Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Evo ocena u Audio casopisima za Nakamichi Cassette Deck 2 u Nemackoj je bio dobro ocenjen u HiFi Vision-u,dok je podbacio  u Audio-u,kostao od 900 do 1000 dm/.

HiFi Vision: Ocena zvuka : Gut /a postoje i vece ocene gut-sehr gut,sehr gut,hervorragend/ komentar: Das Zweikopf-deck uberzeugte mit frischen Aufnnahmen,gute Ortbarkeit.Istu ocenu Gut za zvuk dobili su i Denon Drm 800 i Teac V -5000.Cena kod njih za Cassette deck 2 je bila 900 dm.

Audio: Dobio 70 poena za zvuk/sto ga je stavilo u rang sa dekovima od 600 do 750 dm kod njih:Technics Rsbx 701,Sony Tck-715s,Pioneer Cts 620,Cts 430s i Kenwood Kx 5060s.

Dok je u Velikoj Britaniji bio fenomenalno/izuzetno/ ocenjen:

HiFi Choice: Sound - Very good Lab - Very good Komentar: Not completely neutral,this deck is assured,dynamic and quick,with abundant detail and some coarseness.Stable transportbut rudimentary features accompany fine under the skin engineering.Ocena Very good za zvuk je izuzetno visoka,ispred su samo Very good+ i Excellent.Dobio je preporuku za kupovinu,cena mu je bila 350 funti.

What HiFi: The best sound quality for a modest price.Takodje i kod njih dobio preporuku za kupovinu.Cena 350 funti.

High Fidelity : Rating 5/maximalan/ uz komentar : Fine enjoyable sound.Cena kod njih 315 funti.

Imao sam Cassette deck 2 pre mnogo godina/devedesetih/ u isto vreme saTechnics  RSB-100/kostao od 1900 do 2000 dm/.Rsb-100 je naravno bio bolji u direktnom poredjenju.Ali i Nakamichi je bio na testu jako dobar,secam se da je imao puno detalja.Kasnije kad smo poredili RSB-100 sa Sony Tck-920qs ,rsb-100 je tu bio evidentno bolji,da ne kazem teze rec Oduvao Sony-ja.

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, deyan said:

Scepo u koju klasu i sa kojim dekovima je bio svrstan  Cassette Deck 1?

Hvala unapred 

Top model u seriji gde su jos bili Cassette Deck 1,5 i Cassette Deck 2.

U Nemackom Audio-u je bio u Spitzenklasse,dobio je 85 poena i kostao je 1500 dm.Isti broj poena su imali Revox B-215,Nakamichi Cr-4e,Sony Tck-808 Es, i Harman/Kardon Td-4800.Dok su Dragon i Pioneer CT-95 imali po 90 poena.

U Nemackom Stereo-u je bio u Spitezenklasse sa Aiwa Xks 9000/7000/009,Akai Gx-95mk2,Pioneer CTS 910/CT-91,Teac V-7000,Arcam Delta 100,Braun C-4,Denon DRM-800,Onkyo TA-2570,Sony TCK-890Es/730Es,Yamaha Kx-930/1200,Jvc TDV 1010/711,...,ali postojala je i Absolute Spitzenklasse gde su bili Dragon,CR-7E,Teac V-8000S,Pioneer CT-93,Revox H-1,B-215,Sony TCK-990ES...

U Britanskom Hifi Choice-u dobio preporuku za kupovinu,kostao je 700 Funti.Komentar: New modernised Nakamichi is still curiosly old fashioned in many ways,but offers unusually articulate sound of great insight.

Imam Cassette Deck 1 u svojoj kolekciji,fenomenalan odnos cena/kvalitet.

Link to comment
Share on other sites

Jedne godine sam poželeo da kupim jednu klavirku i dam oglas da kupujem,međutim javi se jedan čika iz Niš-a mislim očito kolekcionar i ponudi mi 660 za 150e ,770 za 200e i 990 za 250e. Tako da ih još nisam probao.:( Inače u to vreme je Zoran prodavao japanskog samuraja za 250e.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, SuperFi said:

Poslao dek Sony TCK 700 ES. Spakovao i NOS (nekoristenu) duplu glavu i corak...Nit se javlja nit vraca dek i glavu. Kasnije se sa tim MOJIM dekom qurcio u temi  Sony Fan klub. Poslajem mu PM i pitam ga: majstore, jel to moj dek? On mrtav hladan odgovori da jeste . Kao, to da se napravi vazan uradio :-) Naravno, od mog zahteva da vrati dek nista...

Dok je bio clan na diyaudio forumu (par godina ranije) sam mu gratis poslao plocice za Aleph 5 koje su tada bile prilicno retke i skupe. Vidim da ima oglas za Aleph plocice...ne znam da li su moje niti me briga. Ne zelim vise bilo kakve kontakte sa njim. 

Sledeci... 

 

Hvala ti, uspeo sam da ga lociram, da se neko ne upeca:

 

https://www.kupujemprodajem.com/25624--dragan-svi-oglasi.htm

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, ZoranBG said:

Onkyo je generalno kvalitetnije napravljen, ali zvucno mislim da je DRM800A bolji.

Hvala Zorane, mozda bi menjao onkyo za denona ali razmislicu... ako neko ima ocuvan 800a neka se javi ili da prodam moj... mada mi zao jer zdrav je i bas dobar, ipak ne zvucno toliko dobar (kao da fali malo dinamike u odnosu na matorog)kao m253x

Link to comment
Share on other sites

Onkyo TA 2760 i Denon DRM 800 A ,u casopisu Stereo su bili prakticno identicno ocenjeni.

Denon je za zvuk dobio 86 posto,a Onkyo 85 posto.Denon je kostao 900 dm,a Onkyo 800 dm.Bili su svrstani u istu klasu u Stereo-u.Ukoliko je Denon u boljem stanju/mislim na glave,rolere,kapstane.../ od Onkyo-a,onda uzmi Denon-a,ako nije onda nemoj.U to vreme su za svoju cenu bili odlican odnos cene i kvaliteta koji se dobije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...