Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Са Ñлике бих рекао да је неко ипак бар мало чачкао та твој дек.

Мада подешавање виÑине главе је прилично компликовано, јер довољно је да један од два мала зупчаника није на правом меÑту приликом окретања великог мења Ñе и зенит главе.

Опет на Ð³Ð»Ð°Ñ Ñ€Ð°Ð·Ð¼Ð¸ÑˆÑ™Ð°Ð¼.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Почетна подешавања Ñе врше у плеј моду што механичака што електрична. Ðакон тога Ñе прелази на рец подешавања.

Ðаравно за то Ñе кориÑте теÑÑ‚ каÑете.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Prodavac mu je na moje oÄi raÅ¡telovao visine i play i rec glave :) . To je bilo genijalno, Äovek je hteo da mi pokaže kako se lako ruÄno Å¡teluje azimut i krenuo da zavrće i odvrće Height zupÄanike. Ulazak u raspravu sam preskoÄio...

Ja sam sve to pokuÅ¡ao da naÅ¡telujem ali sam umesto alignment kaseta koristio neke Capitol i Virgin originale koje imam, pokuÅ¡avajući na uvo da Äujem kada je signal najjaÄi i najÄistiji. Kad sam naÅ¡telovao play height i azimut po tim kasetama i ostale kasete koje sam davno snimao su zvuÄale dobro, tako da kapiram da je azimut i height sada "kao" dobro naÅ¡telovan, ali sigurno nije u finesu kako bi trebalo. Nakon toga sam podesio rec, generisao sam u kompjuteru 400Hz signal na 0db i snimio ga u wav fajl 24-96 i pustio ga sa dac-a na ulaz.

Dek sada snima brutalno dobro. Å ta snimim i pustim na njemu se Äuje odliÄno, ali ne radi AAA tako da ga ruÄno radim za svaku traku koristeći te wav fajlove i Å¡telujući rec azimut. Bilo bi dosta zgodnije kada bi to sam Nak uradio sa svojim komparatorima kada je uÅ¡telovan i "u vinklu".

Nadam se da nije cackao zupcanike u sredini , ispred glava. Nakamichi je jos osetljiviji po ovom pitanju jer su glave odvojene i nema onog sundjera koji pritiska traku na glavu kao kod vecine dekova , vec glava za snimanje ,, navodi '' traku na glavu za snimanje i medjusobni odnos ovih dveju je esencijelan za naleganje trake na glave............

http://www.google.nl/imgres?q=nakamichi+azimuth&start=130&um=1&hl=nl&tbo=d&biw=1366&bih=651&tbm=isch&tbnid=qVVueKjqtmfYoM:&imgrefurl=http://www.justanswer.com/electronics/2u2a1-nakamichi-lx-3-replaced-drive-belts-when-press-play.html&docid=hezLjOaUHhu37M&imgurl=http://ww2.justanswer.com/uploads/frep420/2009-12-02_030703_ph_adj.jpg&w=999&h=314&ei=r04FUcapF8aK0AXOoYDgAg&zoom=1&iact=rc&dur=387&sig=102313022446677762514&page=6&tbnh=79&tbnw=252&ndsp=32&ved=1t:429,r:35,s:100,i:109&tx=160&ty=43

Link to comment
Share on other sites

Prodavac mu je na moje oÄi raÅ¡telovao visine i play i rec glave :) . To je bilo genijalno, Äovek je hteo da mi pokaže kako se lako ruÄno Å¡teluje azimut i krenuo da zavrće i odvrće Height zupÄanike. Ulazak u raspravu sam preskoÄio...

Ja sam sve to pokuÅ¡ao da naÅ¡telujem ali sam umesto alignment kaseta koristio neke Capitol i Virgin originale koje imam, pokuÅ¡avajući na uvo da Äujem kada je signal najjaÄi i najÄistiji. Kad sam naÅ¡telovao play height i azimut po tim kasetama i ostale kasete koje sam davno snimao su zvuÄale dobro, tako da kapiram da je azimut i height sada "kao" dobro naÅ¡telovan, ali sigurno nije u finesu kako bi trebalo. Nakon toga sam podesio rec, generisao sam u kompjuteru 400Hz signal na 0db i snimio ga u wav fajl 24-96 i pustio ga sa dac-a na ulaz.

Dek sada snima brutalno dobro. Å ta snimim i pustim na njemu se Äuje odliÄno, ali ne radi AAA tako da ga ruÄno radim za svaku traku koristeći te wav fajlove i Å¡telujući rec azimut. Bilo bi dosta zgodnije kada bi to sam Nak uradio sa svojim komparatorima kada je uÅ¡telovan i "u vinklu".

