Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

  Evo i ja da se ponovim malo, u moju kolekciju Pioneer-a stigao jos jedan, mislim njihov poslednji troglavas, 1994g CT s830s, dvoumio sam se da li ga uzeti jer sam imao slicni CT S620, malo stariji ali nekako u poslednje vreme nabavljam  sve poslednje mohikance Technics RS AZ7 I AZ6, Sony TC KB920 pa rekoh da vidim i kakav je taj Pioneer.( pravo je cudo da ga niko nije kupio) Pioneer je netaknut ,hvala inznjerima pioneera sto su kasetu ubacili duboko unutra i ne dozvoljavaju lako skidanje vratanca tako da predhodnicima nije moguce cackanje oko glava, iznutra cist kao suza malo ogrbotinica na poklopcu ali nista strasno.Velika pohvala za prodavca. Zvucno je superioran u odnosu na doticne  dekove za klasu i dve, evo bar neka slikaDSC03309.JPG

Link to comment
Share on other sites

Vlado cestitam na dekovskoj prinovi :thumbsup2 Uzivaj u :listen

Slazem se da cudo sto ga nije niko kupio jer je cena na KP bila povoljna za njega/ 85 evra/.Inace Pioneer CT-S 830S je kostao 1200 dm i bio je izuzetno dobro ocenjen u Nemackim i Engleskim casopisima / Stereoplay,Stereo,What Hifi,Hifi Choice... /.Kad su ga 3/1995 godine testirali u Stereo-u,napisali su : Jedan od najboljih na trzistu.U What Hifi-ju su napisali Stunning engineering,Fantastic sound and easy to use.Not found wanting in any area.Ocena 5 zvezdica.U Engleskoj mu je cena bila 500 funti.Posle njega su izasli odlicni Pioneer CT-S 740S  /testiran 11/1995 u Stereo-u / i potom CT-S 670 D / testiran 9/1998 u Stereo-u / .

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ZoranBG said:

Vlado, cestitke za dek :)

Njega su neki na Internetu poredili kao adekvatnu zamenu za Dragona.

Sjajna je oznaka na displeju ((1/f)) za FLEX system, deluje tako naucno :)

 

 

  Hvala hvala, tacno taj 1/f kao neka formula, ali zaista sistem radi bez greske, ne verujem da je bas zamena za dragon ali posto imam CT959 I CT 939 MK2 zvucno je kao i doticni, autokalibracija radi posao tako da skoro nema razlike u zvuku izvor -traka, kao i svi Pioneer dekovi potpuno tiha mehanika prosto je milina rukovati takvim dekovima, nema skljoc tras i tup, Jedino sto je mana, ali stvarno minorna to su komande za tape/source i jako mali potenciomer za nivo signala mada verovatno zbog savrsene elektronike i autoble sistema slusalac i neme neke velike potrebe za naknadnim stelovanjem, odradis kalibraciju, level na zeljeni nivo, counter na nulu i pocinji, 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ScepanBG said:

Vlado cestitam na dekovskoj prinovi :thumbsup2 Uzivaj u :listen

Slazem se da cudo sto ga nije niko kupio jer je cena na KP bila povoljna za njega/ 85 evra/.Inace Pioneer CT-S 830S je kostao 1200 dm i bio je izuzetno dobro ocenjen u Nemackim i Engleskim casopisima / Stereoplay,Stereo,What Hifi,Hifi Choice... /.Kad su ga 3/1995 godine testirali u Stereo-u,napisali su : Jedan od najboljih na trzistu.U What Hifi-ju su napisali Stunning engineering,Fantastic sound and easy to use.Not found wanting in any area.Ocena 5 zvezdica.U Engleskoj mu je cena bila 500 funti.Posle njega su izasli odlicni Pioneer CT-S 740S  /testiran 11/1995 u Stereo-u / i potom CT-S 670 D / testiran 9/1998 u Stereo-u / .

