Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

5 minuta ranije, tobra said:

Ma kakve svabe to sa e-bay nebi kupovao tu je tek macka u dzaku. Mada ni ovi nisu bas pouzdani.

Ја сам до сада од њега пазарио гумица, ролера, идлера за око 600евра и никада нисам имао проблема.

Мада знам да ме готиви! Могу да му кажем све лепо о теби али кад донесеш мајицу :banana

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, stoN_Cold said:

Ја сам до сада од њега пазарио гумица, ролера, идлера за око 600евра и никада нисам имао проблема.

Мада знам да ме готиви! Могу да му кажем све лепо о теби али кад донесеш мајицу :banana

Jel' od tvog svabe?
A za majcu polako jos uvek je kriza tako kazu.
Ne dobijamo i mi.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Поправљао сам ВУ од 670 Нака колеги са форума код пријатеља сајџије али сам морао да носим лемилицу је пријатељ није имао.

Исувише је то пипав и неизвестан посао. 

Пре бих ишао на замену целог кретног система или само ВУ плочице, са једног на други.

Не замлаћујте се џабе.

Link to comment
Share on other sites

 

Retro,

cestitke od srca, bilo je milina citati tvoje iskustvo!!!

Sto se Technics-a I guzvanja trake tice, bitno je znati da su nakon stare RS-M serije (M65... M95) na dalje u Macushiti pratili trend ustede koji je zahvatio japanske proizvodjace na samom pocetku osamdesetih godina. Fokusirali su se vise na dizajn I stednju u materijalima (male kutije, dosta plastike) nego na sam kvalitet uredjaja. Vremenom su u dekove ugradjivali sve skromniju mehaniku, ali su bar presli (ili vratili se, kako hocete) na DD motore na vecini dekova. Imao sam nedavno jedan RSBX707 koji je stajao godinama. Posle servisa je proradio sjajno, veoma stabilna reprodukcija, video se uticaj solidnog DD motora (koji, nazalost, nema veze sa onim na M45... 95 seriji ali radi posao).

No, jedan sitan nedostatak je da roleri na tim poslednjim Technics dekovima (posebno RS-AZ6 I 7, verovatno I RS-BX501), propadaju od stajanja, odnosno potpuno gube elasticnost I moraju se zameniti bez obzira da li su radili ili ne.

Na RS-AZ6/7 I RS-BX501 Technics je doterao do vrhunca gluposti sa mehanikom koja nije vise bila ni jadna ALPS-ova iz prethodnih modela nego neka nova. Prekomplikovana, bucna, bez DD motora. Moglo je sve to mnogo jednostavnije ali im je plastika verovatno bila maltene dzaba. Za zamenu remena mora da se skine stampana ploca I pritom odleme cetiri pina sa capstan motora koji su direktno na ploci. Sve Zika Plastika, ali sam zatekao samo neke sitnije kvarove na nekoliko komada koje sam posedovao tokom godina.

A tehnologija na AZ7 (I delimicno AZ6)... MR glava za reprodukciju, direktna reprodukcija, virtuelna baterija za napajanje pretpojacala glave, samo pretpojacalo smesteno blizu glava (nema dugih kablova), prednja maska od masivnog kompozita, donja strana pojacana debelom gumiplasticnom osnovom. Tu su I X-Pro kondenzatori I jos kojesta. A mehanika, bljak.

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, stoN_Cold said:

Поправљао сам ВУ од 670 Нака колеги са форума код пријатеља сајџије али сам морао да носим лемилицу је пријатељ није имао.

Исувише је то пипав и неизвестан посао. 

Пре бих ишао на замену целог кретног система или само ВУ плочице, са једног на други.

Не замлаћујте се џабе.

E kome pođe za rukom da popravi oprugu na vu-metru,alal mu čufte!Stvarno je to pipavo i krajnje neizvjesno,meni se to jednom dogodilo na akai cs-702 i nisam ni pokušavao popravak,več pravac-kontejner!Dobro kaže ljubitelj mačaka-ne zamlačujte se badava!

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, judge said:

E kome pođe za rukom da popravi oprugu na vu-metru,alal mu čufte!Stvarno je to pipavo i krajnje neizvjesno

Мени је то био изазов и није ми тешко било јер сам већ пар сатова пријатељу поправио. Наравно били су то релативно простији кварови али изазов је изазов.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, stoN_Cold said:

Мени је то био изазов и није ми тешко било јер сам већ пар сатова пријатељу поправио. Наравно били су то релативно простији кварови али изазов је изазов.

ma ne znam,ipak su to mjerni instrumenti,ako kojim čudom i  proradi ,pitanje je kako i koliko če dugo raditi?Najbolje-zamjena(ako je ikako moguče)..

Link to comment
Share on other sites

Just now, stoN_Cold said:

Мени је то био изазов и није ми тешко било јер сам већ пар сатова пријатељу поправио. Наравно били су то релативно простији кварови али изазов је изазов.

Na mojoj 670-ici je posao odlično odrađen. Rade kazaljke kao Patek Phillipe. :wub:

Link to comment
Share on other sites

Do kraja sedmice pravim uporedni test ova dva monstruma.

revox.jpg

 

Dobrom voljom dragog prijatelja sam dobio na probu reVox B-215S koji je u odličnom stanju. Na prvo slušanje se čuje da je veoma ozbiljna mašina. Zvuk je čini mi se potpuno druga filozofija od dotičnog Nak-a, ima i prednosti i mana ali detaljnije za koji dan uz prateće video zapise i hi-res audio.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...