Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Nije to taj dek, uredjaj sa limunda se prodavao na KP za 80 Eur neko vreme ali nije otišao dok ovo za 140 nije ni za komentarisati.

Vlasnik ovog deka sa licitacije ima po komad od 570 i 760 totalno stvarno u mint stanju. Vole ih Äovek, razumem ga, prelepi dekovi uživo. :listen

Link to comment
Share on other sites

Drugari, evo i ja da se pohvalim prinovom. Nije baš Nak ili Revox, ali meni će poslužiti. Planirao sam da uzmem 965, ali već duže vreme ne mogu da nađem dobar primerak po razumnoj ceni, pa ću se zadovoljiti ovim...

 

post-17193-0-57452500-1360873105_thumb.j post-17193-0-28588300-1360873117_thumb.j post-17193-0-56779500-1360873129_thumb.j

post-17193-0-84516300-1360873142_thumb.j post-17193-0-60742200-1360873155_thumb.j

 

P.S. Izvinjavam se na lošim fotografijama, slikao sam telefonom (crkle baterije na aparatu)

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Evo kratkog krajnjeg rezultata uporednog testa dekova JVC TD-V1050, Pioneer CT959, Sony TC-KA6ES i NAD 6300:

 

1. Sony TC-KA6ES:

  • + Odlicna dinamika, mek zvuk, odlicno implementiran HX Pro, detaljnost na srednjim i visokim tonovima za pohvalu. Vrlo dobar sistem kalibracije i dobro odmerene opcije. Kvalitetna, ali tesko dostupna mehanika za neke intervencije.
  • - Preterano umeksan i zaokrugljen bas ne ide do dna i moze iritirati iskusno uho. Doduse, dobar je za vestacko umeksavanje sistema. Ne moze da se iskljuci HX Pro.

2. JVC TD-V1050:

  • + Sjajna detaljnost, svetao zvuk, solidna dinamika i tonski korektan. Snimak bez HX Pro-a odlican. Odlicna, lako dostupna mehanika (remen se menja bez demontaze transporta!). Najbolje opcije od svih: digitalni pokazivac pika, memorija pik lokacije, daljinski i jos dosta toga.
  • - Njegov svetao zvuk nece prijati svakom uhu. Fali mu zrno "ludila".

3. Pioneer CT-959:

  • + Vrlo dobra, tiha mehanika. Mek i detaljan, dinamican zvuk, sa dobrom scenom. Solidan bas, mek ali dosta dubok. Opcije dobro odmerene.
  • - Displej bi mogao biti pregledniji sto se pikova tice. Prikaz kalibracionih vrednosti bi mogao biti bolji. HX Pro ne moze da se zaobidje.

4. NAD 6300:

  • + Odlican, lucidan zvuk sa sjajnim "gramofonskim" udarcem bubnja. Odlicna detaljnost i scena. Dinamika za primer. Jednostavnost koriscenja, odlican transport, odlican kvalitet prekidaca. Play trim. DYNEQ i HX Pro u isto vreme.
  • Odvratan displej. Opcije? Zaboravite! HX Pro i DYNEQ se ne mogu iskljuciti. Manuelni birac trake. Tesko ko misli da je ovaj dek lep.

 

ZVUK:

1. NAD 6300 - jasno najbolji, ko moze da istrpi blago vestacki naglasen gornji ekstrem.

2. Pioneer CT-959

3. Sony TC-KA6ES

4. JVC TD-V1050

 

Realno, svaki od ovih dekova je sjajna sprava i razlike nisu drasticne, ali NAD 6300 nekako ipak odskace u odnosu na ostala tri deka.

 

KVALITET TRANSPORTA i IZRADE:

Sva cetiri deka imaju odlican standard kvaliteta izrade. NAD i JVC poseduju samo jedan remen i njihovo odrzavanje je veoma jednostavno, koriste zupcanike. Sony je nesto komplikovaniji, kao i Pioneer. Sa druge strane, NAD je najbucniji u upotrebi, a JVC i Pioneer najtisi. Sony je izmedju: tih pri podizanju glava, bucniji od JVC-a pri premotavanju.

 

OPCIJE:

JVC je jasno ispred ostalih, sa sjajnim displejom i brojem funkcija namenjenih pasioniranim snimacima. NAD je na zacelju i ima jedva prelaznu ocenu.

