Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Moj predlog bi bilo nešto ovakvo:

 

http://www.kupujemprodajem.com/Technics-RS-AZ6-19308696-oglas.htm?filter_id=148

 

http://www.kupujemprodajem.com/Technics-RS-AZ6-19315834-oglas.htm?filter_id=148

 

Novije je generacije, predpostavljam u boljem stanju, ima B i C redukciju Å¡uma i aZ glavu koja odliÄno reprodukuje a koÅ¡taju od 40 do 50 Eura plus Å¡to su Technics a njih narod u Srbiji voli pa kontam da će se moći prodati kasnije. Nemaju duplu tonsku osovinu ali na kraju krajeva, u pizanju su PGP kasete koje su inaÄe dno dna...

 

Link to comment
Share on other sites

@stoN_Cold, uh nije da ne bi dao te pare, opet je to duplo od onoga na sta sam vec naletao i mislio da dam...plus jos ne znam sta cu posle sa njim da radim....

 

@vlado78 svaka kartica radi sa ASIO podrskom danas pa cak i najftinije integruse... Ne bi koristio ASIO ovde, taj prastari sistem (i na danasnjim racunarima veoma nestabilan) je odavno vec zamenjen novim i boljim resenjma tipa WSAPI, DirectSound i tako dalje... da ne ulazimo dalje u polemiku sta je bolje, sve ima svoje prednosti i mane, ovde nije tome diskusija, ja se drzim onoga sto mi se u praksi pokazalo bolje, i od saveta nekih prijatelja koji se bave non stop muzickom produkcijom (ima ih raznih godista) da ne dodje do zablude sto se tice old vs new... U svakom slucaju slazemo se da je M Audio bolja kartica svakako ( i ako imam par sugestija od opet ljudi koji sa time rade svakodnevno) da je preskocim u sirokom luku i da koristim nesto trece tipa soundscape... i tako nigde kraja. Ono sto je meni bitno jeste da ovaj Asus ne unosi dodatne nepravilnosti u zvuk, ima jasnu sliku i cisto sumnjam da bi kod kaseta koje imaju poprilicno ogranicenu frekventnu sliku bilo sta promenilo da imam i M Audio ( a mogu da je imam)

 

Daleko od toga da iZotope Ozone 6 Advanced skorz los, ali nekako je vise naklonen danasnjoj muzici da ne kazem elektronskoj. Imam neke druge pluginove koje vise preferiram, pa cu kombinacijom doci do onoga sto mi treba

 

Kad sam rekao da mi Tehnics zadovoljava i da je odradio odlican posao, konkretno sam mislio na to da nije uneo dodatne brljotine u zvuk. Ono gde nisam zadovoljan jeste sto mislim da dinamika zvuka moze biti i bolja, eto tu je nastala cela ova polemika i zato sam se obratio. A sto se vokmena tice, takodje mislim da postoji vokmen u koji je ubacena vrhunski deck za maksimalni uzitak, zasto je to nemoguce ?

 

@suca77, hvala najlepse, vec sam zajmio ovaj tehnics, ali posto volim sve na tenane da radim bez opterecenja, a i opet se radi o mehanici koja moze da se pokvari i posle nisam ni tamo ni ovamo... I da poceo sam opet da razmisljam o Kenwood 7030, takodje da idem na Pioneer ct 640 a mozda i po preporuci stoN_Cold da uzmem CT-900S pa nek ide zivot :D

 

@SandroNS hvala na preporuci za tehnics... nesto se ne bi sad vracao na tu firmu, hteo bi ipak da probam nesto drugo, A sto se kaseta tice tu se isto slazemo, stvarno nisu pazili sta rade... kao da niko nije vrsio kontrolu istih..

