Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Hvala vam na brzim odgovorima vec sam se bacio na pretragu i nasao neki troglavi PIONEER CT-S640S po pristupacnoj ceni, sad ne znam da li ce piti vode, posto stvano ne znam koji brend da jurim.

 

@Retro-Man, shvatili ste u potpunosti, ja zelim da kasete koje posedujem prebacim u sto boljem kvalitetu na racunar, i verovatno deck necu vise koristiti, verovatno cu ga cuvati zajedno sa kasetama kad me opet pukne neka nostalgija itd, ipak je to deo mog odrastanja... Sto se kaseta tice, uglavnom su kasete otiginalne, tj PGP-RTS, Jugoton, rariteti koje danas tesko mozete naci na Youtube-u kao i na ostalim sajtovima, ja jednostavno zelim da uzivam u necemu u cemu sam uzivao u mladosti, i eventualno da mi bude na dohvat ruke na mom HDD-u. Sto se tice stelovanja azimuth-a potpuno sam upoznat sa procesom stelovanja samo kao sto rekoh ne bi to radio na tudjem uredjaju, pa cak i ako su kasete originalne, neke imaju dosta pomeren ugao snimanja, da je bez korekcije azimutha nemoguce dobiti pun kvalitet i spektar tonova pogotovu visokih. Svestan sam da postoje uredjaji sa automatskom korekcijom, ali znam da su nedostizni pogotovu za mene, a i to bi u mom slucaju bila potpuno pogresna investicija...

 

E sad s obzirom da imam i stari a dobro ocuvan Walkman Panasonic RX-SA66, probao sam i sa njim, i rezultati su krajnje zanimljivi medjutim za razliku od Tehnics-a ima dosta vecu dozu nepotrebnog suma i hum-a, buzzova i slicno. Ono sto je meni isto jako bitno da uredjaj ne unosi jos vece nepravilnosti u zvuk koje na originalnom snimku ne postoje. Walkman sam inace ocistio pre koriscenja, moracu da vidim gde pronaci kasetu za demagnetizaciju i za to bi molio ako moze negde da se nabavi ? ili ako postoji neki drugi nacin ? U svakom slucaju mislim da walkman ima neki problem sa elektrosistemom pa zato unosi jos neprijatnosti u zvuk

 

Jos jednom hvala i na konkretnim uredjajima, ovo je cak i bolje od ovog PIONEER CT-S640S sto sam ja nasao ?

 

Stvarno ne znam kako da vam se zahvalim :)

Link to comment
Share on other sites

Meni ste se zahvalili time Å¡to u ovo danaÅ¡nje ludo digitalno vrijeme želite spasiti dio naÅ¡e i vaÅ¡e povjesti, uvijek mi je drago kad mogu pomoÄi.

Mislim da je bolje da zaboravite taj walkman, ne sumljam da je nekada bio dobar ali sada ga veÄ vjerojatno muÄe mnogi problemi zbog kojih unosi smetnje u zvuk. Ovi dekovi iz prve opcije su stvarno pristupaÄni tako da mislim da Äete sa bilo kojim od njih uspjeÅ¡no privesti svoju misiju kraju a zasigurno Äe i dek to preživjeti pa Äe vam ostati za trenutke kad vas uhvati nostalgija i želja za zvukom sa kazete. :):wave2 .

Link to comment
Share on other sites

Hvala jos jednom ajd mi samo pomozite sta da uzmem?

 

onkyo integra tx 2850

vs

Kenwood kx 7030

vs

PIONEER CT-S640S

 

Sto je najgore sad sam poceo i da gledam koji je lepsi :D Ono sto mi se svidja kod ovog PIONEER jeste sto ima Dolby S, nisam imao sad prilike da cujem sta uradi snimku da li ga jos vise prigusi ili pak mozda samo uspe da sazbije sum. Dolby B i nije toliko los na bilo kojoj kaseti cak i na kasetama koje nisu snimane u toj tehnici, ali Dolby C bas sece i sto treba i sto ne... Zato bi voleo da vidim i sta Dolby S radi, po inerciji stvari trebalo bi da bude jos gori od C-a

 

Kenwood kx 7030 je nekako najlepsi i ima 3 glave i 3 motora ako sam dobro video specifikaciju i mislim da bi bila najbolja kupovina ?

