÄe ne koristim dolby "s" nego dolbi "b" sa malo biasa a slušam sa dolby "c", e i kad sem prebacio na "S" diga je izlazni signa za barem 5 dB i to na peakovima i na samom izlazu iz deka jer je dek bio spojen na pojaÄalo.

Dakle ljudi što bi to moglo biti mislim jel se isplati uzeti ili ne frajer traži za njega nekih 180€ možda bi mu mogao skinuti cijenu nakon ovoga. Ajde svaki savijet je dobrodošao.

Hvala unaprijed.

Link to comment
Share on other sites

evo ovako ljudi sinoÄ sam išo da vidim jedan 909es kao novi vanjskim izledom. došo kod tipa u kuÄu a deck fino svira neku kazetu, neko smeÄe od glazbe ali to sad nije bitno. Sjednem ja ispred njega fino pripremim svoju jednu metalku snimljenu na teac v7000, akai gx-75, teac v 6030s, pritisnem stop, pa open ubacim metalku, pa close pa play on digne glave drži ih gore nekih 3-5sec i spusti frajer šokiran, ja šokiran prije 2sec radio sad ne radi nakon 150 pokušaja dek proradi i radi normalno glave ko nove, roleri ko novi sve je ok osim tog što sam vam napisao, e da i kad sam prebacivao dolby prekidaÄ sluÄajno sam ga prebacio na "s" inaÄe ne koristim dolby "s" nego dolbi "b" sa malo biasa a slušam sa dolby "c", e i kad sem prebacio na "S" diga je izlazni signa za barem 5 dB i to na peakovima i na samom izlazu iz deka jer je dek bio spojen na pojaÄalo.

Dakle ljudi što bi to moglo biti mislim jel se isplati uzeti ili ne frajer traži za njega nekih 180€ možda bi mu mogao skinuti cijenu nakon ovoga. Ajde svaki savijet je dobrodošao.

Hvala unaprijed.

Kratko i jasno... zaboravi na taj primerak !!!

Link to comment
Share on other sites

Što se tiÄe Ranije navedenih Pioneera CT-93 i pomenutih Toshiba Aurex dekova u potpunosti se slažem da su odliÄne mašine, imam i jedan idrugi i svaki je odliÄan i poseban na svoj naÄin, Toahiba PC-X88AD možda ne izgleda atraktivno naspram Pioneera CT-93 ali vjeruj te mi radi pouzdano dugi niz godina i snima zaista izvrsno.Slatki problem koji mi zadaje Pioneer je slikanje, pošto je prednja ploÄa klavir lak gotovo ga je nemoguÄe odslikati a da se u njemu ne ogleda sve što je u neposrednoj blizini, no sve mu je oprošteno kada zasvira.

post-15891-0-85669700-1314298030_thumb.j

post-15891-0-42636100-1314298068_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Kupio sam Technics-ov DCC deck RS-DC8, :talasi za sada na njemu slusam samo analogne (klasicne) kasete jer nemam ni jednu digitalnu :plakanje DCC kasetu.Da li neko zna gde bih mogao nabaviti koju DCC kasetu novu ili polovnu nebitno,Ima li ko neko iskustvo sa ovim tipom kaseta??

Link to comment
Share on other sites

Sjednem ja ispred njega fino pripremim svoju jednu metalku snimljenu na teac v7000, akai gx-75, teac v 6030s, pritisnem stop ...

Erich pominjes u postu Teac V-6030, ranije je bilo price o dekovima iz V i Z serije, ali se ne secam da je o ovom deku nesto pisano, pa ako mozes da preneses neko iskustvo bio bi ti prilicno zahvalan. Jedan je trenutno aktuelan na KP.

Link to comment
Share on other sites

Erich pominjes u postu Teac V-6030, ranije je bilo price o dekovima iz V i Z serije, ali se ne secam da je o ovom deku nesto pisano, pa ako mozes da preneses neko iskustvo bio bi ti prilicno zahvalan. Jedan je trenutno aktuelan na KP.

Samo pozuri sa kupovinom.I cena je prilicno povoljna.120e.

Link to comment
Share on other sites

Samo pozuri sa kupovinom.I cena je prilicno povoljna.120e.

ja sam naletio na solidno oÄuvani primjerak. Oznaka ide sa slovom s što mu oznaÄava da ima dolby "S" platio sam ga ovdje u hrvatskoj 120€ tako da ta cijena bi trebala ići dolje, po mojem mišljenju, takoÄ‘e po mojem mišljenju moj teac v7000 je bolji deck od ovoga mada se u suštini radi o istom deku a ovoga sam dobio za 130€. U svakom sluÄaju ako je deck ok i ako ok snima uzmi ga neÄe ti biti krivo ljep je to primjerak, Äak se i sa vremenom navikneš na one bijele dugmiÄe.

