Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Uzvarb :thumbsup2, ne kaže se đabe da se čovjek uči dok je živ a opet umre ...:)

Za takve stvari i postoji ova tema na forumu, uvijek netko nešto malo više zna ili se malo više potrudi pa sve to podjeli sa svojom dekovskom bračom, malo nas je ali nas ima. Malo sam se pogledao na You tube i tek tad sam se sjetio da imam CD iz te serije, cijeli komplet je prekrasan.

https://www.youtube.com/watch?v=B99vNF-rmsU

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Retro-Man said:

PS, upravo sam saznao da je Eumig FL-1000 stigao preko granice, dok ne dođe moram mu napraviti mjesta na polici a to kod mene i nije baš lako ali potrudit ču se.

Јел се врти нешто на ражњу у дворишту?   :o

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, stoN_Cold said:

Зо се зове "Жица вешалица". Од ког дека је тј. јел нормална или окачена казаљка?

Od Tandberg-a. Normalna kazaljka sa lezajem, mislim da ima dve spiralne opruge napred I nazad I one puknu na mestu gde su lemljene za bazu, pa kalem nece da se pokrece, tj. mrda ali samo malo.

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, ZoranBG said:

Od Tandberg-a. Normalna kazaljka sa lezajem, mislim da ima dve spiralne opruge napred I nazad I one puknu na mestu gde su lemljene za bazu, pa kalem nece da se pokrece, tj. mrda ali samo malo.

Оба VU инструмента су у дефекту или само Cal.?

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, stoN_Cold said:

Оба VU инструмента су у дефекту или само Cal.?

Oba su defektna, kazaljke stoje na polovini I ne vracaju se na pocetak. Dek mi jos nije stigao, ali bolje da se pripremim na najgore - na istom takvom deku sam prosli put imao takav simptom I bila je opruga koja je pukla.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, ZoranBG said:

Oba su defektna, kazaljke stoje na polovini I ne vracaju se na pocetak. 

Ту нема помоћи, замени их другим. Које су димензије ВУ метара, можда имам неке па само замени скале.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, stoN_Cold said:

Ту нема помоћи, замени их другим. Које су димензије ВУ метара, можда имам неке па само замени скале.

Hvala :)

Videcu dimenzije kada dek stigne I proverim sta se stvarno desava...

Link to comment
Share on other sites

On 30. 10. 2015 at 0:36 PM, bullitt said:

pozdrav svima, ovde sam nov, a dolazim iz Slovenije

pošto su mi kaset deckovi još uvijek blizu, kupio bi pored mog Pioneer ct-f 2121 modela, još jednog, a sada imam manji problem kojeg izabrat, pa vidim, da ste ovde pravi majstori za to pitanje, biram između JVC TD-V621 (70e), Aiwa AD F850 (70e), Technics RS B755 (100e), TECHNICS RS-AZ6 (70e), SONY TC-K 515S (95e), Yamaha KX 493 (90e) Nakamichi BX2 (100e). Da li bi mi hteli pomoči koji deck kupiti i koliko mislite, da je prava vrednost decka. Za sad vam puno hvala.

ston, a ti si napisao

NI JEDAN

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, judge said:

Ne bih pri izboru  gledao na gumice,to je ionako samo  potrošni  materijal..

Judge u pravu si ali ako se zaista samo radi o gumicama jer une su kao što si i sam rekao ipak potrošni matrijal.  Inače sam izuzetno alergičan na takve situacije, ma samo mu treba zamjeniti gumice. Od 10 takvih situacija u barem 7-8 nisu bile SAMO gumice, možda je dek i stao zbog gumica ali od stajanja, starenja i nekorištenja izrodi se još brdo problema.

Naravno da sve ovisi o stanju deka, cijeni a najviše o prodavaču i njegovoj namjeri dali da nekome nešto uvali ili da se riješi nečega što mu ne koristi i što sam ne želi popraviti. Veliko je to sivilo u kojemu ima svega i svačega stoga važi ona stara oprez je majka mudrosti.

Bullit sretno u kupovini deka, kojeg god odabrali bit čete zadovoljni jer su oba solidan odnos uloženo dobiveno.

Link to comment
Share on other sites

 

1 sat ranije, bullitt said:

pa mislim, da bi onkyo mogao dobiti za 90e a Akai sigurno za 80e, ali mu je potrebno menjati gumice, a Onkyo več ima novu

Taj Akai model bih zaobišao jer je veoma podložan kvarovima a zvučno nije ništa posebno (lično iskustvo i komentari drugih vlasnika). Onkyo deluje kao ok dek ali za taj novac verujem da vredi sačekati nešto bolje.

U tom rangu cena može se naći Nakamichi 480 koji je zvučno bolji.

Dosta je različitih modela pogodnih za različite namene i različite sisteme. Daj nam malo više informacija na čemu ćeš ga slušati, za koju namenu ga uzimaš...itd.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...