 

onkyo integra tx 2850 je najeftinija ponuda, ali ako se ne varam ima samo 2 glave ? i 3 motora?

 

Prelomite umesto mene :D ja ne mogu da se odlucim iskreno :D

Link to comment
Share on other sites

Shon je inaÄe pri snimanju ne koristim niti jedan reduktor Å¡uma ali isprobao sam sve živo. Usvojim dekovma imam doslovce sve sisteme, od Dolbija B, C, S, ANRS, Super ANRS, HIGH-COMA, Sanyo plus, dbx, Adres, imam Äak i posebne ureÄ‘aje kao Å¡to su Technicsov dbx i Telefunkenov High-Com. Å to se tiÄe Dolbija S njega sam isprobao na mom Pioneeru CT-93 i mogu vam reÄi da sam bio ugodno iznenaÄ‘en, nisam osjetio da mi je iÅ¡ta nedostajalo u dinamiÄkom opsegu, dubini zvuÄne slike a niti po frekventnom opsegu. Kakav je Dolby S u Pioneeru CT-640 stvarno ne znam ali ne vjerujem da je puno loÅ¡iji.

Odabir kupovine bi ovisio o stanju pojedinog deka ali ako su oba OK malu prednost bih dao Kenwoodu, koji god odabrali neÄete pogrijeÅ¡iti jer su odliÄna kupovina pogotovo u odnosu uloženo dobiveno. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Kenwood kx 7030

On ima loÅ¡ mehanizam to ti nebi preporuÄio iz liÄnog iskustva. Problem je bio kod vratanca, mislim da je kompanija to glupavo reÅ¡ila.

 

PIONEER CT-S640S

E to je novija generacija i oni su uÅ¡trojeni Å¡to se tiÄe materijala i elektronike. Ali je maehanika ok.

Odma da ti kažem koliko para toliko muzike, ova reÄenica je toliko puta bila prežvakana da nije normalno ali je zato istinita. Å to se tiÄe prebacivanja kaseta to jest digitalizacija trebao bi da imaÅ¡ iole ozbiljnu zvuÄnu kartu na kompu da bi mogao da saÄuvaÅ¡ orginalan snimak sa kasete. Preporuka za zvuÄnu zaobiÄ‘i u Å¡to Å¡irem krugu integrisanu zvuÄnu kartu...

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

@Retro-Man,  s obzirom da se radi o Dolby implementaciji po standardu cisto sumnjam da bi razlika smela biti izmedju uredjaja u toj sferi, moze to da bude losije ili bolje verovatno kad prodje kroz sve segmente deck-a. Ono sto meni zapravo treba i cega se dodatno plasim, jeste sam sum. Imam vrsne alate i denoisere kroz koje kasnije radim remastering snimka, ali koliko god oni bili dobri i jaki, ovakvi ili onakvi svi imaju svoju manu. Ono sto je specificno jeste da svaka tonska glava proizvodi odredjen broj Hiss-a koji je slepljen na sum samog zvuka koji bi trebao da ostane jer je on odusak samog zvuka. Ono sto je pravi challange jeste razdvojiti ta dva, i koliko god filter bio dobar opet moze da nastane puno nepogodnosti... U tom sam se svetlu bas pripremio e sad voleo bi da izbegnem nuzno zlo. Iz mog testiranja sa ovim tehnics-om Dolby B parcijalno eliminise taj Hiss glave sa time sto vrlo malko takne visoke frekvencije koje ajde da kazem mogu na masteringu da izvucem, Medjutim Dolby C koji kompletno izbaci Hiss ali se skroz izivljava nad visokim frekvencijama. Posto sam citao da Dolby C implementacija vrlo brzo zamenjena nekom novom (Doby SR) zbog svog ucinka, a potom Dolby S koji je mesavina Dolby-ja B i SR-a kazu da ljudi nisu osetili razliku izmedju CD-a i Kasete sa ovim sistemom (postoji i studija uz adekvatno ABX testiranje) nekako me ohrabruje da ce mi bar dati nesto sto necu morati da dalje skrnavim kroz filtere... Zato me vuce da cujem, a dok ne cujem ne mogu da znam.

 

Ovaj Deck je isto u odlicnom ocuvanom stanju, ali cu naravno da proverim svakako pre kupovine, i naravno privukla me pristupacna cena.