Link to comment
Share on other sites

Erich imam Aiwu Exsceliju 007, to je odliÄan dek pod uvjetom da je ispravan, problemi koji mogu nastati su uglavnom vezani za pogonsku gumicu (idler) koja je kod ovog deka nije kao kod ostalih u sredini nego je van toÄkiÄa koji pokreÄu traku i to sa desne strane, nije ju problem zamijeniti koliko naći orginalnu.Buka koju stvara kotva koja doslovce zakuca kasetu u mehanizam nije baš ugodna uhu ali dek djeluje moÄno i vibracije kuÄišta kasete su svedene na minimalno što se itekako Äuje u zvuku, svakako topla preporuka.

post-15891-0-61908400-1314398171_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

ali zato je juÄe stiglo ovo:

slike su sa neta ali mašina je indentiÄna u mint stanju (osim mali ogrebotina na gornjem poklopcu)

Ausstattungsmerkmale

vergoldete Cinchbuchsen

3 Tonköpfe

motorbetriebener Kassettenauswurf

automatischer Bandsorten-Wahlmechanismus (ATS)

Null-Rücklauffunktion / automatischer Wiedergabestart

Aufnahme-Stummschaltung zum automatischen Einfügen von Leerstellen

FL-Pegelanzeigen (15 Segmente) mit Spitzenpegel-Speicherfunktion

mehrfach umschaltbares Echtzeitzähllaufwerk, rückstellbar

abschaltbares Display

Kalibrierung des Aussteuerungspegels (normaler / erweiterter Aussteuerungsbereich)

Hinterbandkontrolle (Monitor)

Wahlschalter für Pegelanzeigebereich (Meter Range)

Titelsuchlauf (MS): 15 Titel vor- und rückwärts

Dolby B-C / HX-Pro

zuschaltbarer MPX-Filter

Rec-Mute

timergesteuerte Wiedergabe und Aufnahme

großes, mehrfarbiges digitales Display

schwingungs- und resonanzfreie Konstruktion (Honigwaben-Gehäuse)

Drehregler für Rec-Balance, BIAS (Vormagnetisierung), Rec-Level

regelbarer, vergoldeter Kopfhörerausgang

silberne Standfüße Frequenzgang (-20 dB Aufnahme):

Reineisenband: 15 Hz bis 22.000 Hz

Chromband: 15 Hz bis 21.000 Hz

Eisenoxidband: 15 Hz bis 21.000 Hz

Leistungsaufnahme: 22 Watt

Gewicht: 7,3 kg

Maße: ca. 457*133,5*372 mm (B*H*T)

Gehäusefarbe: schwarz

ct7371.png

ct7372.png

ct7373.png

Link to comment
Share on other sites

ali zato je juÄe stiglo ovo:

slike su sa neta ali mašina je indentiÄna u mint stanju (osim mali ogrebotina na gornjem poklopcu)

Ausstattungsmerkmale

vergoldete Cinchbuchsen

3 Tonköpfe

motorbetriebener Kassettenauswurf

automatischer Bandsorten-Wahlmechanismus (ATS)

Null-Rücklauffunktion / automatischer Wiedergabestart

Aufnahme-Stummschaltung zum automatischen Einfügen von Leerstellen

FL-Pegelanzeigen (15 Segmente) mit Spitzenpegel-Speicherfunktion

mehrfach umschaltbares Echtzeitzähllaufwerk, rückstellbar

abschaltbares Display

Kalibrierung des Aussteuerungspegels (normaler / erweiterter Aussteuerungsbereich)

Hinterbandkontrolle (Monitor)

Wahlschalter für Pegelanzeigebereich (Meter Range)

Titelsuchlauf (MS): 15 Titel vor- und rückwärts

Dolby B-C / HX-Pro

zuschaltbarer MPX-Filter

Rec-Mute

timergesteuerte Wiedergabe und Aufnahme

großes, mehrfarbiges digitales Display

schwingungs- und resonanzfreie Konstruktion (Honigwaben-Gehäuse)

Drehregler für Rec-Balance, BIAS (Vormagnetisierung), Rec-Level

regelbarer, vergoldeter Kopfhörerausgang

silberne Standfüße Frequenzgang (-20 dB Aufnahme):

Reineisenband: 15 Hz bis 22.000 Hz

Chromband: 15 Hz bis 21.000 Hz

Eisenoxidband: 15 Hz bis 21.000 Hz

Leistungsaufnahme: 22 Watt

Gewicht: 7,3 kg

Maße: ca. 457*133,5*372 mm (B*H*T)

Gehäusefarbe: schwarz

ct7371.png

ct7372.png

ct7373.png

Cestitam na kupovini!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...