Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

On 08/12/2015 at 14:11, ZoranBG said:
2 minuta ranije, stoN_Cold said:

Лагерујемо делове од разбуцаних декова.

Pitanje za znalce: ko moze da popravi puknutu oprugu na VU metru?

 

Ne  skladištim  nešto što je puklo  no vidim da  baš i nema takvih dijelića za kupiti

Link to comment
Share on other sites

 

On 2015. 12. 13. at 9:03, stoN_Cold said:

Мислим да ниједна друга фирма није имала такав дек + што постоји могућнот регулације нивоа при преснимавању са једног на други дек.

I Bias'

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, ZoranBG said:

 

Retro,

cestitke od srca, bilo je milina citati tvoje iskustvo!!!

Sto se Technics-a I guzvanja trake tice, bitno je znati da su nakon stare RS-M serije (M65... M95) na dalje u Macushiti pratili trend ustede koji je zahvatio japanske proizvodjace na samom pocetku osamdesetih godina. Fokusirali su se vise na dizajn I stednju u materijalima (male kutije, dosta plastike) nego na sam kvalitet uredjaja. Vremenom su u dekove ugradjivali sve skromniju mehaniku, ali su bar presli (ili vratili se, kako hocete) na DD motore na vecini dekova. Imao sam nedavno jedan RSBX707 koji je stajao godinama. Posle servisa je proradio sjajno, veoma stabilna reprodukcija, video se uticaj solidnog DD motora (koji, nazalost, nema veze sa onim na M45... 95 seriji ali radi posao).

No, jedan sitan nedostatak je da roleri na tim poslednjim Technics dekovima (posebno RS-AZ6 I 7, verovatno I RS-BX501), propadaju od stajanja, odnosno potpuno gube elasticnost I moraju se zameniti bez obzira da li su radili ili ne.

Na RS-AZ6/7 I RS-BX501 Technics je doterao do vrhunca gluposti sa mehanikom koja nije vise bila ni jadna ALPS-ova iz prethodnih modela nego neka nova. Prekomplikovana, bucna, bez DD motora. Moglo je sve to mnogo jednostavnije ali im je plastika verovatno bila maltene dzaba. Za zamenu remena mora da se skine stampana ploca I pritom odleme cetiri pina sa capstan motora koji su direktno na ploci. Sve Zika Plastika, ali sam zatekao samo neke sitnije kvarove na nekoliko komada koje sam posedovao tokom godina.

A tehnologija na AZ7 (I delimicno AZ6)... MR glava za reprodukciju, direktna reprodukcija, virtuelna baterija za napajanje pretpojacala glave, samo pretpojacalo smesteno blizu glava (nema dugih kablova), prednja maska od masivnog kompozita, donja strana pojacana debelom gumiplasticnom osnovom. Tu su I X-Pro kondenzatori I jos kojesta. A mehanika, bljak.

Zoki Hvala :wave2

Ti sve znaš i sve ti je jasno barem kad sam ja u pitanju i moja opsesija. Drago mi je kad vidim da neko od mojih prijatelja ima sreče nabaviti poneki biser iz povjesti dekova ali snage i pameti prosljediti ga dalje jer da nije tako završio bi kao ja :).

 

Link to comment
Share on other sites

Retro, da nije tvoje opsesije nikada ne bismo dobili informacije iz prve ruke o tolikoj količini dekova i drugih uredjaja koje poseduješ. Ja to gledam kao arhivsku vrednost i priliku da od pravog zaljubljenika i poznavaoca čujemo utiske i vidimo slike. Uporedio bih to kao kada pročitaš novinski članak o Tesli koji je napisao novinar entuzijasta i onda odeš u Krunsku ulicu u muzej i dobiješ daleko detaljnije informacije od kustosa uz priliku da vidiš autentične izume i zapise.

Ironično, ali tvoja opsesija više koristi nama jer mi od nje dobijamo samo pozitivne strane kroz tvoje postove, dok se ti boriš i sa onim negativnim stranama iste (nedostatak prostora, budzet...itd).

Kada bih u ludim snovima dobio priliku da sastavim tim koji bi radio na izradi novog modela deka, sigurno bih te pozvao da nadgledaš funkcionalni dizajn jer ko bi to bolje osmislio od takvog zaljubljenika.

