Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Obe glave poÅ¡to su kao jedna glava, jedna uz drugu, neÅ¡to sam ÄaÄkao pa ne znam kako sada precizno da namestim, i pitanju je troglavi dek.

Nije trebalo dirati položaj glava.Potrebno je na nekom pouzdano tvorniÄki podeÅ¡enom deku snimiti traku sa test tonom na 0 dB Vu i pomoću te trake vratiti glave u ispravan položaj.

Link to comment
Share on other sites

A sto si cackao? Jel neko pre tebe podesavao? Ne znam da li taj model ima podesavanja tilt-a i height-a glave, ali ako si to poremetio bez test trake i osciloskopa je nemoguce vratiti podesavanja na fabricka.

Dirao sam ona dva Å¡rafa za pomeranje glave, da li je neko dirao pre mene ne znam.

Link to comment
Share on other sites

Najverovatnije je i pre njega to bilo ÄaÄkano. To je glupi hobi 70%korisnika.Znam jednog koji je nakupovao Top modele jedne firme i sve naÅ¡telovao prema jednom deku.E kada je tog prodao doÅ¡li su i problemi.Stigao dek iz NemaÄke i ne svira kako treba,pa i tog Å¡telovao ,pa tako ukrug.
 

Link to comment
Share on other sites

Najverovatnije je i pre njega to bilo ÄaÄkano. To je glupi hobi 70%korisnika.Znam jednog koji je nakupovao Top modele jedne firme i sve naÅ¡telovao prema jednom deku.E kada je tog prodao doÅ¡li su i problemi.Stigao dek iz NemaÄke i ne svira kako treba,pa i tog Å¡telovao ,pa tako ukrug.

Znam ga i ja...nije hteo presnimavati 10 kaseta. Posle kad je doslo iz pozadine u glavu morao je presnimiti 150 komada.

I da nije normalno da se razlikuju azimuti na razlicitim modelima dekova.

Da to se desava iz mnogo razloga. Starost, losa kontrola u fabrici, nadri majstori...ali nije normalno.

Potrebno je imati dek koji 100% nije cackan i kojem putanja trake nije poremecena starenjem rolera i na njemu snimiti test signal 10khz -10db za potrebe stelovanja azimuta i 400hz 0db za neka druga stelovanja i provere.

Samo stelovanje nije nasumicno okretanje sarafa na glavi nego se cela procedura pora razumeti.

Takodje je potrebna i traka sa ogledalom koja moze biti zamenjena sa 120 minuta kasetom kojoj se sa jedne strane iseku otvori na potrebnim mestima i sa njom kontrolise putanja trake i prate gužvanja iste na vodjicama.

Kada se sa tom trakom dovede grubo u pravac sve prelazi se na fino sa test trakama podesavanje.

Naizgled prosta procedura koja kod troglavih dekova pogotovo sa duplim kapstanom ume da bude podobrano komplikovana.

Link to comment
Share on other sites

Je si li ustao tako rano ili nisi ni legao?

Da,bilo je kada sam otiÅ¡ao sa njim u Bg da kupi dek i nijedna njegova kaseta ne Å¡tima,nema visokih,skoro odustao.A ja izvadim iz džepa moju kasetu snimljenu na Akai gx 65-ci i dek odjednom prosvirao.A on gleda u mene.Pa reko ÄoveÄe ti snimaÅ¡ na svojim dekovima sa raÅ¡telovanim glavama pa nije Äudo da ne svira nikako!

 



 

Link to comment
Share on other sites

Udomih i ja dva deka. TC-K444ESII i TC-WE505

Oba su prosla kroz servis mehanike, detaljno ciscenje i sredjivanje.

Ovaj dupli je bio osudjen na propast, al odlucih da mu produzim vek.

U prvi se isplatilo uloziti vreme, jer je stvarno posteno napravljen.

Imam slike sa sredjivanja pa cu ih postaviti u moju temu.

Ovaj drugi...kad sam izmenjao remene i pustio u pogon razocarao se kako svira, medjutim posle par sati rada nesto se desilo, zvuk koji je bio malte ne kao sa tranzistora je dobio na tezini...ocigledno je jako dugo stojao..snima solidno za tu klasu, kalibracija tacna...

Sto se tice TC-K444ESII na njemu je bilo vise posla. Pored remena, bilo je potrebno i amortizer vrata reparirati, ocistiti preklopnike, potenciometre. Roleri su u dobrom stanju. Sto samo dokazuje kolko je vremenom kvalitet opadao. Danas dek iz 90te i mladji sa ispravnim rolerom tesko je naci. Ovi su samo detaljno ocisceni...i jos su odliÄni.

Takodje je bilo potrebno dostelovati neke parametre na deklarisane..dal su vremenom od starenja odsetali, il je neko ranije nesto cacnuo...nije ni bitno sad je sve pod konac.

post-11811-0-90780400-1407530826_thumb.jpost-11811-0-86186500-1407530880_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...