Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Aaa Zmaju cestitam na kupovini  :thumbsup2  Njihov Top model iz druge polovine osamdesetih,kostao je 1500 dm i bio je odlicno ocenjen u Nemackim casopisima Hifi Vision i Stereoplay.Preporuka za kasete u Hifi Visionu je Maxell XL II i Fuji FR-Metal.Uzivaj u  :listen  ,to je ipak jedan od dekova koji su obelezili osamdesete i kome sam se kao klinac divio kad su Denon dekovi u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Aaa Zmaju cestitam na kupovini  :thumbsup2  Njihov Top model iz druge polovine osamdesetih,kostao je 1500 dm i bio je odlicno ocenjen u Nemackim casopisima Hifi Vision i Stereoplay.Preporuka za kasete u Hifi Visionu je Maxell XL II i Fuji FR-Metal.Uzivaj u  :listen  ,to je ipak jedan od dekova koji su obelezili osamdesete i kome sam se kao klinac divio kad su Denon dekovi u pitanju.

Hvala Scepane, dugo sam trazio nesto sa tri glave a da nije bas da kosta ko Nakamichi, nisam bas zahtevan, lepo radi :wave2

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav drugari,

 

evo nove spravice u mom sistemu koju sam skoro kupio.

 

JVC TD-V1050 superDIGIFINE

 

JVC_1050_02a.jpg

Ovom deku nisam mogao da odolim. Odavno tražim neku dobru JVC maÅ¡inu i Äini mi se da sam napokon naÅ¡ao komad koji je vredan pažnje.

Dek sam kupio u neispravnom stanju. Play je bio znatno ubrzan i snimak je zavijao. Pored toga, kada se upali, u mehanizmu se Äulo neko tiho Äukanje.

KozmetiÄki je samo prednja ploÄa odliÄna dok su mu skinute one lepe stranice i gornji poklopac ogreban i ulubljen na jednom mestu kao da je spuÅ¡ten kamen na njega.

ReÅ¡io sam da ovaj dek ne popravljam sam jer nisam ni blizu struÄan za takav poduhvat a i stalo mi je da dobro radi

za razliku od Teac V-5000 koji je, po mom miÅ¡ljenju, u svim parametrima igraÄka za ovaj dek.

 

Na deku su krepali elektroliti na Å¡tampanoj ploÄi DD motora i Äika Ston_Cold je to veoma profesionalno zamenio i doveo u red. I ne samo to, dek mi je vraćen

u "beÅ¡umnom stanju", morao sam prstom da pipnem kapstan kako bih se uverio da se vrti jer mehanizam ne samo da se ne Äuje već se i ne oseća kada moju nemalu Å¡aku

prislonim na dek. Posao ekspresno i fantastiÄno odraÄ‘en, hvala Äika Ston :) sad znam adresu za sve probleme (audiofilske prirode).

 

Sad je igraÄka spremna za uživanje i testiranje.

 

 

 

JVC_1050_01a.jpg

Na prvo sluÅ¡anje imam jednu reÄ koja savrÅ¡eno opisuje ovaj dek i koja mi se kao opis vraćala pri svakom sledećem sluÅ¡anju.

SLADUNJAV

 

Komande na deku su veoma Ävrste i dugmići i potenciometri su utegnuti i ne odaju utisak da upravljate i podeÅ¡avate neku kantu.

Zvuk transporta je meÄ‘u lepÅ¡im koje sam Äuo i veoma je tih. Display je prelep sa jednom "manom", peak hold mi se Äini da predugo traje (bar za moj ukus).

 

O sladunjavosti zvuka bih mogao pisati predugo ali u par reÄenica da pokuÅ¡am vizuelno doÄarati taj zvuk.

Ako muziku zamislite kao mnoÅ¡tvo snežnih pahulja u prostoru a sluh zamenite vidom, JVC naoÄare će vam svaku pahulju staviti u balonÄić od sapunice.