Link to comment
Share on other sites

Evo kratkog krajnjeg rezultata uporednog testa dekova JVC TD-V1050, Pioneer CT959, Sony TC-KA6ES i NAD 6300:

 

1. Sony TC-KA6ES:

  • + Odlicna dinamika, mek zvuk, odlicno implementiran HX Pro, detaljnost na srednjim i visokim tonovima za pohvalu. Vrlo dobar sistem kalibracije i dobro odmerene opcije. Kvalitetna, ali tesko dostupna mehanika za neke intervencije.
  • - Preterano umeksan i zaokrugljen bas ne ide do dna i moze iritirati iskusno uho. Doduse, dobar je za vestacko umeksavanje sistema. Ne moze da se iskljuci HX Pro.

2. JVC TD-V1050:

  • + Sjajna detaljnost, svetao zvuk, solidna dinamika i tonski korektan. Snimak bez HX Pro-a odlican. Odlicna, lako dostupna mehanika (remen se menja bez demontaze transporta!). Najbolje opcije od svih: digitalni pokazivac pika, memorija pik lokacije, daljinski i jos dosta toga.
  • - Njegov svetao zvuk nece prijati svakom uhu. Fali mu zrno "ludila".

3. Pioneer CT-959:

  • + Vrlo dobra, tiha mehanika. Mek i detaljan, dinamican zvuk, sa dobrom scenom. Solidan bas, mek ali dosta dubok. Opcije dobro odmerene.
  • - Displej bi mogao biti pregledniji sto se pikova tice. Prikaz kalibracionih vrednosti bi mogao biti bolji. HX Pro ne moze da se zaobidje.

4. NAD 6300:

  • + Odlican, lucidan zvuk sa sjajnim "gramofonskim" udarcem bubnja. Odlicna detaljnost i scena. Dinamika za primer. Jednostavnost koriscenja, odlican transport, odlican kvalitet prekidaca. Play trim. DYNEQ i HX Pro u isto vreme.
  • Odvratan displej. Opcije? Zaboravite! HX Pro i DYNEQ se ne mogu iskljuciti. Manuelni birac trake. Tesko ko misli da je ovaj dek lep.

 

ZVUK:

1. NAD 6300 - jasno najbolji, ko moze da istrpi blago vestacki naglasen gornji ekstrem.

2. Pioneer CT-959

3. Sony TC-KA6ES

4. JVC TD-V1050

 

Realno, svaki od ovih dekova je sjajna sprava i razlike nisu drasticne, ali NAD 6300 nekako ipak odskace u odnosu na ostala tri deka.

 

KVALITET TRANSPORTA i IZRADE:

Sva cetiri deka imaju odlican standard kvaliteta izrade. NAD i JVC poseduju samo jedan remen i njihovo odrzavanje je veoma jednostavno, koriste zupcanike. Sony je nesto komplikovaniji, kao i Pioneer. Sa druge strane, NAD je najbucniji u upotrebi, a JVC i Pioneer najtisi. Sony je izmedju: tih pri podizanju glava, bucniji od JVC-a pri premotavanju.

 

OPCIJE:

JVC je jasno ispred ostalih, sa sjajnim displejom i brojem funkcija namenjenih pasioniranim snimacima. NAD je na zacelju i ima jedva prelaznu ocenu.

Eee, ljudi  koliko je ovde trebalo truda, vremena, kocentracije, nepristrasnosti i Äega sve da tako stane na jednu stranu.

Zorane, svaka Äast i hvala na testovima. 

Link to comment
Share on other sites

Zoki, standardno milina za Äitanje, odliÄan opis.

Nego, ko o Äemu ja o Grundigu k'o baba o uÅ¡tipcima...

Pustio neki dan 7500-ku i posle nekog vremena krc, neće da vrti... ZupÄanik koji je boljka a bio je dobar zahvaljujući Retru i njegovom angažmanu na osijeÄkom buvljaku :) sada je proklizao, niÄim izazvan...