 

@ScepanBG, hvala druze, sad sam se jos vise siguran da ce on biti pravi izbor za ovo planinarenje.

 

@tobra, naravno da je koliko para toliko muzike, mada mislim kao i u nekim drugim sferama uvek postoji neki model necega koji i ako je iz neke nize klase odskace za dasku ili dve :) Svi bi naravno voleli da je uvek sve potaman, ali borimo se sa onim sa cime raspolazemo... inace mozda jesam perfekcionista za neke stvari ali ovde ne trazim tu vrstu perfekcije samo onoga sto je u "normalnim" uslovima :)

 

Naravno ne bi ulazio u ovu celu frku da taj deo price vec nisam obezbedio, krenucu od kucne radinosti asus xonar essence stx, koja ima neke pogodnosti, ako bas tu bude zafalilo imam rezerve tako da se ne brinete. Ali eto opet kad je spomenuto, danasni cipovi zvucnih kartica na maticnim plocama su itekako dosta kvalitetni verovali vi ili ne.. Toliko da je recimo jedan Realtek chip novije generacije cak mozda 2 puta bolji od prosecne Creative zvucne kartice... Ali naravno da ce zvucne iz top modela kao i deckovi uvek biti neprevazidjeni :) Samo hocu da kazem da nije sve tako kao sto izgleda ;)

 

Hvala jos jednom svima... U nastavku (u realtivno blizoj buducnosti) Javljam i prve utiske...

Link to comment
Share on other sites

Ipak ja volim ,kada ja sve nameštam.A možda i source nije uvek kvalitetan koliko bi trebalo.Pioneer je dobro napravio na nekim modelima,konkretno Ct-S 910(koji sam imao)da se vrši autokalibracija ali ima i opcija dodatnog nameštanja Biasa.

Link to comment
Share on other sites

Naradio sam se ovoga sto covek zeli da uradi, i to sa prosecnim dekovima.Kartica ti je ok sto se tice suma ali ne znam kako saradjuje sa plaginima(drajveri).Za male pare (koliko to inace zna da kosta)mozes nabaviti karticu i to dobru.Imas u oglasima M Audio-Audiophile 24/96 ili jos bolje zbog konekcija Terratec 6fire(ima prednji panel sa odlicnim linijskim ulazima i pristojnim pragom suma a usput sirokim linearnim opsegom).Imao sam i Terratec phase 22 sa balansiranim ulazima i izlazima, ona je jako dobra za ovo sto ti treba.

Skini dobre plagine ako ih nemas a za finalizaciju koristi iZotope Ozone 6 Advanced koji imas razbijen na kickass-u.Dek uzmi closed loop-dual capstan zdrav i sto jeftiniji(zbog wow/fluter)a dolbije zaboravi.Samo da ti kazem da sam mnogo zadovoljniji ovom pricom sa naprimer Nuendom 4 nego soundforge 10...

Evo mozda nesto

http://www.kupujemprodajem.com/DENON-caset-deck-18789403-oglas.htm?filter_id=20678671

Ja sam sa slicnim dr-m24hx bio zadovoljan sto se tice ORIGINALNIH IZDANJA.

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

@uzvarb to je tacno, Medjutim moje zapazanje i sluh mi govori da od Dolby-ja B moze biti koristi u nekim slucajevim na non-Dolby kasetama, i ako isece neke visoke, koje posle mogu "rekonstruisati" na masterigu samo treba preslusati pazljivo izvrsiti uredan ABX test. Dolby C je bas destruktivan, e sad posto sam dublje istrazivao video da ljudi imaju iste zakljucke ko ja, a zatim malte ne procitao komplet studiju o Dolby S koji je navodno vracen na dolby B pa izgradjen od te tacke, daje mi verovanje da bi mozda ne kazem revolucionarno dobio nesto odnosno zadrzao koliko toliko, a izbegao koriscenje softwerskih filtera koji imaju druge mane, negde cu morati da prelomim samo je pitanje gde :)

 

@aco, autokalibracija cega ? azimutha ? da li to utice na reprodukciju ? A sto se tice FLEX to cu probati, mada licno vise volim kroz ekvilajzer da propustim i jednostavno nacinim zvucnu sliku lepsom :)

 