Hvala  kolegi Scepanu na obavestenju u vezi godista proizvodnje i naknadnih modela, Ja sam bio ubedjen da je ovaj poslednji ali ne menja stvar, cak mi je prodavac izasao u susret sa jos boljom cenom ni on ne verujuci da takav dek nije prodat za dva tri dana, Sve sto su napisali stoji, izuzetan zvuk a to je valjda najvaznije.

Link to comment
Share on other sites

Vlado,

u vezi oznake 1/f... evo da ne kucam ponovo, uradio sam copy/paste iz testa CTS740 sa svog sajta:

Jedna od opcija na CT-S740S je i patentirani FLEX sistem čija je osnovna funkcija da istisne još malo života iz starih, frekvencijski ograničenih kaseta. On može pomoći i kod malih azimutalnih odstupanja prilikom snimanja na drugim dekovima, ali mu to nije primarna uloga. FLEX (Frequency Level Expander) radi tako što testira svaku numeru u trajanju od tri sekunde. Tokom tog perioda sistem odlučuje da li se jačina spektra tonova podudara sa raspodelom prema funkciji 1/f kao što je uobičajeno za najveći broj muzičkih numera. U slučaju da podudaranje postoji, FLEX se automatski deaktivira do sledeće numere. Za sve ovo je zaduženo maleno Pioneer PA0059 integrisano kolo, smešteno na samom kraju sistema, pre nego što signal napusti CT-S740S.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, ZoranBG said:

Vlado,

u vezi oznake 1/f... evo da ne kucam ponovo, uradio sam copy/paste iz testa CTS740 sa svog sajta:

Jedna od opcija na CT-S740S je i patentirani FLEX sistem čija je osnovna funkcija da istisne još malo života iz starih, frekvencijski ograničenih kaseta. On može pomoći i kod malih azimutalnih odstupanja prilikom snimanja na drugim dekovima, ali mu to nije primarna uloga. FLEX (Frequency Level Expander) radi tako što testira svaku numeru u trajanju od tri sekunde. Tokom tog perioda sistem odlučuje da li se jačina spektra tonova podudara sa raspodelom prema funkciji 1/f kao što je uobičajeno za najveći broj muzičkih numera. U slučaju da podudaranje postoji, FLEX se automatski deaktivira do sledeće numere. Za sve ovo je zaduženo maleno Pioneer PA0059 integrisano kolo, smešteno na samom kraju sistema, pre nego što signal napusti CT-S740S.

  Tacno, cim naidje na prazninu na traci  bude u stand by rezimu, kad pocne numera vidi se da nesto odradjuje i ako nema odstupanje i ne ukjucuje se, mada sam se uverio da kad natrci na losiju traku to uradi na zaista na odlican nacin, .Izvlaci max iz svake trake. prezadovoljan sam nije HIGH  END ali za taj novac vredi svaku paru

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ScepanBG said:

S obzirom da je bila izuzetno povoljna cena,onda neka si kupio.Vredelo je,pogotovo zbog odlicnog stanja.Pitanje da li ce i kad ce taj dek opet biti na oglasu.

     Ja ga nisam do sada   zapazio na oglasima a i na ebay su retki, i ohoo ho skupi, mada uvek postoji rizik da ga je neko stelovao pogotovo elektroniku tako da sam vec pomislio da ga niko nece ne zbog cene,nego da ljudi znaju o kom uredjaju je rec, taj je na  KP imao samo 3 slike,  pa sad ti budi pametan. Ali zaista necu da budem reklama za prodavca jer sam ga udavio sa pitanjima, sve sto je naveo je bilo apsolutno tacno, odlican tehnicki i vizuelno i NECACAKAN

Link to comment
Share on other sites

Vlado,

ma to je odlican dek, siguran sam. Imao sam CTS820S, CTS920S, CT95, 979, 959, 939 itd. itd. a sada imam A9 i 979 (koji ceka da ga sredim).

Sve su to sjajne masine, posteno napravljene. Nije to perverzija od Revox transporta I slicno, ali nisu ni te pare.

