Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Zdravo Srkis i dobrodošao na forum.

Ja sam gumice i kaiÅ¡eve za pojedine dekove kupio na ebay. Nisu skupi i priliÄno brzo stižu. Ukucaj model deka i velika je verovatnoća da će ti izaći neki service kit sa kaiÅ¡evima.

Poslao sam ti PM ako ti treba service manual za dek.

 

Je l taj model sa M na kraju ima digitalne pikove? Izgleda zaista monumentalno.

Hvala na dobrodošlici i savetu. Problem je to što iz principa neću da imam kreditnu karticu, ne dam lihvarima u vidu ovdašnjih banaka pare :mad:

Jeste, Rotel RD 2200M ima digitalne pikove i za svoje vreme je bio opaka maÅ¡ina, sa cenom od 200+ funti (kad je funta bila 5 DM). UopÅ¡te je Rotel linija sa oznakom 2000 te 1980-e koÅ¡tala Ä‘avo i po... Ja sam, nekim Äudom, naleteo u Londonu na radnju gde je koÅ¡tao 115 Å i izaÅ¡ao iz iste sa kutijom pod miÅ¡kom :listen , pa me je po povraćaju VAT-a koÅ¡tao 100 Å. I mnogo me lepo poslužio, tamo negde do pred kraj XX veka.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li u ÄŒaÄku i dalje radi Stegnjajić (ili Stegljajić, Stegljanić, ne mogu da se setim kako se taÄno prezivao). On je priliÄno dobar serviser elektrotehnike. Ima ih sigurno joÅ¡ u ÄŒaÄku koji bi znali da servisiraju taj dek u sluÄaju da ne uspeÅ¡ sam, mada iz iskustva znam da je najslaÄ‘e kada ga sam popraviÅ¡ i ÄujeÅ¡ kako ponovo zasvira :)

Link to comment
Share on other sites

Žao mi je Å¡to nije taj tip kvara jer bi ga bilo najlakÅ¡e rijeÅ¡iti. PosluÅ¡ajte savjet Sport Billija i nabavite si service manual za taj dek, tamo Äe vam biti prikazana kompletna mehanika pa dobro obratite pažnju gdje mu se nalazi opto copler koji je takoÄ‘e moguÄi kvar. Imao sam sluÄaj na jednom Technicsu koji je uredno vrtio digitalni brojÄanik ali povremeno je znao izbaciti i to ne vezano dali je u pley funkciji ili premotava. Kod njega se opto copler nalazio ispod desnog pogonskog toÄkiÄa a problem je bio u tome Å¡to se starosti razljepio i povremeno je zastao Å¡to je uzrokovalo izbacivenje iz funkcije, sretno :wave2

Link to comment
Share on other sites

Hvala na dobrodošlici i savetu. Problem je to što iz principa neću da imam kreditnu karticu, ne dam lihvarima u vidu ovdašnjih banaka pare :mad:

Jeste, Rotel RD 2200M ima digitalne pikove i za svoje vreme je bio opaka maÅ¡ina, sa cenom od 200+ funti (kad je funta bila 5 DM). UopÅ¡te je Rotel linija sa oznakom 2000 te 1980-e koÅ¡tala Ä‘avo i po... Ja sam, nekim Äudom, naleteo u Londonu na radnju gde je koÅ¡tao 115 Å i izaÅ¡ao iz iste sa kutijom pod miÅ¡kom :listen , pa me je po povraćaju VAT-a koÅ¡tao 100 Å. I mnogo me lepo poslužio, tamo negde do pred kraj XX veka.

Service Manual za Rotel RD-2200M...

Link za preuzimanje: https://www.dropbox.com/s/8xco2r1mea4p94t/Rotel%20RD-2200M.pdf?dl=0

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Bez namjere da ista reklamiram,za informaciju na Njuskalu se prodaje Nakamichi 1000zxl za cijenu 29.990 kn (oko 3.900€).

 

Управо тако, 700/2 је прва генерација тог типа механике а при том и нема могућноÑÑ‚ за метал тип траке.

Link to comment
Share on other sites

Veceras cu biti gost na Radio Beogradu 202 u legendarnoj emisiji Disko Susret :thumbsup2 ,emisija ide u terminu od 20:00 do 22:00 h,a ja cu biti od 21:20 do 22:00 h.Pustacu 5 pesama po mom izboru direktno sa mojih ploca :listen  Slusajte me  :listen  :cheers

 

 

Ja nisam video najavu, ali sam slusao :) , i kada si pomenuo kolekciju dekova i kaseta, odma sam znao da si Scepan sa foruma, dobra emisija!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...