Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

54 minuta ranije, vabe said:

Kada Tandberg bude sređen može detaljna usporedba Lux 5K50m, Tandberg, Cr7?

Lux I Nak dekove sam prodao.

Detaljni test Tandberg-a ce biti na mom sajtu, kada stignem. Mozda u taj tekst ukljucim I onaj o TCD910 kojeg sam ranije posedovao. No, imam druge masine da sredim pre ove... tako da ce to sigurno biti pre Uskrsa, ali koje godine, ne znam :)

Link to comment
Share on other sites

_DSC0951.jpg.5d0d449ccb3e09013d611cf892b_DSC0952.jpg.f78bb7d19ef6a83ccf76dbe38d1_DSC0960.jpg.c2f7be588d26de4e06d138b6628_DSC0963.jpg.56ef0c62ea149b82ea08951909a_DSC0964.jpg.2b50f01839f312db2675aafcc14_DSC0974.jpg.19737d68f1a65e258fad5c454e8_DSC0976.jpg.9dea5cb9b4dbf1f6ff578d6a298Evo konačno je Eumig FL-1000 stigao u moje ruke, iako ima po koja crtica izuzetno sam zadovoljan stanjem, zvuk je van svih mojih očekivanja a što me je ugodno iznenadilo čita tuđe snimke jako, jako dobro. Uočio sam i problem na koji sam bio upozoren a to je da dek nakon nekog vremena stane, tako se ponaša u pley funkciji ali i pri premotavanju. Čim uhvatim malo vremena rastavit ču da vidim u čemu je problem a nadam se da ču ga moči sam riješiti, ako ne pitat čemo pametnije glavice.

Evo par slika, dosta su loše jer se led rasvjeta pokazala jako loša kada je slikanje u pitanju, zadnje slike su za StoNa:)

Link to comment
Share on other sites

Neprimjetiti takav dek, tužno ali što se može.

Kao što več napisah nemam baš previše želja ali neke dekove bih do kraj svoje karijere ipak volio da vidim na svojim policama.

Jedan od favorita je svakako Hitachi D-5500M, zatim Technics RS-9900 ( pola te kombinacije več imam) ,Technics RS-M95 , Imam nekoliko Tandbergovih dekova ali jedan 3014 ili 910 baš bi me obradovao, zatim Pioneer CT-A1 ili Phaselinear 7000, naravno i Dragon je predmet želje ali pustit čemo vremenu da kaže svoje.  ima možda još poneki ljepotan kojeg bih rado vidio u svojoj kolekciji ali ovi spomenuti su mi faforiti. Nisam opterečen kada i dali če koji od njih doči jer kako kaže moj prijatelj Darko ako je suđen več če se pojaviti.

Link to comment
Share on other sites

Dođoh do subjektivnog zaključka. Vrlo je teško oceniti neki dek bez uporednog testa sa drugim. Da sam JVC 1050 slušao samog u sistemu, kao što već neko vreme radim, ne znam da li bih mu mogao naći manu. Dek solo radi savršeno, ima sve što jedan moderan dek treba da ima i zvuk do te mere dopadljiv da ne poželiš bolje...naravno dok ne čuješ bolje :).

Kao i u svakom testu i merenju, mora da postoji referenca. Zanimljiva je tema o referentnom deku.

KOJI DEK BI ZA VAS PREDSTAVLJAO REFERENTNI ZVUK?

Ovo nije pitanje koji je za vas najbolji dek, niti koji dek ima najbolji zvuk, već koji je najbliži da bude "Reference".

Ni TDK MA-R nije najbolja metalka ali je Reference, kao i BASF TPII Maxima koja je Reference.

Da li je ikada među proizvođačima postojao referentni dek sa kojim je zvuk ostalih dekova upoređivan da bi se svrstali u kategorije?

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Sport Billy said:

Da ponesem i profi fotoaparat :) ?

Ма јок, није потребно.

6 minuta ranije, Sport Billy said:

Da li je ikada među proizvođačima postojao referentni dek sa kojim je zvuk ostalih dekova upoređivan da bi se svrstali u kategorije?

Увек се нак сврставао у ту категорију и по мом скромном мишљењу ZX9 је један од њих.

Link to comment
Share on other sites

Dečki hvala,:thumbsup2 svima od srca čestitam na prinovama u svojim malo/velikim kolekcijama, znam kako vam je. :)

 

 Ono što me uvijek i iznova oduševi je to koliko je velika razlka kad gledaš neki dek preko slika i kad ga otpakuješ. Vidi se na slikama da je Eumig komad ali kad sam ga izvadio iz kutije i stavio na stol ajme majko. Detalji i kvalitet izrade je nešto što se baš ne viđa često, naprimjer dek je crno eloksiran ali svaki rub na svakom dugmetu je skinut pod 45 stupnjeva pa tako i rub od poklopca za vrata što mu daje prekrasan izgled na svijetlu. Gledajuči ovaj dek obuzeo me onaj ne tako često poznati osječaj iznimnog zadovoljstva, kako u odnosu uloženo-dobiveno tako i u spoznaji da je još jedan san konačno postao stvarnost, baš sam zadovoljan.:wave2

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...