Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Hvala svima :)

Imao sam Phase Linear 7000, tj. Pioneer CT-A1. Jedan poznanik mi ga je doneo od kupca I rekao "pa nisi mi rekao da je ovo sporet, ja mislio da nosim dek". Dek je bio u odlicnom stanju.

Najveca je masina koju sam ikada imao. Izgleda monstruozno I zaista je lep. Ali zvucno nije bio nista posebno, solidan zvuk I to je to. Neki drugi dekovi iz tog doba, recimo Hitachi D5500 ili Nak 700ZXL su neopisivo bolji.

Dakle, mnogo vise za gledanje nego za slusanje.

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, stoN_Cold said:

Наравно а при томе и помаже. Декови су јој опсесија.

Ево слика где Софија проверава азимут глава на једном Наку.

33awhdx.jpg

 

32 minuta ranije, stoN_Cold said:

Наравно а при томе и помаже. Декови су јој опсесија.

Ево слика где Софија проверава азимут глава на једном Наку.

33awhdx.jpg

Bogme,izgleda da   carica  to vrlo pomno proučava..

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, judge said:

ma nek se kaže/piše kako hoće,al maca (Sofija) je -zakon..

Сада јој је мало хладно и јури радијатор ал' кад' отопли ето ње у пуној снази за проверу уређаја.

Link to comment
Share on other sites

Zoki ja vjerujem da je to tako kako si napisao ali ono što Pioneer CT-A1i Phaselinear 7000 znače u povijesti dekova za mene je dovoljan razlog da ih ugostim u svojoj kolekciji. Meni ionako nikada nije isključivo zvuk deka bio jedini razlog dali da ga ostavim ili ne, ja sam stari neizlječivi bolesnik koji je jako emotivno vezan za te predivne sprave. Znam da to nije dobro, nije dobro ni za đep ali bogami na za prostor ali nema tu pomoči.

Ako se netko može smatrati djelomično izlječenim onda sam možda i ja među njima jer više ne udomljujem baš svaki dek na koji naiđem, a prije jesam jer mi bude žao kad ga vidim napuštenog i zapostavljenog. Od prolječa sam ( poslušao sam StoNa ) doslovce bacio preko 150 uređaja raznog tipa a među njima je bilo barem 50-60 dekova. Kao što sam i napisao odlučio sam se za ono što bih zaista volio vidjeti u svojoj kolekciji, kad če se koji pojaviti nije bitno jer još sam mlad.:)

Link to comment
Share on other sites

Dečki vjerovali ili ne Eumig je proradio, više ne staje a problem je bio u žici koja je doslovce bila odvojena od  štampane pločice, valjda se držala na jednoj licni.  Iako stvarno nisam planirao ovih dana rastavljati dek jer imam dosta obaveza na poslu i kod kuče ali ukazalo se sunce kad je moj dragi kum pozvonio na vrata. Čovjek je godinama radio u servisu i ima ogromno iskustvo, Uz kavicu sam mu pokazao mojeg novog ljubimca, dek smo upalili na stolu i gledali ga kako radi ali i kako se povremno gasi, odjedno če moj kum, daj mi alat. Ubrzo je palo 6 vijaka i dek je bio otvoren, letimično se nije ništa primjetilo ali kad je mehaniku pogledao kroz veliko povečalo sa osvijetljenjem odmah je uočio krivca. Welerica i mirna ruka mog kuma su za tili čas riješili problem a dek je pri ponovnom paljenju proradio i više ne staje. U zvuku nema nikakvih za moje uho čujnih zavijanja i podrhtavanja ali pošto znam da je dek jako dugo stajao sigurno mu slijedi ozbiljniji servis. Inače sam pogled na iradu deka, mehaniku, i unutrašnjost me ugodno razveselio, obratite panju na konektore, svaki je dodadno zaliven a predzadnja slika prikazuje šipku ( ima ih dvije) sa kojom je povezana i učvrčena prednja i zadnja ploča, mehanika je priča za sebe.DSC02543.jpg.aa2e1d9f38f4e89302b7096fb2d

Čim je kum otišao bacio sam se na preslušavanje nekoliko kazeta koje su snimane u drugim dekovima i prosto je nevjerojatno kako taj dek dobro čita tuđe snimke. Nakon toga sam uzeo prvu novu kazetu koja mi je bila pri ruci i bacio se na snimanje. Iako se radi o Emtec normalki snimak je zaista iznad svih očekivanja. Bez Dolbija ima čujnog šuma ali frekventni opseg i dinamika su za takav tip kazete doslovce fantastični.

Plan za ovaj dek je slijedeči, SM je več skinut a iz vikenda če biti iskopiran i uvezan u knjigu od preko 150 stranica. Zatim se bacam u potragu svih gumenih dijelova koji se mogu za taj dek nabaviti ( ako netko ima bilo kakve informacije rado primam pomoč) a tek tada če slijediti kompletno rastavljanje, zamjena potrošnih dijelova, podmazivanje i čišččenje. DSC02532.jpg.7c916cd176055d966b52b82f06dDSC02536.jpg.896b3aa20249c9bfa76d236b9faDSC02538.jpg.979a9647db9f7a7eef78747bbb7DSC02537.jpg.5f4c8e3bf8c25c48f6300833b92DSC02547.jpg.276f102cf45d5ca4e75a71ced93DSC02540.jpg.789b25b4eb8f6ed8541ddb4eb16

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...