@vlado78 bas si dosao u pravo vreme :)

 

Sto se tice audio kartice radi odlicno sa svim pluginovima i ostalo nema problema, Znam da je najbolje da kartica ima zaseban line in, ali ova se Asus kartica pokazala dobro na tom polju... I ako je M-Audio naravno bolji izbor, trenutno je ne bi uzimao, imam i mogucnost da pozajmim, ali probacu ovako.. Trenutno nemam problem sa zvucnom vec vise aludiram na same sposobnosti deck-a

 

Koje su tacno prednosti closed loop-dual capstan-a ? Sad mi se bas ne isplati onda da uzimam ovaj CT-S 640 S PIONEER

 

Pa ja ne volim Soundforge, a nuendo nisam u zivotu nikad ni hteo da probam pored po meni najboljeg nekadasnjeg CoolEdit Pro-a a sadasnjeg Adobe Audition-a, medjutim trenutno u poslednje vreme koristim iZotope RX4 Advanced suite koji je namenjen bas restauraciji kaseta i ploca i fasciniran sam kako ima sve sta ti treba, pocev od softwerske korekcije azimutha do phaze gresaka, suma, clipovanja, reverba, clicka, a takodje ima i Mastering iZotope Ozone 6, medjutim nesto bas i nisam odusevljen mnogo Ozone-om, korsitio sam ga, i mislim da "uplastici" zvuk ili ja nesto radim pogresno. Imam tu jos par raznoraznih kompresora, videcu da napravim najbolje kombinacije :) Takodje sam odusevljen Exciterom, ali ima raznih drugih resenja... videcu sta cu na kraju dobiti, ono sto zelim jeste da izvucem maksimum iz same kasete :) Hvala ti sto si usao u diskusiju

Link to comment
Share on other sites

 autokalibracija cega ? azimutha ? da li to utice na reprodukciju ? 

 

Ðуто калибрација параметара за Ñнимање, као што Ñу Bias, Rec cal, EQ cal.

Link to comment
Share on other sites

Ðуто калибрација параметара за Ñнимање, као што Ñу Bias, Rec cal, EQ cal.

 

Моја грешка, умеÑто Rec cal треба да пише Level cal.

Link to comment
Share on other sites

To u mom slucaju onda nema efekta, jer ja recording necu raditi :) Ovaj FLEX sistem bi mozda i pomogao, moracu da ga testiram, ali sad sam zabrinut oko capstan-a, posto koliko sam video PIONEER CT-S 640 S nema zaseban motor za to? mozda bi bilo pametnije onda da uzmem onkyo integra tx 2850 kao sto mi je Retro-Man preporucio, mada ni za njega ne mogu da nadjem da li je closed loop-dual capstan...

Link to comment
Share on other sites

To u mom slucaju onda nema efekta, jer ja recording necu raditi :) Ovaj FLEX sistem bi mozda i pomogao, moracu da ga testiram, ali sad sam zabrinut oko capstan-a, posto koliko sam video PIONEER CT-S 640 S nema zaseban motor za to? mozda bi bilo pametnije onda da uzmem onkyo integra tx 2850 kao sto mi je Retro-Man preporucio, mada ni za njega ne mogu da nadjem da li je closed loop-dual capstan...

 

Колико Ñи пара Ñпремио за дек?

Link to comment
Share on other sites

Iskreno ni ja sam vise ne znam, gledajuci cene po oglasima, gledam da nadjem naravno najbolju ponudu, tj da izvucem maksimum, a opet ako je nesto mnogo bolje za neku manju cifru vise dacu. Kao sto sam ranije rekao, imam negde oko 50-tak originalnih kaseta (PGP, Jugoton i ostali) koje bi zeleo da prebacim na racunar obradim i arhiviram. Deck posle ne planiram da koristim, verovatno bi probao da ga prodam a mozda i eventualno zadrzim zajedno sa kasetama ako nadjem neko skladiste adekvatno, posto zauzima prostor i skuplja prasinu... Ono sto sam uglavnom video da je neka prosecna cena oko 40-50e sto mi naravno odgovara, ako moze manje, ok, ako je nesto bas dobro za 10-20e vise nije problem.