Dosadilo mi da ganjam donore a i to ne bi moglo tako veÄno, odluÄio sam da reÅ¡im problem trajno. Iskoristio sam pomoć prijatelja koji je poznavalac materije ali nije na forumu a koji mi je naÅ¡ao dva zupÄanika, skoro identiÄnog preÄnika i istog broja zubaca kao i original i pristupio sam izradi. Crni, veliki sam Å¡mirglao dok nije ostao samo disk-zupÄanik a drugi, beli sam samo izravnao. Ubacio sam disk-adapter za preÄnik osovine koji služi i kao distancer za manji da bi se pogodila visina, dva puta lepljeno super UHU lepkom, veliki-distancer i distancer-mali. Sve vraćeno na nosaÄ koji se ljulja levo-desno do "reel"-ova i sada je verovatno to reÅ¡eno trajno.

Planiram da od jednog ispravnog napravim kalup pa da se poigram sa zubarskom plastikom, o tome drugi put.

Evo par slika....

post-9727-0-60989300-1360969785_thumb.jp

post-9727-0-18886000-1360969787_thumb.jp

post-9727-0-74396100-1360969788_thumb.jp

post-9727-0-37531500-1360969790_thumb.jp

post-9727-0-30851500-1360969792_thumb.jp

post-9727-0-72107400-1360969793_thumb.jp

 

Sada malo :listen

 

:wave2

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala. Nedeljama sam preslusavao ove dekove (sem TCKA6, on je stigao pre desetak dana). Mnogo rada i truda, umori se covek :)

Zorane imam tog Nada...fantastican dek...bas ruzan mamicu mu, ali njihov najljepsi :-) ostali su stvarno neprijatni oku...inace volim nad imam njihovu monitor seriju i pred/izlaz i plejer i odlicni su uredjaji, ali dekovi su gadni...cak bi i slijepac napipao taj Kazahstanski dizajn :-)

Link to comment
Share on other sites

Zoki Å¡to da ti kažem kad sve znaÅ¡, moja arhiva tvojih sjajnih tekstova i testova je popunjena sa joÅ¡ jednim, svaka Äast na volji i vremenu koje si otkinuo od života da bi naravio ovakav test. :thumbsup2:cheers

Sandro žao mi je Å¡to donor nije potrajao ali ja veÄ skupljam zupÄanike u jednu kutiju na kojoj piÅ¡e Sandro :) , ideja sa ljepljenjem je odliÄna samo da se pokaže trajnim rijeÅ¡enjem :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Zoki ode ZX9!....steta....meni je krivo sto sam prodao ZX7...kupio ga od jednog moreplovca, prvog vlasnika...imao sam i ambalazu od deka...kasnije nisam naletio na tako dobro ocuvan primjerak....bolje sam se proveo sa ZX7 nego sa Dragonom.....Od Dragona sam ocigledno zbog hypea oko njega ocekivao previse, a ZX me osamario, jer nisam bas tada previse znao o njemu....

TCK6 isto nije tada dobro tada prosao kod mene....TCK6 i V 8030s gold...oba zapakirani....kad sam ih otvorio i testirao prevagnuo mi je 8030s, a trebao sam se odluciti za jednog, sto je ispalo dobro. Sesticu sam prodao odmah, jer su svi znali za ocjenu u Stereoplayu :-)

Kasnije sam zamijenio u Audio Artu u Zagrebu 8030 za izlozbeni LX 5 i to samo zato sto im je LX5 stajao bezveze, a 8030 im je pasao u sobi sa Accuphaseom....decki dok ga nisam donio nisu ni culi da taj dek postoji...kad sam ga izvadio iz kutije koja su to lica bila :-)...tamo sam u izlogu prvi put vidio i ZXL 1000 :-)

Link to comment
Share on other sites

Имао Ñам у иÑто време два иÑта     :ruganje  Ð•Ð˜ Ðиш каÑет дека, Ñа изнутрицама Унитра.

 

Оба дека Ñу различито Ñвирала, а Ñваки понаоÑоб звучао је Ñачувај боже.  :plakanje

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Sandro,

hvala na detaljnom uputstvu u vezi zupcanika. Ja sam nabavio jedan CF35 koji ce da bude donor zupcanika mom prijatelju koji ih pravi od zubarske plastike.

