Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

5 sati ranije, ScepanBG said:

Onkyo TA 2760 i Denon DRM 800 A ,u casopisu Stereo su bili prakticno identicno ocenjeni.

Denon je za zvuk dobio 86 posto,a Onkyo 85 posto.Denon je kostao 900 dm,a Onkyo 800 dm.Bili su svrstani u istu klasu u Stereo-u.Ukoliko je Denon u boljem stanju/mislim na glave,rolere,kapstane.../ od Onkyo-a,onda uzmi Denon-a,ako nije onda nemoj.U to vreme su za svoju cenu bili odlican odnos cene i kvaliteta koji se dobije.

Onda ne menjam, moj onkyo je perfektan sem jedne ogrebotine a radno 100% pouzdan! mislio sam da vrede slicno ali ako su zvucno slicni verujem da ne bi dobio nista posebno.Hvala u svakom slucaju i pozdrav

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, bullitt said:

... Nadam se, da če malo Zoran opisati taj dek, jer izgleda svejedno lepo.

Ali vec postoje tekstovi koje sam pisao za oba Onkyo deka. Na forumu dajem samo kratke crte...

TA-2360:

http://zokiaudio.com/serbian-projekat-sirotinjski-hifi-9-kaset-dek-1-onkyo-ta-2360/?lang=sr

I za Onkyo TA-2760:

http://zokiaudio.com/onkyo-ta-2760-a-honest-onkyo/?lang=sr

Link to comment
Share on other sites

Pokusajte u "Silkenu", Balkanska ulica. www.silken.rs

Pretpostavljam da znate sta sve treba da se ocisti I podmaze pri zameni remena.

Inace, imate na tom mehanizmu jos jednu gumicu, zamenite I nju - ona je sa prednje strane mehanizma, u sklopu zatezaca trake. Vremenom hoce da se istegne, pa istopi I onda je ciscenje nezgodno.

Na kraju, treba proveriti silu zatezanja trake levog reel-a (ako se moze) I, najvaznije, brzinu deka.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Posedujem Aiwa ADF-800 već sigurno 20 godina i jako sam zadovoljan kako radi. Nisam bog zna šta orjentisan prema slušanju muzike sa kaseta, iako imam ok kolekciju. Vremenom sve već posedujem na CD-u, HDD-u ili vinilu.

Nešto me je zanimalo ceo život. Šta je preporuka prilikom snimanja (ja uglavnom koristim C dolby) na temu nivoa u db na display-u. Ja sam uglavnom snimao da mi zasvetlucaju crvene na +3db. Na display-u?

Takođe postoji dolby znak pored oznake za +3db, pa sam i ja sve ove godine uvek snimao do tog nivoa smatrajući da dolby ima neku tajnu vezu sa tim input nivoom.

Zamolio bih za pojašnjenje na ovu temu, ako uopšte može da ima neke veze sa jačinom ulaznog signala osim ako je sve preko 3db prevelika pobuda za dolby kolo...??? Hvala :)

ADF-800.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja se izvinjavam što ovde postujem, hteo sam da se nadovežem na neke teme o preporuci za kupovinu deka, ali su sve skorašnje zaključane.

Imam kolekciju kaseta koje bi hteo ponekad da pustim, pa sam mislio da ubacim dek u svoj sistem. Molio bih neku preporuku za neki model iz oglasa do MAX 40-50 evra. Ne mora da bude bog zna kakva mašina, neću ni snimati, samo da bude relativno kvalitetna i da lepo reprodukuje. Estetika mi je isto bitna. Video sam Technics RS-AZ6 za 40e, sviđa mi se kako izgleda a po opisu i komentarima navodno nije loš.

Molim za preporuku nekih konkretnih modela sa KP. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

On 29.9.2016. at 1:52 PM, savudin said:

Ja se izvinjavam što ovde postujem, hteo sam da se nadovežem na neke teme o preporuci za kupovinu deka, ali su sve skorašnje zaključane.

Imam kolekciju kaseta koje bi hteo ponekad da pustim, pa sam mislio da ubacim dek u svoj sistem. Molio bih neku preporuku za neki model iz oglasa do MAX 40-50 evra. Ne mora da bude bog zna kakva mašina, neću ni snimati, samo da bude relativno kvalitetna i da lepo reprodukuje. Estetika mi je isto bitna. Video sam Technics RS-AZ6 za 40e, sviđa mi se kako izgleda a po opisu i komentarima navodno nije loš.

Molim za preporuku nekih konkretnih modela sa KP. Hvala.

Za te pare preporuka Denon DRM 800a, Technics RS AZ 6  PIONEER 737, sve ih posedujem i za te pare su bez premca

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...