 

Citajuci razne clanke na netu svakako bi trebalo da uzmem "najbolji" deck koji ima automatsko stelovanje azimutha i ostalo.. Medjutim meni se u praksi pokazalo da bi mozda i nekim kvalitetnijim vokmenom dosao do dobrih rezultata samo kad bi znao koji da uzmem... Snimke koje sam dobio Tehnics-om koga sam gore pomenuo su stvarno izuzetni, ali bi hteo da budem uveren da mozda ne moze bolje ili moze? I opet naglasavam, treba mi deck koji nece svojom manjkavostvom uneti jos nepravilnosti u snimak, vec samo iscitati ono sto je zapisano na traci.

Link to comment
Share on other sites

Добар дек који има две тон ролне ( kepsten) је по аутоматизму и троглави, а то би била и најбоља куповина јер двоглаве нико ни не гледа.

 

Мој предлог ако имаш потребну количину новца би био: https://www.kupujemprodajem.com/Pioneer-Ct-900-S-19233221-oglas.htm?filter_id=148 Ð˜Ð¼Ð° Ñве што ти треба а није ни тако Ñкуп у одноÑу на оÑталу понуду.

Link to comment
Share on other sites

Добар дек који има две тон ролне ( kepsten) је по аутоматизму и троглави, а то би била и најбоља куповина јер двоглаве нико ни не гледа.

 

Мој предлог ако имаш потребну количину новца би био: https://www.kupujemprodajem.com/Pioneer-Ct-900-S-19233221-oglas.htm?filter_id=148 Ð˜Ð¼Ð° Ñве што ти треба а није ни тако Ñкуп у одноÑу на оÑталу понуду.

Još da ima dupli kepstan bio bi ekstra.

Link to comment
Share on other sites

Nisam zavirivao kakva je tvoja kartica, a mislio sam na karticu sa asio drajverima i ne znam ima li ih ta koju imas...  Izotop6advanced ne plastici zvuk, naprotiv.Nuendo ce bolje saradjivati sa plaginima od svega ostalog.Ako si zadovoljan sa rstrmtr onda ces manje-vise biti zadovoljan sa skoro bilo cim.To je samo moje misljenje, pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno ni ja sam vise ne znam, gledajuci cene po oglasima, gledam da nadjem naravno najbolju ponudu, tj da izvucem maksimum, a opet ako je nesto mnogo bolje za neku manju cifru vise dacu. Kao sto sam ranije rekao, imam negde oko 50-tak originalnih kaseta (PGP, Jugoton i ostali) koje bi zeleo da prebacim na racunar obradim i arhiviram. Deck posle ne planiram da koristim, verovatno bi probao da ga prodam a mozda i eventualno zadrzim zajedno sa kasetama ako nadjem neko skladiste adekvatno, posto zauzima prostor i skuplja prasinu... Ono sto sam uglavnom video da je neka prosecna cena oko 40-50e sto mi naravno odgovara, ako moze manje, ok, ako je nesto bas dobro za 10-20e vise nije problem.

 

Citajuci razne clanke na netu svakako bi trebalo da uzmem "najbolji" deck koji ima automatsko stelovanje azimutha i ostalo.. Medjutim meni se u praksi pokazalo da bi mozda i nekim kvalitetnijim vokmenom dosao do dobrih rezultata samo kad bi znao koji da uzmem... Snimke koje sam dobio Tehnics-om koga sam gore pomenuo su stvarno izuzetni, ali bi hteo da budem uveren da mozda ne moze bolje ili moze? I opet naglasavam, treba mi deck koji nece svojom manjkavostvom uneti jos nepravilnosti u snimak, vec samo iscitati ono sto je zapisano na traci.

 

 

Idealno resenje po meni je da od nekog kolege  sa foruma a pritom  deck - ofila  - kolekcionara pozajmis neki solidan deck. Evo ja da imam neki takav  i zgfodan za tu priliku prebacivanja tih 50 ak kaseta bi ti rado dao da se posluzis. Da sam uzeo onaj JVC KD - A7  vrlo rado bih ti ga poslao da se posluzis i ne bacas pare za preebacivanje tih kaseta. Nemas potrebe da se toliko opterecujes pogotovo sto si odredio budzet i on koliko vidim iznosi izmedju 40 - 60 eura. Onaj Kenwood 7030  je sasvim okey za tu potrebu kao i onaj Pioneer ct 640

 

pozzz...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...