Rekao mi je da se napravi kalup od ne znam kakve nemacke smese, pa se tu ubaci osnovni zupcanik, a kasnije sipa plastika. Dobije se skoro isti zupcanik, samo 0.1 mm manji, ali to ne smeta. Ukupno iz jednog kalupa mogu da se dobiju tri zupcanika. Javljam kada bude nekih vesti...

 

U vezi Yamahe K2000, evo kraceg opisa:

  • K2000 je jedan od retkih cetvoroglavih monodirekcionih dekova. Jedini drugi koji znam je Optonica 9100, ali kod njega cetvrta glava sluzi drugoj svrsi. Vise o ovome kasnije.
  • Dek je kvalitetno napravljen i veoma uredan, posebno iznutra, sa lepo rasporedjenim i relativno malobrojnim ozicenjem. Pored toga, dosta je dubok i zato nije natrpan plocama, kao vecina Nak dekova recimo.
  • Mehanika je identicna kao kod Marantza SD930: jedan kapstan, snazan DD motor. Stabilizacija putanje preko glava je pomocu filca - grozno resenje jer je filc tesko zameniti necim. Tu su jos jedan motor i elektromagnet.
  • Spolja je K2000 veoma lepog dizajna (bar za mene), sa velikim poklopcem koji skriva sve sem osnovnih komandi i displejom pomocu LE dioda koji prikazuje status tape/source, tipa trake, redukcije suma, kalibracije itd. Slicno kao kod JVC-a KD-A8.
  • Pikovi su lepi, crvena polja imaju malo povisenu crticu na pocetku kako bi bila jos uocljivija. Fali osvetljenje displeja, te su vrednosti tesko citljive van idealnih svetlosnih uslova, sto nalazim kao najvecu manu. Takodje su i pikovi dosta tanki, valjda da bi bili elegantni.
  • Kvalitet komandi i njihov raspored su odlicni, one vezane za transport su metalne sa upustenim slovima koja se nece prakticno nikada izbrisati. Ergonomija je prakticna - covek se vrlo brzo navikne na koriscenje.
  • Brojac je takodje odlican i vrlo precizan (Yamaha navodi da mikroprocesor nadzire obrtanje reel-ova i uskladjuje se sa njima), elegantnih cifara i ne pokazuje nikakve znake starenja.
  • Tape/Source preklopnik je mehanicki ali upravlja preklopnim relejom sto je veoma trajno i kvalitetno resenje.
  • Ram vrata su plastican i mada ta plastika nije najgoreg kvaliteta ocekivao sam daleko bolje u ovoj klasi cene (oko 2.000 DEM plus/minus, koliko je kostao).
  • Redukcije suma su Dolby B i dBX.
  • Yamaha K2000 radi autokalibraciju na veoma zanimljiv nacin: po ubacivanju kasete (ili ukljucenju deka) i aktiviranjem snimanja pocinje proces autokalibracije. Dek podesava osetljivost i bias i to sve u roku od 2 (dve) sekunde - kaze uputstvo. U praksi je ovo jos i krace (!), naravno, ukoliko se ne radi o providnom delu na pocetku kasete. Zatim K2000 ulazi u rezim pauza/snimanje, bez ikakvog premotavanja unazad. Cetvrta glava ovde uskace u posao i tokom autokalibracije brise tonove zapisane na traci. Dakle: autokalibracija se ne moze iskljuciti od strane korisnika pomocu standardnih komandi, dek je uvek odradi. Ja sam odspojio cetvrtu glavu i primetio da su tonovi cujni samo na desnom kanalu, sto je i logicno zbog habanja trake. Nazalost, K2000 ne podesava oba kanala nezavisno.
  • Cetvrta glava moze da brise i snimak tokom reprodukcije, ukoliko ima potrebe za izbacivanjem dela muzickog materijala.
  • Zvuk je za pohvalu, probao sam do sada samo na Denonovoj normal traci i rezultat je veoma, veoma dobar: izuzetno dinamicna masina, sa dobrom prostornoscu i ogromnom kolicinom detalja, kao na vrhunskim modelima. Bas je malo manje voluminozan u odnosu na, recimo, Pioneer CT959 sto se nece dopasti svakome. Pecat reprodukcije blago naginje svetlijoj strani ali je tonski odgovarajuci i ima dobru dozu emocija, nije zamarajuci kao kod nekih drugih dekova (na primer Yamahe K-1020).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...