Nadam se da nije cackao zupcanike u sredini , ispred glava. Nakamichi je jos osetljiviji po ovom pitanju jer su glave odvojene i nema onog sundjera koji pritiska traku na glavu kao kod vecine dekova , vec glava za snimanje ,, navodi '' traku na glavu za reprodukciju i medjusobni odnos ovih dveju je esencijelan za naleganje trake na glave............

http://www.google.nl...09&tx=160&ty=43

Link to comment
Share on other sites

evo jedna iznutrica u HD :

nak_05.jpg

Da li bi neko od servisera u BGD bio struÄan da otkloni promaÅ¡aj prethodnog servisera kod ovog deka ?

Ako bi, jako me zanima koja bi cena takve popravke bila jer bih rado uložio novac da ovaj dek dovedem u savršeno stanje (ako je to moguće).

Ako je neko struÄan da iz slike vidi da li mu je potrebna i zamena rolera, informacija bi bila korisna.

Prodavac mi je rekao da je dek servisirao MiÅ¡a Lukić ali po reputaciji tog tehniÄara koga svi hvale, sve viÅ¡e sumljam u tu izjavu.

Iz mog posmatranja, mislim da su zamenjeni kanali na glavi za snimanje. Nisam struÄan da otvorim dek i vidim da li je to uÄinjeno sa konektorima na samoj glavi ili negde unutra na elektronici. Dek inaÄe svira fantastiÄno i ima zaista zapanjujuće dobar zvuk. Sve viÅ¡e snimam muziku na kasete da bih sa njega sluÅ¡ao, tj. u zadnje vreme je primarni izvor sa koga sluÅ¡am muziku.

Zbog zamenjenih kanala, dek ne može da uradi automatski azimuth alignment pa to moram da radim ruÄno za svaku kasetu.

Bili, ljudi pricaju mnoge neistine i istine, samo da bi prodali uredjaje. Misa Lukic je veoma posten serviser i svaki njegov rad je isteran do kraja.

Na tvom deku je skoro sigurno neispravna glava za reprodukciju i nema sanse da se auto azimut namesti da valja nikakvim podesavanjima. Takodje, verovatno su losa/neadekvatna podesavanja pojacavaca za reprodukciju. Jedino resenje je nabavka nove glave za ZX670 i bratiju.

Link to comment
Share on other sites

Bili, ljudi pricaju mnoge neistine i istine, samo da bi prodali uredjaje. Misa Lukic je veoma posten serviser i svaki njegov rad je isteran do kraja.

Zoki hvala joÅ¡ jednom na informacijama vezanim za ovaj dek. Gospodina MiÅ¡u svi neizmerno hvale i siguran sam da je to sa dobrim razlogom. Drago mi je da sam iz objaÅ¡njenja razumeo da nije u pitanju njegova greÅ¡ka. Nadam se da niko nije pomislio da prozivam MiÅ¡u Lukića iz mog posta, to mi zaista nije bila namera, nasuprot rekao sam da mi je prodavac sumljiv jer mi oÄito nije rekao pravo stanje ureÄ‘aja.

Saznanje da je neispravna glava za reprodukciju je za mene i loÅ¡a i dobra vest. LoÅ¡a naravno jer je u pitanju kvar a dobra Å¡to napokon znam u Äemu je problem i Å¡ta je potrebno da se isti otkloni. Obzirom na to da sam oduÅ¡evljen zvukom sa deka koji ima "pokvarenu" glavu za reprodukciju budi mi se ogromna radoznalost kako ovaj dek zvuÄi kada je potpuno tehniÄki ispravan :) .

Eto sada bar imam neÅ¡to da se zanimam, tražim i iÅ¡Äekujem :) .

Service manual kaže da je u pitanju P-8L glava.

Svakako ću se potruditi da nekako dođem do te glave ili...potraga za ispravnim Nak-om :type:banana

Link to comment
Share on other sites

поштујем :)

Шта год да је у питању ја и даље уживам у овом лепотану и његовом звуку. Ево наÑлушах га Ñе данаÑ, нешто радим и Ñамо мењам каÑете. Ð”Ð°Ð½Ð°Ñ Ð¼Ð¸ је дан за матору колекцију :) .