Ne odriči se svoje "opsesije" jer ona veseli i nas srećnike koji od nje dobijamo gomilu informacija da hranimo svoje "opsesijice" :)

Živeo Retro :) 

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Sport Billy said:

Kada bih u ludim snovima dobio priliku da sastavim tim koji bi radio na izradi novog modela deka, sigurno bih te pozvao da nadgledaš funkcionalni dizajn jer ko bi to bolje osmislio od takvog zaljubljenika.

Živeo Retro :) 

Због овог' си избачен из тестамента.  :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Hahaha, polaskan sam saznanjem da sam bio uključen u testament B). Sad moram da pojasnim, tim se ne sastoji od jednog člana. Tu su upražnjene pozicije za glavnog dizajnera elektronske šeme, glavnog inžinjera za mehaniku kao i kasnije vodje proizvodnog tima. E sad, ja sam već zamislio i mesto za tebe ali sad ga biraš samo ako me vratiš u testament :rolleyes:.

Funkcionalni dizajn se osmišlja na osnovu korisničkog iskustva i tu se uključuju korisnici koji jedu, dišu i žive uz ciljani uredjaj. Inžinjeri kasnije koristeći svoje veliko iskustvo to koriguju shodno mogućnostima i optimalnim rešenjima.

A za lepotu uredjaja tj. vizuelni dizajn postoji samo jedan glavni preduslov...da bude u silver varijanti.

Ja predlažem ravnu monolit prednju ploču koja je cela veliki srebrni ekran sa vratima na sredini kojima se ivice jedva poznaju. Ceo interfejs bi u tom slučaju mogao da se menja kao skin :wub:. On/Off prekidač može da bude hromirana polugica.

Link to comment
Share on other sites

Billy Hvala ti na lijepim riječima :thumbsup2.

Lijepo je to kad znaš da još ima ljudi koje zanimaju takve stvari i koje cijene uloženi trud, tone potrošenih živaca i novaca a sve samo zato da bih mogao budan sanjati i te snove dijeliti sa svojom bračom po Vu/Led metrima.

Iako sam malo usporio iz več navedenih razloga svakako nisam i neču odustati od sakupljanja pažnje vrijednih Artefakata iz mora zvanog Retro ili Vintage kako kome drago.

StoN nema potrebe za tako rigoroznim potezom prema Biliju jer ja ionako ni u ludilu nebih bez tebe i nekolicine pojedinaca uzeo čekič u ruke i počeo kovati prednju ploču srebrne boje.:):wave2

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Sport Billy said:

Ja predlažem ravnu monolit prednju ploču koja je cela veliki srebrni ekran sa vratima na sredini kojima se ivice jedva poznaju. Ceo interfejs bi u tom slučaju mogao da se menja kao skin :wub:. On/Off prekidač može da bude hromirana polugica.

Ово ни Luigi Colani не би боље смислио  ;-)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Retro-Man said:

 ...nebih bez tebe i nekolicine pojedinaca uzeo čekič u ruke...

Već vidim da zbog ovog čekića i ti letiš iz testamenta :lol:.

Nego šalu na stranu, da li mislite da je nemoguća misija napraviti dek? Mehanika je svakako najveći izazov ali bi se tu možda mogao iskoristiti neki PAPST blok motora. Nakamichi PL8 glave...

Interfejs sekciju je moguće napraviti sa današnjim tehnologijama savitljivih touch ekrana.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Retro-Man said:

StoN nema potrebe za tako rigoroznim potezom prema Biliju jer ja ionako ni u ludilu nebih bez tebe i nekolicine pojedinaca uzeo čekič u ruke i počeo kovati prednju ploču srebrne boje.:):wave2

Гвожђе се кује док је вруће, иначе два члана форума сам успешно превео са тамне на светлу страну што значи да предња плоча уређаја мора да буде светле боје.

Слободно се придружите братству  10f98wn.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, stoN_Cold said:

Гвожђе се кује док је вруће, иначе два члана форума сам успешно превео са тамне на светлу страну што значи да предња плоча уређаја мора да буде светле боје.

Слободно се придружите братству  10f98wn.jpg

neke nisi,a i nečeš  :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...