Pahulju koja se nalazi iza 5 pahulja ćete videti u istim bojama, istom obliku ali će biti malo pomerena u prostoru i smanjena od soÄivastih balonÄića ispred nje.

Ipak, meni je veoma prijalo ono Å¡to vidim jer sam ljubitelj crtanih filmova i bajki i balonÄići su mi predivni za gledanje.

OduÅ¡evim se kada smanjim volumen na pojaÄalu i na deku pustim neki "hot recorded" snimak sa Nak-a. ZvuÄi zaista prijatno i mogao bih da ga sluÅ¡am danima (a sluÅ¡aću ga noćima).

 

ÄŒini mi se da ovaj dek baÅ¡ voli ritmiÄnu muziku elektronskih boja i nije sprava koju bih preporuÄio ljubitelju klasiÄne muzike, orkestralnog i big band džeza gde prirodnost i Å¡irina zvuÄne

slike prave brutalne razlike u doživljaju. Ovo bi za moj ukus bio dek za pop, rok, fank i definitivno elektroniku svake vrste od Yello do Shpongle.

JVC_1050_04a.jpg

Za kraj, jedna poslastica za sve dekofile. Kliknite na link da preuzmete fotografije u visokoj rezoluciji kao i dva video snimka sa AAC Apple zvuÄnom kompresijom koja je odliÄna i priliÄno verna analognom zvuku koji se Äuje iz deka.

Na "_play" video fajlu je puštena kaseta koja je snimana na Nakamichi 670ZX sa dolby B a puštena na ovom JVC bez dolbija. Clearaudio Concept MM je preko Lehman Black Cube SE direktno povezan na line in od deka.

Na "_rec" video fajlu je zabeleženo kako JVC snima isti materijal na BASF TPII Reference Maxima kasetu. Mislim da je pri kalibraciji rec level i bias potenciometre trebalo ostaviti na 0 kada bi oba pokazivaÄa na ekranu

došla do vrednosti koja je obeležena za TypeII traku a ne do 0 kako idu sada.

 

Nadam se da sam bar delimiÄno uspeo da podelim užitak zvani JVC TD-V1050 superDIGIFINE  :type .

Link to comment
Share on other sites

Ма какви делимично, лично Ñам Ñе уверио.

 

Ево пар Ñлика о штети коју Ñу проузроковали дотични кондезатори. Ðаиме кондезатори Ñу иÑцурили и киÑелина из њих је појела штампану плочу.

 

 

 

35hjl9w.jpg

 

 

295u6bn.jpg

 

2ur5yxd.jpg

 

2irqma0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Odmah pored je gramofon koji je sega-mega osetljiv na vibracije a do skora je na mestu JVC stajao Teac V-5000 Äije motore sam Äuo u tiÅ¡ini sa 3m daljine. Daska mi nije toliko bitna koliko su Å¡pajkovi bitni jer oni osetno smanjuju prenos vibracija sa gornje na donju dasku. To je inaÄe polica iz ormara i ružna je ko Madlen Olbrajt. Možda je sad i sklonim jer Teac viÅ¡e nije tu.

 

Kao i svaki audiofil, sumnjam da se damping faktor presovane iverice i njena rezonantna frekvencija ne poklapaju sa rezonantnom frekvencijom ruÄke na gramofonu i verovatno vibracije u tom spektru uspevaju da proÄ‘u do ruÄke zbog kojih Zdravko ÄŒolić zuÄi kao da je prehladio krajnike. Kada to umislim odmah pomislim da tu nema pomoći bez Pagode police od 16000 eura :) na kojoj su nemci svemirskom tehnologijom izraÄunali  kako drvetu da te frekvencije poniÅ¡te. U nedostatku iste moj placebo je nahranjen jeftinom policom iz Simpo ormara i 3 odliÄna spajka koje sam kupio Äini mi se od majstora Tome na nekoj audio berzi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...