Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

malo matematike nije na odmet.

da ga kupis samo da ga imas pa da ti stoji i da gubi vrednost ?

koliko sati dnevno slusas kasete ? a koliko godisnje ?

ovako na prvi pogled izgleda kao da kupujes sedamnajsti auto da ti stoji u dvoristu, ajde jedan da vozi zena, jedan ti, jedan ili dva da voze deca, ali sta da radis sa ostalima ?

evo slusam kako neki tako kupovali u davna vremena dobre uredjaje pa vise nisu znali gde i kuda sa njima pa na kraju u vikendicu, a nju veci deo godine niko ne cuva i onda naidje neko da se obraduje skupocenim uredjajima

Link to comment
Share on other sites

Džaba tražiš savet od drugih da bi olakšao svoju savest,jer znam da ćeš ga uzeti,pošto je to "bolest"(kako si ti to lepo nazvao),a i ja bih to isto uradio na tvom mestu,tako da samo napred brate,imaš moju podršku!!!

Link to comment
Share on other sites

ma sve je to u redu,kad bi na tome stao!Tri deka nije previÅ¡e,ali-kad tako i tim putem  kreneÅ¡,vrlo brzo se stvori puna kuća ureÄ‘aja za koje nemaÅ¡ vremena i samo ti stoje i skupljaju praÅ¡inu..

 

Ðишта ми не причај    :plakanje .

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Cekamo Zoki da se javi :).

 

Шта има њега да чекамо?

 

A Nakamichi cr 5 za 300e VS  670zx isto za 300e 

 

Прво, то Ñу два различита дека иако Ñу из иÑте породице.

Друго, ЛИкÑ5 је комерцијална верзија и Ñав је плаÑтиканер а при том не вреди 300Евра.

Треће, 670 је већ лукÑузнија варијанта која има и аутоматÑко подешавање азимута главе, а при том и предња плоча му је од племенитог метала.

Такође поÑедује генератор 400Хз  Ð·Ð° подешавање Р. нивоа као и ручно подешавање, итд.................

 

Све у Ñвему Ñваки вреди на Ñвој начин али ипак Ð ÐµÐ²Ð¾ÐºÑ Ð¿Ñ€ÐµÐ´ÑšÐ°Ñ‡Ð¸.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Шта има њега да чекамо?

 

 

Прво, то Ñу два различита дека иако Ñу из иÑте породице.

Друго, ЛИкÑ5 је комерцијална верзија и Ñав је плаÑтиканер а при том не вреди 300Евра.

Треће, 670 је већ лукÑузнија варијанта која има и аутоматÑко подешавање азимута главе, а при том и предња плоча му је од племенитог метала.

Такође поÑедује генератор 400Хз  Ð·Ð° подешавање Р. нивоа као и ручно подешавање, итд.................

 

Све у Ñвему Ñваки вреди на Ñвој начин али ипак Ð ÐµÐ²Ð¾ÐºÑ Ð¿Ñ€ÐµÐ´ÑšÐ°Ñ‡Ð¸.

 

 

 

 

sve je to lepo ali nisi lepo procitao  , napisao sa cr 5 vs 670zx a ne moj sadasnji  lx - 5 vs 670zx . U prici moze da bude i cr 5 umesto 670zx. Isti covek ima oba deck - a pa mugu da biram , oba su po 300e i 670zx i cr 5

 

ps

 

moj lx 5 jeste da ima tu plastiku napred ali je jako jako lepo odradjena i veoma je kvalitetna a plus je i 

  • Exterior
    • Front Loading
    • Orientation Left
    • Silver Finish  :facehearts  

 sa prelepim crvenim peak - ovima  :banana inace  iza plastike se nalazi ono najvaznije - kvalitetna mehanika i transport i sve ostalo cime je Nakamichi obelezio deck - ove iz tog doba 

  • Transport
    • Pressure Pad Lifter  :thumbsup2
    • Dual-Capsŧan Transport  :thumbsup2
    • Slack-Tape Takeup
    • Belt Drive (Capsŧan)
    • Mechanical Tape Loading
    • Auto Shutoff
    • 3x Motor Mechanism :thumbsup2
    • Idler Drive (Reel)
    • Belt Drive (Mechanism)
    • itd, itd....
  • Head Configuration
    • 3 Head Design
    • Seperate Record and Playback Heads
    • 4 Track / 2 Channel
  • Noise Reduction
    • Dolby-B Noise Reduction
    • Dolby-C Noise Reduction
    • Double Dolby NR Circuits
    • MPX Filter
    • Head Configuration
      • 3 Head Design
      • Seperate Record and Playback Heads
      • 4 Track / 2 Channel
    • Noise Reduction
    • Zverkica je to - veruj mi. Na reprodukciji bolje radi od Revoxa b - 215
Link to comment
Share on other sites

napisao sa cr 5 vs 670zx a ne moj sadasnji  lx - 5 vs 670zx . 

