Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Zbog kolicine komada koju sam navukao, nije on jedini koji je na oglasu. A umesto njega na policu treba da dodje drugi..pa pravim mesta i u polici i novcaniku...preterao sam sa kolicinom dekova, svaki servisirao i sad stoje...Mada ako ga ne prodam, uopste se necu jediti, ni njega, a ni ostale. Kod caleta ima prostora na pretek. Ko me zna, zna kako sam se jedva i nakanuo da ih oglasim.

 

Cekaju servis TC-K81, Yamaha K-950.

 

P.S. Da nemas u arhivi mozda slucajno brosure od Hitachi D1100m, D-2200m, D-3300m i naravno D-5500m

Link to comment
Share on other sites

Zbog kolicine komada koju sam navukao, nije on jedini koji je na oglasu. 

 

P.S. Da nemas u arhivi mozda slucajno brosure od Hitachi D1100m, D-2200m, D-3300m i naravno D-5500m

 

Паметно, Ја Ñам око тридеÑет комада буквално бацио јер више ниÑам имао меÑта.

 

Какву брошуру?

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

High-end dek iz negdje 1982godine, sa 3glave,dva motora i zanimljivo,dbx redukcijom  Å¡uma,Å¡to je bilo cool u ono vrijeme,pripada po meni  najboljoj Technics seriji dekova(RS-M),izražena cijena po meni nije pretjerana ako je sve  full ispravno, iako raÄunaj na odreÄ‘ena ulaganja obzirom na starost ureÄ‘aja.. :wave2

Link to comment
Share on other sites

ako se dvoumiÅ¡,onda radije ne.biti će dekova,samo polako...ja sam inaÄe   ljubitelj Technicsa,imam od njih  trenutno u posjedu RS-M95,RS-M85 i RS-1500(trakaÅ¡)-svi  crni :)   i po meni gledaj da nabaviÅ¡ ako uspijeÅ¡ M-95 ili barem M-85,to vrijedi(izmeÄ‘u ostalog) od dekova imati od Technicsa..neostvarena želja mi je joÅ¡   da im prikljuÄim RS-M280 i RS-B100 te  RS-9900  i onda bi to bilo to Å¡to se mene tiÄe..kraj dekovske karijere.. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima, batalio, mnogo sam se nećkao, nisam imao onaj osećaj, žmarci i to...

 

Батали размишљање о куповини.

 

:wave2

Ston jesi mislio na dotiÄan primerac(sa KP) :huh:  ili na model uopÅ¡te?

 

Uuu ovde će izgleda shipment da nadmaši cenu: http://www.ebay.com/itm/VINTAGE-RARE-TECHNICS-RS-M-253X-DBX-3HEARD-STEREO-CASSETTE-DECK-/281436091581?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item4186e5f4bd

Link to comment
Share on other sites

Модел уопште када је био нов још је и нешто био. Е Ñад Ñ Ð¾Ð±Ð·Ð¸Ñ€Ð¾Ð¼ да је из оÑамдеÑетих а није био у то време "Флегшип" ТехникÑа.

 

Треа га добро проверити.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Judge lepo si posavetovao kolegu , otpr... to je ono sto valja od .Technicsa.Ja sam moj rsm - 88 nedavno prodao kolegi sa foruma Maxi za simbolicnu forumsku cenu  s obzirom na stanje deck - a i covek je preeeeezadovoljan. Posle sam kupio rsb -- 85 da se malo poigram sa njim i bilo je to veliko razocarenje u odnosu na rsm - 88 . A ko rsb - 100 ima ikakve slicnosti sa sa rsb - 85 onda je i on za razmisljanje 

 

Kako vreme prolazi sve mi vise nedostaje m - 88 , mnooogo dobar deck, njegovi snimci i reprodukcija su cista emocija 

Link to comment
Share on other sites

 A ko rsb - 100 ima ikakve slicnosti sa sa rsb - 85 onda je i on za razmisljanje 

 

Тешко да та два дека оÑим назива фирме имају ÑличноÑти.

 

Један је из '79 а други из '86. Што Ñе цене тиче ту је 100-ка мало Ñкупља.

 

85-ца је клаÑична механика Ñа Ñоленоидима као елементима за уÑпоÑтаљање задате функције и једним замајцем као и кварцном контролом брзине ДД мотора и две главе.

100-ка је већ далеко Ñавремен дек, Ñа веома тихом механиком јер кориÑти зупчаник Ñа кривуљаром за уÑпоÑтављање задате функције.

Такође поÑедује ДД мотор Ñа кварцном контролом брзине  Ð´Ð²Ð° замајца и три главе. Такође поÑедује и 400Хз тон за подешавање нивоа Ñнимања као и Ð±Ð¸Ð°Ñ Ñ€ÐµÐ³ÑƒÐ»Ð°Ñ†Ð¸Ñ˜Ñƒ, која даје резултате тренутно јер има три главе.

 

Што Ñе звука тиче имао Ñам 85-цу и мени је добро звучао уз наравно замену иÑтрошених кондезатора и још по нешто, као и подешавање.

 

Цена им је за данашње време по мени превелика а то је иÑто као и Ñа грамофонима.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Judge lepo si posavetovao kolegu , otpr... to je ono sto valja od .Technicsa.Ja sam moj rsm - 88 nedavno prodao kolegi sa foruma Maxi za simbolicnu forumsku cenu  s obzirom na stanje deck - a i covek je preeeeezadovoljan. Posle sam kupio rsb -- 85 da se malo poigram sa njim i bilo je to veliko razocarenje u odnosu na rsm - 88 . A ko rsb - 100 ima ikakve slicnosti sa sa rsb - 85 onda je i on za razmisljanje 

 

Technics RS-B100 ostaje na listi želja.Nedavno je bio jedan na KP ali je promakao,sto bi rekao jedan Älan foruma ,nije mu sudjeno pa nek mu je sa srecom.Pojavice se jednom,kad tad.RS-B100spada uz jos par dekova medju najbolje dekove sto ih je proizveo Technics i kao takav mi je zanimljiv i vredan nabavke.

Link to comment
Share on other sites

Nakamichi Dragon u ne bas savrsenom stanju se prodaje za 1300 i jos nesto sitno eura, mislim u redu Dragon je Dragon,ali sta je previse je previse..

 

Ajde molim te što je mnogo mnogo je. Pa nije ni taj dragon poseban dek ko i svaki dek troglavi, pogledati karakteristike deka :crno-na-belo, imao sam prilike da se družim sa dekom.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...