Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

On 12/1/2015 at 19:41, Zden said:

Tanks , brekopao sam ja sve moguće  no  nigdje nema  čak i zajedno s motorom slop nigdje ništa  no pojavit će se već jednom 

tko čeka taj dočeka  kako se kaže

sad videh temu. Da li ste pronasli idler da ne citam sve? Ako niste posaljite mi adresu na privatnu poruku

idler.jpg

Link to comment
Share on other sites

Akai GX-9 (Veliki Servis)

Najzad posle dve godine resih da sredim moj Akai GX-9.

Dek je inace nabavljen od prvog vlasnika pre dve godine, izuzetno dobro je ocuvan, nije puno koriscen ali s'obzirom na to da je model iz 85/86 godine krajnje je vreme bilo da ide na veliki servis!

Poverenje za ovakav poduhvat je ukazano mom prijatelju, drugaru i kolegi sa foruma stoN_Cold-u. 

Kad je dek uzet, totalno je bio rastelovan (Rec kalibracija, Play mod), kod snjimanaj je desni kanal 2 db bio slabiji u odnosu na levi, sto se osetno moglo videti i cuti prilikom reprodukcije. S'obzirom da ovaj dek ima automatsku kalibraciju za sve tipove traka (Normal, CrO2, Metal), kompletno je sve bilo rastelovano, cak neke nove trake jednostavno nije hteo da kalibrise i ujedno da snjima na njima (Sony UX-S90 model iz 1998g).

Kod reprodukcije je desni kanal osetno slabije svirao u odnosu na levi, kako po jacini kanala tako i po kvalitetu u samoj reprodukciji (osetno mutnije je svirao u odnosu na levi kanal),  ne samo na kasetama koje su snimljene na njemu vec i na ostalim trakama koje su snimljene na drugim dekovima.

Mehanicki dek je bio u dobrom stanju, mada po nekad je umeo da pravi problem oko zatvaranja vrata i utovara same kasete u polozaj za rad (standardna boljka kod Akia dekova), Sve u svemu jedan vremesni dek koji je bio zreo za generalan servis!

Sto se tice srvisa, na deku su promenjene sve pogonske gumice, oba pinc rolera, mehanika je kompletno rasklopljena, ociscenja i podmazana, promenjena su dva trimera za Rec kalibraciju i ujedno kompletno podeseno snjimanje za sva tri tipa traka, reprodukcija je takodje kompletno podesena oba kanala su sredjena i kalibrisana, i sve ostalo je provereno i podeseno prema Originalnom Servisnom Uputstvu koje sam posebno nabavio sa Ebay-a.

Nakon uspesno obavljenog sevisa moram da se zahvalim mom prijatelju stoN_Cold-u koji mi je uz veliko raumevanje i strpljenje izasao u susret i zavrsio kompletan posao oko ovog vremesnog momka. 

 

IMG_6734.JPG

IMG_6733.JPG

IMG_6736.JPG

IMG_6737.JPG

IMG_6735.JPG

IMG_6739.JPG

IMG_6743.JPG

IMG_6744.JPG

IMG_6745.JPG

IMG_6746.JPG

IMG_6747.JPG

IMG_6749.JPG

DSC_0349.JPG

DSC_0347.JPG

DSC_0356.JPG

DSC_0358.JPG

DSC_0360.JPG

DSC_0361.JPG

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, bullitt said:

Ston, pravi si majstor 

 

20 minuta ranije, acazr said:

Prelepo svaka čast majstoru i vlasniku.

Ма то сам радио у паузи када ми Софија није у крилу.

Иначе да напоменем да прве две слике треба да замене места.

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, ZoranBG said:

Lep je to dek, secam se da sam radio uporedni test njega, Aiwa-e ADF990, Sony-ja 990ES I KA6ES... ima tome nekih 10 godina.

Da li su zamajci polirani na delu kuda ide remen ili samo tako izgleda na slici?

Da u pravu si polirani su, na predlog stoN_Cold-a i to uradjeno. Prva slika je nakon poliranja, a druga je pre.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, Zden said:
1 sat ranije, ZoranBG said:

Lep je to dek, secam se da sam radio uporedni test njega, Aiwa-e ADF990, Sony-ja 990ES I KA6ES... ima tome nekih 10 godina.

Da li su zamajci polirani na delu kuda ide remen ili samo tako izgleda na slici?

Zasto su polirani zamajci,mislim,sta se dobilo s time,da li dek zbog toga bolje radi i zasto?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...