Licno mi smeta samo jedna stvar: sto nemaju zasebno AMS dugme nego se uvek predjem I kada sa play prelazim na premotavanje stisnem taster za premotavanje a on pocne da trazi pesmu :)

Meni je prodavac Vaseg 830 poslao slike glava I to je izgledalo skroz korektno. Nisam ga uzeo jer ima oguljeno power dugme I jos neke ogrebotinice na prednjoj ploci, a nisam toliko zudeo za njim... nabavio sam nekoliko drugih dekova I dosta je bilo u tom momentu.

Inace, glava se na tim dekovima steluje tako sto se, koliko se secam, vrata otkace od nosaca kasete, pa kada su otvorena (drze se rukom), onda moze da se pristupi zavrtnjima za podesavanje... sto ne treba raditi ako je sve OK.

Secam se da sam uporedo poredio (ima tome 15 godina) Aiwa-u XKS7000, Nak BX300, Technics RSB965 I Pioneer CTS920S. Pioneer je po meni bio najbolji dek, zatim Nak BX300, pa koliko se secam isli su Aiwa I Technics.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ZoranBG said:

Vlado,

ma to je odlican dek, siguran sam. Imao sam CTS820S, CTS920S, CT95, 979, 959, 939 itd. itd. a sada imam A9 i 979 (koji ceka da ga sredim).

Sve su to sjajne masine, posteno napravljene. Nije to perverzija od Revox transporta I slicno, ali nisu ni te pare.

Licno mi smeta samo jedna stvar: sto nemaju zasebno AMS dugme nego se uvek predjem I kada sa play prelazim na premotavanje stisnem taster za premotavanje a on pocne da trazi pesmu :)

Meni je prodavac Vaseg 830 poslao slike glava I to je izgledalo skroz korektno. Nisam ga uzeo jer ima oguljeno power dugme I jos neke ogrebotinice na prednjoj ploci, a nisam toliko zudeo za njim... nabavio sam nekoliko drugih dekova I dosta je bilo u tom momentu.

Inace, glava se na tim dekovima steluje tako sto se, koliko se secam, vrata otkace od nosaca kasete, pa kada su otvorena (drze se rukom), onda moze da se pristupi zavrtnjima za podesavanje... sto ne treba raditi ako je sve OK.

Secam se da sam uporedo poredio (ima tome 15 godina) Aiwa-u XKS7000, Nak BX300, Technics RSB965 I Pioneer CTS920S. Pioneer je po meni bio najbolji dek, zatim Nak BX300, pa koliko se secam isli su Aiwa I Technics.

 

        Da, pioneer to odradi korektno uvek, normalno serjie 9 tke i poneka 7, Tvoj CT s620 takodje jako solidno uradjen mislim da ga je od mene kupio clan foruma i da je zadovoljan,  Unuta je cist kao apoteka , nikad skidan mehanizam za divno cudo jos dobro premotava i ne zavija, stabilan uradu a glave i visina ne dirani, Vrata mogu da se okace od nosaca ali postoji velika verovatnoca da zabice koje drze ta vrata ne puknu od rastezanja tako da je stvarno bolje ne dirati ih, Da je akai tako radio sa 75/95ticama e? Koji Akai nije dodatno stelovan? Ja bi ga odmah kupio ;)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ZoranBG said:

Ne, Akai je vrlo jasno obelezio stelovanje na glavama kod GX75/95. Cim bi roleri malo popustili on ne bi vise radio kalibraciju kako treba I nesrecni vlasnik (ili nadrimajstor) bi krenuo da steluje glavu I... eto uzasa.

