Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Judge,

zaista, sem retkih izuzetaka u kasnijem periodu, ti Technics uredjaji sa grafikonima su nesto najbolje sto su pravili.

Kasnije su bile neke monstruozne serije pretpojacala i snagasa, ali za japansko trziste. Prosle godine je na Njuskalu covek prodavao tako nesto (iz kasnih devedesetih ili oko 2000. godine je model) preampa i snagasa, mislim da je cena po komponenti bila 40.000 kuna, toliko je trazio. Same slike su bile takve da sam se najezio gledajuci.

 

RSM270 je veoma, veoma slican RSM45, uz dodatak dBX-a. Najbolji stos je sto sam mislio da se preklopnik za dBX lampicu zaglavio ili ga je neko prelemio pogresno... jer stalno svetli a redukcija suma radi kako treba... ispostavilo se (kada sam ga otvorio a i pogledao korisnicko uputstvo) da ona STALNO svetli... ha ha... kao kod Naim uredjaja... svetleca reklama za dBX :)

Od cele te serije, RSM45 i M270 (i mozda jos neki) imaju najnapredniju mehaniku (mada su sve od tih starih M95/88/85/65... odlicne, iako sa jednim zamajcem) jer koristi magnetno kvacilo, a ne princip opruga/filc. Takav sistem sam video jos samo na Sony vokmenima, pocevsi od WM2 pa preko WM DDxx serije sa slicnim mehanizmom. Jedino sto im propadne vremenom je idler i jedan roler, te nisu teski za odrzavanje.

 

2For, hvala :cheers

Verovatno treba da se dek servisira. Nazalost ne znam sta da Vam kazem u vezi njega, nikada ga nisam posedovao. Dvokasetasi su uglavnom izvan mog podrucja interesovanja.

Link to comment
Share on other sites

Sa pokvarenim Hitachi-jem D2200M sam imao srece, do sada. Neko je pokusao da zameni gumice i bukvalno izvalio pertlovani magnetni deo rotora zamajca DD motora - on se postavlja i pertluje na postojeci zamajac i izgleda kao disk na vrhu koji se vrti sa samim zamajcem. Drajveri DD motora su se grejali do usijanja (odmah sam obratio paznju, vezano za Sandrov slucaj sa Dragonom) a magnet je bio zalepljen za zavojnice DD sistema.

 

Srecom, niko ga nije drzao predugo ukljucenog jer bi drajveri vrisnuli. Zavojnice sam bio siguran da su u kratkom spoju, ostecene. Medjutim, njih je Hitachi odradio tako da su ulivene u plocu a ne da vire kao kod Sankyo/Sony mehanika pa se mnogo teze ostete i to je genijalno resenje.

 

Rasklopio sam DD motor, namestio privremeno sve kako ide i... proradio je...

 

Slike i sve ostalo... u sledecim mesecima kada ga sredim :)

Link to comment
Share on other sites

Srecom, niko ga nije drzao predugo ukljucenog jer bi drajveri vrisnuli. Zavojnice sam bio siguran da su u kratkom spoju, ostecene. Medjutim, njih je Hitachi odradio tako da su ulivene u plocu a ne da vire kao kod Sankyo/Sony mehanika pa se mnogo teze ostete i to je genijalno resenje.

 

Толико о Хитачију који изгледа Ñамо Ја готивим!   :thumbsup2

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Pa Å¡to ga ne kupi tada?

Nažalost nije bio na prodaju, u sklopu tog second hand shopa vlasnik je imao i servis pa je dek vjerojatno iz tog razloga bio na pultu.  InaÄe na policama je bilo joÅ¡ opakih maÅ¡ina ali veÄinom ih imam pa me to nije toliko zanimalo no pogled na D-5500M pamtim joÅ¡ dan danas. Jednom se pojavio na KP, cijena je bila OK ali mislim da dek nije imao plastiku na vratima ili tako neÅ¡to. Dok sam ja popalio sve lampice on je nestao a meni i dalje ostao neispunjena želja. :blush:

Link to comment
Share on other sites

Nažalost nije bio na prodaju, u sklopu tog second hand shopa vlasnik je imao i servis pa je dek vjerojatno iz tog razloga bio na pultu.  InaÄe na policama je bilo joÅ¡ opakih maÅ¡ina ali veÄinom ih imam pa me to nije toliko zanimalo no pogled na D-5500M pamtim joÅ¡ dan danas. Jednom se pojavio na KP, cijena je bila OK ali mislim da dek nije imao plastiku na vratima ili tako neÅ¡to. Dok sam ja popalio sve lampice on je nestao a meni i dalje ostao neispunjena želja. :blush:

Bio je i ja ga kupio a vrata napravio od klirita, sve ostalo na njemu je u super stanju

Link to comment
Share on other sites

Da ne bude zamorno za citanje, evo slike mehanike od D2200M i obelezenog magnetnog diska kojeg je neko uspeo da izvali.

 

Можда му је замајац пао на Ð¿Ð°Ñ‚Ð¾Ñ Ð¿Ñ€Ð¸ раÑклапању!?

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Bio je i ja ga kupio a vrata napravio od klirita, sve ostalo na njemu je u super stanju

Knez istinski sam zaljubljenik u dekove i jako sam pomosan na svoje ljubimce ali ima joÅ¡ neÅ¡to na Å¡ta sam joÅ¡ viÅ¡e ponoson a to je to Å¡to u sebi nemam ni mrvu zavisti niti ljubomore kad netko od meni sliÄnih zaljubljenika nabavi neÅ¡to Å¡to ja nemam. Iako je to bilo veÄ davno svejedno vam Äestitam na ovakvom prekrasnom monstrumu, neka vas dobro služi. :thumbsup2

Meni ostaje ona stara utjeÅ¡na izreka, ako je suÄ‘en doÄi Äe veÄ jednom a ako nije sretno mu bilo.

Link to comment
Share on other sites

Можда му је замајац пао на Ð¿Ð°Ñ‚Ð¾Ñ Ð¿Ñ€Ð¸ раÑклапању!?

 

:wave2

 

Veoma logicno pitanje, i meni je to palo na pamet... ali mislim da nije, jer su vezice bile stare i nedirane. Te vezice se moraju preseci da bi se izvukla mehanika. Mislim da zamajac ne moze da se izvuce bez da se demontira cela mehanika.

Meni, po zavrtnjima, kablovima, mehanici... izgleda kao da je neko hteo da zameni gumice i odustao na pola.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...