Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

41 minuta ranije, stoN_Cold said:

Мени је тај EUMIG са техничке стране механике веома застарео и примитиван.

pitanje je koliko je pouzdan,ako pouzdano radi,onda je zastarelost i primitivnost sa tehničke strane i manje važna..

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, aco said:

Da,imali su taj dek,jedan troglavi,a sa druge strane običan reversni.Ne znam da li je neka druga firma pravila nešto tako.

Мислим да ниједна друга фирма није имала такав дек + што постоји могућнот регулације нивоа при преснимавању са једног на други дек.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, aaa zmaju! said:

Evo ti Ston  https://www.blogger.com/feeds/7647977971083160722/posts/default pari oči, ima tu razdrndan M95, ako oces da mu vidiš džigerice, dok Judge ne slika, ima i rs b100 i ... ma ludi Rusi sve rasturiše:order

Rastavili ga ko svinja masan dzak.
0HFPOlh.jpg

Kod mene radi link, ali ovako ko' sa slike.

 

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, stoN_Cold said:

Мени је тај EUMIG са техничке стране механике веома застарео и примитиван.

Kad to kaže netko tko godinama radi dekove onda to ne možeš a da ne uzmeš u obzir, možda si ti StoN i u pravu međutim kad bih se obazrao na primjedbe tog tipa odavno se nebi zvao Retro Man, a takav mi je nadimak jer me baš takav tip tehnike zanima. Zastario, primitivan a radi bolje ( moje skromno mišljenje) od mnogih razvikanih ljepotana koji krepavaju malo malo pa moraju kod stručnjaka na oporavak.

Strašna je i sama pomisao da je več odvano umrla izrada bilo čega u smislu long life, razloga za to ima više ali glavni je profit koji je omogučio veliki firmama da iz godine u godinu sve više štede i da se na taj način otruste. Zapad je u velikoj prednosti nad velikim dijelom ostatka svijeta jer su poštenije plačeni i mogu si priuštiti da malo malo mjenjaju razne kante od tehnike  kad riknu ali da sam na njihovom mjestu mene bi dalje živcirali ti nekvalitetni uređaji koji su namjerno napravljeni da se pokvare netom po izlasku garancije.

Sakupljanje starih uređaja je prekrasan hobi jer bilo da gledate neki dek iz 70'-80', bilo resiver, tjuner itd to je praznik za oči a često i za uši. Na žalost to nosi i gomilu problema kao što je starenje ugrađenih elemenata, teška nabavljivost istih, skupo servisiranje ali unatoč tome za mene osobno je Vintage nešto što me više raduje nego rastužuje, kad bude obratno promjenit ču nadimak.

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, stoN_Cold said:

Ретро, нисам мислио ништа лоше само сам наглас размишљао.

StoN i ja:thumbsup2, poznavajuči kroz tekstove tvoj način izražavanja zaista nisam ništa zamjerio jer vodim se kroz život mišlju da svatko ima pravo na svoje mišljenje i ukus, to je za mene svetinja i u te se ne petljam. Problem je što ima ljudi koji to zlouptrebljavaju pa pravo na svoje mišljenje koriste za ružne stvari ali to me ne brine jer to je ionako njihova sramota.

U tekstu sam pokušao barem malo objasniti daj moj nadimak nije nastao tek tako i da zaista volim tu starudiju koja me kad ju god pogledam, upalim i poslušam obraduje i vrati u vrijeme kad sam sam sanjao o njima. 

Sa ostatkom teksta če se vjerujem složiti svaki ljubitelj stare dobre i pouzdane tehnike koja je rađena da traje u odnosu na ovo što se danas nudi, svaka čast izuzetcima jer da njih nema svijet bi več odavno otišao kvragu.:wave2

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, tobra said:

Rastavili ga ko svinja masan dzak.
0HFPOlh.jpg

Kod mene radi link, ali ovako ko' sa slike.

 

Ustvari ovaj drugi link radi bolje:

http://www.nakamichi.by/

dosta dekova je popravljao i to dokumentovao, ima cak i neki ruski dek, i nekih s. manuala itd.

``Vintage Cassette Deck and Boombox - Nakamichi and other: Repair - Exploitation - Adjusting - Photo ``

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, alex67 said:

Mozda nekom nekad zatreba:

 

http://www.marrscommunications.com/nakamichi-factory-trained-service-available

 

Za gumice ovog tipa se kazu da su jedine koje se mogu danas nabaviti a da ispunjavaju fabricke norme. Nisam probao ali me kopka..........

:thumbsup2

 

1 sat ranije, stoN_Cold said:

И мене али мислим да је само маркетинг.

Da li se zna da li salju za Srbiju? Moram da priznam malo mi je konfuzno objasnjenje kako kupiti set gumica. I bre kakve sam srece u spisku kod Sony-a nemaju moj dek TC-K990ES, ali zato imaju TC-K770ES koji isto posedujem.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Just now, tobra said:

Da li se zna da li salju za Srbiju? Moram da priznam malo mi je konfuzno objasnjenje kako kupiti set gumica. I bre kakve sam srece u spisku kod Sony-a nemaju moj dek TC-K990ES, ali zato imaju TC-K770ES koji isto posedujem.

Пробај код Швабе са Ebay-а.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...