       Tako je, postoji stvarno lose podesen azimut ali u stvari sve pocinje sa istrosenim rolerima i gumicama  zato je to pioneer ukosio ubacio zamandario pa ti polomi vratanca da bi nastelovao,ili odnesi u servis , mene je kod ovog Pioneera odusevilo sto je precizan , pikovi u mono rezimu rade jednako, sa obe strane kasete nasnimava potpuno isto bez padova u nekom od kanala, tj jos nije vreme za servis:D

Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2016 at 21:11, ScepanBG said:

Kenwood KX-9010 je odlican kaset dek,u Nemackom Stereo-u je bio ocenjen u najvisoj Absolute Spitzenklasse,kostao je 1200 dm.Imao sam prilike da ga probam i za Kx-9010 mogu da kazem sve najbolje.Aiwa adf 910 je u Stereo-u bila ocenjena dve klase nize/ Angehende Spitzenklasse/.

Medjutim u Stereoplay-u Aiwa Adf 910 je testirana 4/1993 i bila je u Spitzenklasse II,kostala je 700 dm.Kenwood Kx 9010 je u Stereoplay-u bio u Spitzenklasse III.

i meni se dala prilika da testiram kx 9010 sa svojim komponentama i 99.98% mu mogu dati pozitivnu ocenu.meni sto smeta da mu se vrata ne zatvaraju na dugme a po toliko nafuranom deku to fali i vumetar mu je malcice brz,inace zvuk je cista desetka...!

Link to comment
Share on other sites

Juče sam uspeo da konačno podignem iz mrtvih Dual C844. Usput sam napisao i dosta detaljan tekst o njemu, pa će biti informacija samo da ga lepo uslikam.

Uglavnom, C844 sam imao pre oko 20 godina, ali u neispravnom stanju, nije hteo dobro da snima. Nisam uspeo da ga popravim, danas znam da je problem bio u bias sekciji. Na kraju sam ga menjao za Nakamichi BX1 :)

Oko ovog "novog" Dual-a sam se prilično naradio. Organizovao sam kupovinu i transport kroz Hrvatsku i do granice sa Srbijom, preuzeo ga i doneo kući. A sve je bila kocka jer nisam znao hoću li ga uspeti popraviti, bio je neispravan, nije hteo da rotira desni točkić ni pri reprodukciji niti pri premotavanju. Praktično, ni reprodukcija niti snimanje nisu mogli da se probaju.

Ispostavilo se da je tu više nepovezanih kvarova: gumica pukla, druge ostarile, iščupan pin na konektoru transporta, rele neispravan, zujanje pri reprodukciji, neki tasteri nisu funkcionisali... neko je probao da ga popravi i, na sreću, stao na vreme jer ovaj dek nije baš mila maca kada treba da se demontira i rastavi mehanika. Odnosno... odlično je zamišljen, samo treba imati malo iskustva pa sve ide lako.

Iako sam prilično brz u radu i popravci ovakvih stvari, uložio sam oko 30 časova rada u njegovu popravku, što je obuhvatilo rastavljanje deka i pranje mehanike i elektronike (sem tastera na prednjoj ploči i VU metara, potpuni servis mehanike, popravku elektronike itd. Sve ovo je trajalo preko dve nedelje jer sam opranu elektroniku i mehaniku sušio oko 7 dana.

Za pravo čudo, praktično nisam morao nikakva električna podešavanja da radim - dek je bio unutar specifikacija za sve osnovne parametre, ovo se zaista retko viđa. Na TDK SA je izvukao između 19 i 20 kHz na -20 dB.

Kada sam ga rastavljao, kreten, nisam ga slikao... "ma imam servisno uputstvo, sta će mi"... na kraju mi je ostao neki metalni držač kome nisam mogao da nađem mesto, a nigde ga nema na slikama u servisnom uputstvu. Posle višečasovnog mozganja, našao sam gde treba da stoji...

Sada je Dual na zvučnom testu...

 

Link to comment
Share on other sites

Juce sam ga detaljno slusao. Testirao sam ga na TDK SA koristeci iskljucivo standardnu brzinu, nisam imao vremena za vise.

Dek svira u kategoriji vrhunskih, stavio bih ga u najvisu kategoriju, nije mi jasno zbog cega ga je Stereoplay stavio u nizu. U direktnom poredjenju sa Sony TCK750ES pokazao je jasnu nadmoc.

Nastavicu slusne testove sledecih dana...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...