Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

StoN nema potrebe da se preobračujem jer obožavam srebrne prednje ploče ali nikako si nisam mogao dopustiti da budem isključiv prema tamnim jer bi tako moja kolekcija ostala bez predivnih primjeraka dekovske vrste.

Neke dekove ne bih mogao zamisliti sa tamnom prednjom pločom, recimo Akai GXC-570D, Hitachijeve modele D-5500, D-3000, D-900, Pioneer CT-F1000, CT-F1250, JVC starije serije DD-9, DD-7, DD-99, stare serije Aiwe AD-6800, AD-6900,  itd... Isto tako neke nebih volio gledati u srebru, Nakove iz ZX serije, Pioneer CT-93 i tu cijelu seriju, Technicse iz kraja 70' i početka 80', Hitachiji D-2200M i D-E99 su mi prekrasni u tamnoj boji, Sony dekovi iz ES serije itd... šampanjci su uvijek dobro došli jer oni su nešto posebno. Da bih se riješio strašnih buđenja iz sna jer mi je neki dek u snu promjenio boju fronte preširio sam srce pa su svi dobrodošli.

Da se Billy i nekolicina istomišljenika nebi probudili nespremni za sklapanje deka budučnosti ja sam pripremio sve table aluminija koje imam u kuči. Znate što narod kaže, pazi što sanjaš ili poželiš da ti se nebi ostvarilo.:)

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, judge said:

Ja mogu.

Ма ОК. ал' ево мало статистике:

Од свих декова који су кроз моје руке прошли 85% који су били неисправни су имали црне предње плоче.

Е сад' да ли је карма или нешто друго у питању..................?

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, ZoranBG said:

Svi elektrolitski kondenzatori u sekciji snimanja zamenjeni.

Логично, ти кондезатори и када су били нови већ су били на издисају.

Дуго су стајали по магацинима док није дошло време за уградњу.

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, ZoranBG said:

A ugradjeni su I hladnjaci tj. prenosnici toplote drajverskih tranzistora na capstan motorima - bakarne plocice, vide se na ovoj nereprezantivnoj slici:

Свака част, могао си имој урадак да копираш.

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/18944-kaset-dekovi/&page=252

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, stoN_Cold said:

Свака част, могао си имој урадак да копираш.

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/18944-kaset-dekovi/&page=252

Hvala, razmisljao sam tako da uradim a onda sam primenio resenje sa rebrastim hladnjacima jer imaju vecu povrsinu.

Na kraju sam uradio ovako sa plocicama, jer one prenose toplotu na donju metalnu plocu I dalje se to distribuira kroz mehaniku I kuciste. Sem donjih metalnih ploca koje su tople ostatak je jedva mlak, pa mislim da nema uticaja na namotaje I samu mehaniku.

Temperatura najtoplijeg drajvera u tezim uslovima rada (temp okoline 30 stepeni, rad posle nekih 60 minuta) je sa 91 stepena koliko sam izmerio da je postizao posle desetak minuta spala na oko 68-70 posle sat vremena. I to na problematicnom capstan motoru, posle popravke je jos niza, drajver moze da se drzi prstom bez problema, sto znaci da je temperature 45-50 stepeni.

 

Link to comment
Share on other sites

On 16 december 2015 at 12:07, ZoranBG said:

Hvala, razmisljao sam tako da uradim a onda sam primenio resenje sa rebrastim hladnjacima jer imaju vecu povrsinu.

Na kraju sam uradio ovako sa plocicama, jer one prenose toplotu na donju metalnu plocu I dalje se to distribuira kroz mehaniku I kuciste. Sem donjih metalnih ploca koje su tople ostatak je jedva mlak, pa mislim da nema uticaja na namotaje I samu mehaniku.

Temperatura najtoplijeg drajvera u tezim uslovima rada (temp okoline 30 stepeni, rad posle nekih 60 minuta) je sa 91 stepena koliko sam izmerio da je postizao posle desetak minuta spala na oko 68-70 posle sat vremena. I to na problematicnom capstan motoru, posle popravke je jos niza, drajver moze da se drzi prstom bez problema, sto znaci da je temperature 45-50 stepeni.

 

Radis li jos Revox-a jos ili si ga zavrsio? Zanima me tvoje iskustvo povodom zvuka pre i posle restauracije. 91 stepen temperatura? Da nije nesto drugo u pitanju da vuce vise struje nego sto bi trebalo. Sumnjam da bi fabrikant elemente pozicionirao u tom radnom rezimu????? 

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, alex67 said:

91 stepen temperatura? Da nije nesto drugo u pitanju da vuce vise struje nego sto bi trebalo. Sumnjam da bi fabrikant elemente pozicionirao u tom radnom rezimu????? 

У питању су транзистори за погон ДД кепстен мотора. Сумња или не ал' стварно се греју у изворној поставци, и што је још горе наслоњени ну са штампану плочу која треба да изиграва хладњак и након ххх сати рада толико поцрне од топлоте а при томе и лемне тачке поменутих транзистора попусте да је интервенција неизбежна.

Link to comment
Share on other sites

On 15.12.2015. at 19:54, stoN_Cold said:

Гвожђе се кује док је вруће, иначе два члана форума сам успешно превео са тамне на светлу страну што значи да предња плоча уређаја мора да буде светле боје.

Слободно се придружите братству  10f98wn.jpg

Hahaha, sad video poruku bome' jos ima nekih koju su na tamnoj strani, presvetli kamenu hladni.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, acazr said:

@Tobra uživaj u pikovima po meni jednim od najlepših.:wub:

...jedan redak dodatak inače opasnom deku kojeg sanjam.

 

213-3.jpg

209-3.jpg

Acazr iako sam veliki ljubitelj tih Aiwa i imam ih sve iz AD-F serije nisam do sada naišao ni na jedan primjerak te dodatne kutijice za daljinac, nisam znao da se mogla dokupiti, baš super izgleda.

Pozdrav od mojih ljubimica :wave2DSC00316_renamed_23873.jpg.4e843d8eb22ee

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...