 

Hvala jos jednom svima na diskusiji. Javljam sta mi je odluka :)

Link to comment
Share on other sites

Nasao sam deo koji sam vec pribavio, ali i dalje ima necega sto nema nigde, bio bi srecan kad bi na plocama bar nasao, ali nema. Isto tako za neke stvari koje su jako lose snimljene gde cak ni korekcija azimutha ne pomaze, gledam da kupim na LP i vec ovih dana treba da odem po te ploce... a onda ce gramofon biti sledeca stanica :D (usta sam se ja upustio majko bozija)

 

I treca najbitnija stvar, uspeo sam na par mesta naci nekog materijala, koji ni pod razno ne bi stavljao u arhivu, neko je ali bukvalno presnimio kako je stigao i mogao, to niti moze da se obradi niti nista. Opet i da je maksimalnog kvaliteta prihvatio bi ga da je bar u MP3@320 formatu, naravno FLAC ili Wav ili neki drugi lossless codec.

Link to comment
Share on other sites

Moj predlog bi bilo nešto ovakvo:

 

http://www.kupujemprodajem.com/Technics-RS-AZ6-19308696-oglas.htm?filter_id=148

 

http://www.kupujemprodajem.com/Technics-RS-AZ6-19315834-oglas.htm?filter_id=148

 

Novije je generacije, predpostavljam u boljem stanju, ima B i C redukciju Å¡uma i aZ glavu koja odliÄno reprodukuje a koÅ¡taju od 40 do 50 Eura plus Å¡to su Technics a njih narod u Srbiji voli pa kontam da će se moći prodati kasnije. Nemaju duplu tonsku osovinu ali na kraju krajeva, u pizanju su PGP kasete koje su inaÄe dno dna...

joj nemoj te dekove preporucivati,oni su technics-ov najveci promasaj sto se kasetnih dekova tice...dzaba ima AZ glavu,nista ama bas nista ne vrede.imao sam i sesticu a i sedmicu i to je bilo dosta za citav zivot.Ako se drzis iskljucivo technics-a onda samo rsb 966.

Link to comment
Share on other sites

joj nemoj te dekove preporucivati,oni su technics-ov najveci promasaj sto se kasetnih dekova tice...dzaba ima AZ glavu,nista ama bas nista ne vrede.imao sam i sesticu a i sedmicu i to je bilo dosta za citav zivot.Ako se drzis iskljucivo technics-a onda samo rsb 966.

Ne postoji takav.Verovatno si mislio na 965 koji nije nešto bolji ,a precenjen je.Od Technicsa samo pre 90-ih.

Link to comment
Share on other sites

Sta mislite o nakamichi cr-1 ? Dobio sam finu ponudu za njega ?

 

I ako mogu da zamolim nekog jos mi je dilema izmedju Dual i single capistan deckova? da li neko moze da objasni sta je prednost dva kapistana u odnosu na jedan i da li bi to pri reprodukciji otklonilo neke probleme kao sto je vlado78 napomenuo ovde . Da li su dva kapistana samo kod auto reversnih dekova? molim za pojasnjenje ?

Link to comment
Share on other sites

Da li su dva kapistana samo kod auto reversnih dekova? molim za pojasnjenje ?

 

Ðе. Употреба два кепÑтена побољшава равномерно кретање траке преко глава и држи траку конÑтно затегнуту.

Link to comment
Share on other sites

Ðе. Употреба два кепÑтена побољшава равномерно кретање траке преко глава и држи траку конÑтно затегнуту.

istina,iako su neki od najboljih dekova (Technics M-95)imali samo jedan capstan..

Link to comment
Share on other sites

Sta mislite o nakamichi cr-1?

 Dobar je to dek, ZoranBG ga je testirao sa joÅ¡ nekim dekovima iz tog cenovnog ranga, ima na njegovom sajtu okaÄena recenzija. Ja imam CR-2 koji se od keca razlikuje samo po tome Å¡to poseduje bias potenciometar na prednjoj ploÄi (možda postoje i neke razlike u iznutricama ali nisam upućen), pouzdan dek dobrog zvuka. 

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Mislim da za upotrebu vecine plagina kvalitetnih i korisnih treba imas kvalitetne drajvere a ne neke asio4all i ostalo smece, directsound necu ni da spominjem... Novije varijante bas i ne rade najbolje sa odlicnim ali malo-ne puno starijim plaginima... Svako ima svoje misljenje i ne vredi da se raspravljamo...

