Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

39 minutes ago, Retro-Man said:

Judge u pravu si ali ako se zaista samo radi o gumicama jer une su kao što si i sam rekao ipak potrošni matrijal.  Inače sam izuzetno alergičan na takve situacije, ma samo mu treba zamjeniti gumice. Od 10 takvih situacija u barem 7-8 nisu bile SAMO gumice, možda je dek i stao zbog gumica ali od stajanja, starenja i nekorištenja izrodi se još brdo problema.

Naravno da sve ovisi o stanju deka, cijeni a najviše o prodavaču i njegovoj namjeri dali da nekome nešto uvali ili da se riješi nečega što mu ne koristi i što sam ne želi popraviti. Veliko je to sivilo u kojemu ima svega i svačega stoga važi ona stara oprez je majka mudrosti.

Bullit sretno u kupovini deka, kojeg god odabrali bit čete zadovoljni jer su oba solidan odnos uloženo dobiveno.

pa da vam iskreno kažem, prodavač kaže za Akai, da premotava u redu, ali po par sekundi play-a deck stane, kao, da si sam stisne stop, a vlasnika Onkya poznam, i znam, da radi u nulu, evo, pa odgovor sam si dao sam, kojeg kupit, svašta hehe

hvala vam retro

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Sport Billy said:

 

Taj Akai model bih zaobišao jer je veoma podložan kvarovima a zvučno nije ništa posebno (lično iskustvo i komentari drugih vlasnika). Onkyo deluje kao ok dek ali za taj novac verujem da vredi sačekati nešto bolje.

U tom rangu cena može se naći Nakamichi 480 koji je zvučno bolji.

Dosta je različitih modela pogodnih za različite namene i različite sisteme. Daj nam malo više informacija na čemu ćeš ga slušati, za koju namenu ga uzimaš...itd.

 

aha Nak, to bi bilo super, ali ne kod nas :angry:

moj sistem je trenutno System Fidelity SA250, zvučnici MA BX2, a idem danas po Sony cdp XE700, SF i Ma odlična kombinacija, pa imam namenu slušat i kojiput snimit, ali ne znam kako spojit dek, pošto SF nema izhoda za Rec Out

Link to comment
Share on other sites

53 minuta ranije, Retro-Man said:

 Inače sam izuzetno alergičan na takve situacije, ma samo mu treba zamjeniti gumice. Od 10 takvih situacija u barem 7-8 nisu bile SAMO gumice, možda je dek i stao zbog gumica ali od stajanja, starenja i nekorištenja izrodi se još brdo problema.

 

Sve ok,ipak su to sad matore sprave :lol: pa su naravno moguča svakakva iznenađenja,ali to je rizik našeg hobija,kupiš dek koji ne radi "samo zbog gumica",a kad ga otvoriš-unutra "groblje"..

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, bullitt said:

ne znam kako spojit dek, pošto SF nema izhoda za Rec Out

Uvek možeš spojiti izvor direktno na line in od deka. To je jedini način na koji ja uvek snimam kasete, izvor ide direktno u dek sa najkvalitetnijim kablom koji posedujem.

Ako provereno znaš da je Onkyo dobar onda nema dileme :). Inače ovde na kupujemprodajem sajtu imaš dobar izbor dekova u tom rangu cene, pa čak i Nakamichi :).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stoN_Cold said:

Ја му у другој теми предложих Јамаху.

hvala ti, i izvini što sam zaboravio na onu temu, nisam ni video, evo da vas osrečim hehe, nisam ni kupio Sony, zato što uopče ne radi, ne znam valjda mu je laser otišo, pa je vlasnik odlučio da če ga dati na popravak, ali neka, ne kupim. Onda neka bude Yamaha, a šta kažete na Denon dcd 860, dao mi ga kolega, samo što ne vrti cd, pa da ga dam na popravak?

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, bullitt said:

 a šta kažete na Denon dcd 860, dao mi ga kolega, samo što ne vrti cd, pa da ga dam na popravak?

Није лош, има за њега ласера још увек а унутра мој омиљени ББ   PCM61P  и то још два комада.

Link to comment
Share on other sites

Just now, bullitt said:

kad sam ga jednom pitao za popravak reko je, da dođe 20e neoriginal, i da je Sonyjev, a za rad još 20e, ukupno 40e, je li kod vas jeftinije?

Заменски кинески је око десет евра а оригинални око тридесет евра (. Part No. 4990171003 ).

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, stoN_Cold said:

Заменски кинески је око десет евра а оригинални око тридесет евра (. Part No. 4990171003 ).

znam, da je rekao, da je več više puta dobio neoriginal robu koja nije radila, a gdje on to kupuje nemam pojma

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...