 

Још горе, Санкио механика против праве Ðак механике + подешавање азимута код 670.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Respect za Kralja Audija ... :klanjanje

 

Хвала нема на чему.  

 

Како Ñе узме, лично више волим ту велику Ñтару механику.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

   Ako možeÅ¡, kupi oba , ako su istog nivoa oÄuvanosti, pa naknadno testiraj i ostavi koji ti se viÅ¡e svidja.Te maÅ¡ine uvek imaju kupca, lako ceÅ¡ prodati jednog, uostalom ponudi 550E za oba to je u sadaÅ¡njem trenutku veoma korektna ponuda.Ja liÄno bih tako uradio!

 

   Totalna je glupost raspravljati koja je od dve najbolje vrhunske mehanike bolja, kad su obe nedostižne po kvalitetu(sem Revoxa).To je stara dilema, da li je bolja MeÄka ili Bembara, pogotovo Å¡to o tome uglavnom raspravljaju oni Å¡to voze krÅ¡eve!Moje iskustvo je da je ta Sankyo mehanika za nijansu Äistijeg zvuka zbog direkt drajv pogona.Uostalom Å¡ta znaÄi Sankyo mehanika! Ta firma je uslužno pravila mehanizme za dve trecine japanske industrije, i gramofone(Micro Seiki), naravno da je za Nakamichi radjeno u posebnom kvalitetu.Isto kao Å¡to su kasete za Nakamichi radjene u TDK u pojaÄanom kvalitetu, a ljudi su bili skloni miÅ¡ljenlju da je to prepakovani TDK SA po duploj ceni!

Link to comment
Share on other sites

Aj' kad vec polemisemo, Suco bolje trazi Nak 680 nego 670, ima lepse pikove!  :crno-na-belo

 

То је тачно   :thumbsup2 , мени најлепши из Ðак Ñерије као и 681ZX, 700ZXE, ZX-9.

 

ЧиÑтокрвни Ðакови.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Kao ponosni vlasnik 670-ice mogu ti samo reći da je fantastiÄan. ÄŒak imaÅ¡ i podeÅ¡avanje biasa koje se nalazi unutar deka i vrlo je pristupaÄno, tako da kalibraciju možeÅ¡ da odradiÅ¡ brutalno dobro.

CR5 je novija maÅ¡ina i pored Äinjenice da ga ne poznajem dovoljno dobro, mislim da ga ne bih menjao za svoj 670... ZakljuÄak koji sebi ponavljam od kako posedujem funkcionalnu 670-icu je da mi bolji zvuk sa deka ne treba i ako postoji ne verujem da bih platio neke stotine ili daleko bilo hiljade evra da se doÄepam tih "cenjenih" dekova poput Dragona, Studer-a, CR7, 1000ZXL i ostale fenserice i egzotike koja pretpostavljam može da ima 5% bolji zvuk od 670-ice (to je naravno  diskutabilno). 

 

670ZX je vrh.

Link to comment
Share on other sites

Da me ne shvatite pogreÅ¡no, vrlo rado bih posedovao cenjene i fensi dekove :) . Moj zakljuÄak je da nisam siguran koliko se dodatnog kvaliteta zvuka dobija za toliko veću cenu. Ako imaÅ¡ priliku da uzmeÅ¡ CR5 i 670ZX po istoj ceni, jedina prednost koju bih dao CR5 je noviji datum proizvodnje. Mislim da će ti 670 biti lepÅ¡i za igranje jer ruÄna kalibracija je daleko zanimljivija od automatske :) . Dakle, ako želiÅ¡ zvuk nećeÅ¡ pogreÅ¡iti koji god da uzmeÅ¡....ako želiÅ¡ moderno i lako onda CR5...ako želiÅ¡ fenomenalnu igraÄku sa kojom ćeÅ¡ da se igraÅ¡ i otkrivaÅ¡ u detalje prednosti i mane raznih kaseta, onda 670...dakle pitanje je samo Å¡ta želiÅ¡?

 

Unapred ti Äestitam Å¡ta god da izabereÅ¡ ako izabereÅ¡ :).

Link to comment
Share on other sites

Nabavih novu igrackicu..Onkyo TA-2570 i servisni kit. Danas sam ga i sredio, masina radi za medalju. Medjutim nedostaje mu jedna kapa potenciometra. Ako neko ima sa nekog rashodovanog Onkyo uredjaja bio bih vrlo zahvalan da mogu staviti original. Stavio sam sta sam imao, al ...nije original :plakanje

 

post-11811-0-38797200-1405716764_thumb.j  post-11811-0-88718800-1405716776_thumb.j  post-11811-0-44569800-1405716819_thumb.j  post-11811-0-83385500-1405716824_thumb.j

 

Pozz dekofilima!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...