Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

30 minuta ranije, stoN_Cold said:

Цццццц, ни један Хитачи.

Ma nemoj :mad:, StoN odmah kod doktora po naočale, zar se ova dvojica na slici ne računaju, Hitachi D-2200M i D-E99 , jest da nisu silver ali su prekrasni dekovi. Jedini Srebrni Hitachi D-900 koji sam imao otišao je istinskom ljubitelju tih ljepotana jer je njemu više značio a i svi ostali Hitachiji u mojoj kolekciji su tamnoputi. Osim ova dva navedena imam još D-850 i D-1100M a kad nabavim D-5500M onda ču se baciti u potragu za njegovom srebrnom bračom.:wave2

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, ScepanBG said:

Retro svaka čast,pravi melem za oči videti sve te dekove na jednom mestu :)

Scepane hvala, tko mi vjerovao tko ne ali rijetko što mi može jednim pogledom vratiti raspoloženje kao pogled na moje police sa dekovima. Kojeg god od njih da pogledam odmah se sjetim svega, svake žudnje za katalogom, svakog sna u kojem sam barem na kratko bio sretan jer je nešto tako nedostižno bilo moje, na žalost sjetim se i svakog buđenja. No ipak igrom sudbine svaki od njih je našao svoje mjesto na mojim policama, nadam se da če tamo ostati i zajedno samnom čekati da im se pridruži nekolicina željenih.:)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, stoN_Cold said:

Ретро, чини ми се да неки декови недостају.

Ne znam na koje misliš ali ako misliš na moje dekove iz kolekcije pa nemoguče ih je sve smjestiti na tako mali dio police, ima ih svagdje, lijevi zid, desni zid, stražnji zid, u roditeljskoj kuči pa sve do spavače sobe.:)

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav drugari,

Da ispunim obećanje za video recenzije. Pre nego što izmontiram sudar reVox vs. Nakamichi, postaviću dva video zapisa YouTube vs. Nakamichi i kasete preko 20 godina stare. Izabrao sam dve pesme sa prilično starih kaseta, mislim da sam ih snimao početkom 90-ih godina. Nadam se da ćete uživati u ovoj razonodi, a bilo bi korisno pokazati i nekoj dečurliji, da im se da još jedan pogled na svet u kome YouTube nije najkvalitetniji izvor zvuka :).

Fajlovi su veliki jer je video zapis fullHD a audio zapis 24bit-96KHz. Nema kompromisa, samo strpljenje.

Linkovi:

YouTube vs. Nakamichi - Parrish & Toppano

YouTube vs Nakamichi - Simple Minds.zip

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Sport Billy said:

Pozdrav drugari,

Da ispunim obećanje za video recenzije. Pre nego što izmontiram sudar reVox vs. Nakamichi, postaviću dva video zapisa YouTube vs. Nakamichi i kasete preko 20 godina stare. Izabrao sam dve pesme sa prilično starih kaseta, mislim da sam ih snimao početkom 90-ih godina. Nadam se da ćete uživati u ovoj razonodi, a bilo bi korisno pokazati i nekoj dečurliji, da im se da još jedan pogled na svet u kome YouTube nije najkvalitetniji izvor zvuka :).

Fajlovi su veliki jer je video zapis fullHD a audio zapis 24bit-96KHz. Nema kompromisa, samo strpljenje.

Linkovi:

YouTube vs. Nakamichi - Parrish & Toppano

YouTube vs Nakamichi - Simple Minds.zip

Kada si sve to lepo uradio sto si postavio da se preuzima zar nije bilo lakse da se pogleda na youtube?

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav!

Nije muzika sa tape deck-a, ali ni ova varijanta nije za bacanje (vinyl):

 

Cisto radi preciznosti, na Youtube-u ima toliko dobre i kvalitetne muzike koja je razorena i upropastena normalizacijom i loudness war propratnim efektima, da je to nemoguce pobrojati. U poslednje vreme trazim iskljucivo muziku koja ide sa gramofona, to zvuci sasvim pristojno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...