Anyway mozes druze da trazis sta hoces sto se tice dekova i kartica, kasete-njihov kvalitet  PGP su te koje toliko odredjuju sudbinu onoga sto zelis

da coveku dodje da potazi sve to negde drugo... Evo ja imam kolekciju od 80.000-100.000 pesama negde cusnutu posle selidbe pa mi javi sta trazis, mozda imam nesto od toga.Ako sam i skidao sa kaseta onda je to 320kb/s 

Mene zanima kakav je zvucno Technics rs.m250?! Znam da je dvoglavi i da ima 1 kepsten itd da sve to ogranicava kvalitet i upotrebljivost ali mi je vizuelno interesantan.Kako bi zvucao u jednom osrednjem sistemu a zanima me posto je nezgodan za popravku(mehanika) da li je nezgodno pronaci postenog majstora?

Link to comment
Share on other sites

m250 je Ä‘avolja rabota, imao sam jedan, dok je radio bio je sjajan, ne zvuÄno koliko vizuelno, onda je prestao da radi i postao spomenik. Ima ih povremeno na oglasima, u 99% sluÄajeva brka komande a u 100% nije ispravan. Iskreno, beži od toga, ima boljih dekova, manje komplikovanih.  :cry:

Link to comment
Share on other sites

Mislim da za upotrebu vecine plagina kvalitetnih i korisnih treba imas kvalitetne drajvere a ne neke asio4all i ostalo smece, directsound necu ni da spominjem... Novije varijante bas i ne rade najbolje sa odlicnim ali malo-ne puno starijim plaginima...

A po tebi koji su to drajveri?

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Molim za pomoć.

 Kako da vratim u funkciju moj 35 godina star Rotel RD 2200M? Deluje da je potpuno ispravan, sem Å¡to je pukao (satrulio) jedan pogonski remen (video sam ga na podu kućiÅ¡ta kad sam otvarao dek) i automatika izbaci playback posle nekih par minuta od poÄetka kasete. Isto se desi i pri pokuÅ¡aju FastForward, automatika oslobodi FF taster... InaÄe sam kompletno sredio ostatak sistema: Marantz 1090, Tannoy T125 Oxford, Philips AF829 MkII i Yamaha CDX-410 (dobro, tu je i Sony ST-JX44L, ali Äisto sumnjam da ću ga sluÅ¡ati, sve na FM-u je Äist mp3...). Pomogli ljudi, ali dekovima niko neće da se bavi  :cry: Btw. živim u ÄŒaÄku.

 

Pozdrav forumašima!

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav i dobrodošli na ovaj Vintage kutak foruma.

 

VaÅ¡ dek ima mehaniÄki brojaÄ kojeg pogoni klinasti remen, po vaÅ¡em opisu ponaÅ¡anja deka mislim da je to taj truli remen koji ste naÅ¡li u kuÄiÅ¡tu. Isprobajte dek u funkciji pley ili premotavanju pa pogledajte dali se vrti brojÄanik, ako stoji i dek izbacuje nakon par sekundi onda je sigurno on u pitanju.

Slobodno se javite ako i nadalje budete trebali pomoÄ :wave2

Link to comment
Share on other sites

Hvala na ultrabrzom odgovoru, nisam se nadao...

MeÄ‘utim, nije to u pitanju. BrojaÄ se uredno vrti do tog mesta gde automatika izbaci play/FF taster (to je cca 7-8 minuta od poÄetka C-90 trake). TakoÄ‘e i u Rew modu brojaÄ vrti, i cela traka se premota.

 

Koliko tu uopšte ima remenova i imaju li se gde nabaviti?

 

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Zdravo Srkis i dobrodošao na forum.

Ja sam gumice i kaiÅ¡eve za pojedine dekove kupio na ebay. Nisu skupi i priliÄno brzo stižu. Ukucaj model deka i velika je verovatnoća da će ti izaći neki service kit sa kaiÅ¡evima.

Poslao sam ti PM ako ti treba service manual za dek.

 

Je l taj model sa M na kraju ima digitalne pikove? Izgleda zaista monumentalno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...