Лепо је кад Ñтаре траке прођу преко главе па Ñе Ñетим колико Ñам волео ÐœÐ°Ð´Ð½ÐµÑ , У енглеÑком Шкрипцу и рецимо Стив Вондера.

Link to comment
Share on other sites

Neći sipat sol na ranu ali najbolje dek odnijeti nekomu tko zna o Äemu se radi i nema viÅ¡e glavobolje. Iz iskustva znam da će trgovac i babu pokuÅ¡at prodati pod neku od 20-ak godina i to je to. A mi zaluÄ‘eni audio tehnikom nevidimo dalje od nosa kad vidimo stvar koju želimo a posle se hvatamo za glavu. Za utjehu, svi ponekad doživimo sliÄne stvari.

Link to comment
Share on other sites

Uff Billy...Jeste okrutno,al je istina!-zaborawi taj deck.To nema weze sa Nak zwukom,i ko zna sta je tu swe u minusu,da ne ulazimo u dubiozu,jer to je wise od 90% uredjaja...Nema pojma da se namesti nikako,bice ti skuplja dara nego mera!,samo owo iz prilozenog,a kamoli ostalo i da najdes delowe-nepije wodu...Glawu gore!,taj u arhiwu za delowe,i juris drugi...Neces werowati sta slusas,ako ti je sistem dobar,budi ubedjen u to...

Link to comment
Share on other sites

Neći sipat sol na ranu ali najbolje dek odnijeti nekomu tko zna o Äemu se radi i nema viÅ¡e glavobolje. Iz iskustva znam da će trgovac i babu pokuÅ¡at prodati pod neku od 20-ak godina i to je to. A mi zaluÄ‘eni audio tehnikom nevidimo dalje od nosa kad vidimo stvar koju želimo a posle se hvatamo za glavu. Za utjehu, svi ponekad doživimo sliÄne stvari.

Bas tako.. I ja imam slicnu pricu - davno, pre mnogo godina, dobijem Dragon, spolja kao nov, unutra sav polupan, ploce polomljene pa lepljene, strasno... Zajeb nevidjen...

Dalje, pre par meseci mi dodje Aiwa AD-F990, isto kao nova, medjutim idler tire joj pukne posle dva sata rada. U ovom slucaju, prodavac nije bio lopov, suprotno, sekirao se vise nego ja. Gojko i Goran (G-Lab) su mi ga sredili samo tako i evo ga radi kao sunce.

Ne sekiraj se Billy, izgleda mi da znas sta hoces, tako i nastavi.

Link to comment
Share on other sites

PITNJE ZA SWE?-Da li je normalno da se uredjaj odnese u serwis,a bude serwisiran kad dodje na red,a wreme toga se ne zna!,i trazi se od musterije da donese uredja,da borawi u serwisu,a u najawi to nije ispod mesec dana!.Okosnica pitanja je-da li uredjaj treba da borawi u serwisu do serwisa,ili moze da se odnese kad prodje guzwa u dogoworu sa gazdom serwisa u tom istom serwisu!Wlasnik serwisa je bio decidan u tome da uredjaj borawi kod njega do wremena kad on moze da ga pogleda,ili kad dodje na red!?(minimum 30dana).Na moje pitanje kolko ce to da traje,da ga donesem kad prodje guzwa,gazda serwisa je rekao da se ne razumemo i da ne mozemo da naprawimo saradnju.Uredjaj je bio Nakamichi OMS 5,(malo li je za igru i radoznalost...).U pitanju je gest,a ne umece serwisera-da ne bude zabune...

Link to comment
Share on other sites

PITNJE ZA SWE?-Da li je normalno da se uredjaj odnese u serwis,a bude serwisiran kad dodje na red,a wreme toga se ne zna!,i trazi se od musterije da donese uredja,da borawi u serwisu,a u najawi to nije ispod mesec dana!.Okosnica pitanja je-da li uredjaj treba da borawi u serwisu do serwisa,ili moze da se odnese kad prodje guzwa u dogoworu sa gazdom serwisa u tom istom serwisu!Wlasnik serwisa je bio decidan u tome da uredjaj borawi kod njega do wremena kad on moze da ga pogleda,ili kad dodje na red!?(minimum 30dana).Na moje pitanje kolko ce to da traje,da ga donesem kad prodje guzwa,gazda serwisa je rekao da se ne razumemo i da ne mozemo da naprawimo saradnju.Uredjaj je bio Nakamichi OMS 5,(malo li je za igru i radoznalost...).U pitanju je gest,a ne umece serwisera-da ne bude zabune...

Ja mislim da je normalno da se zakaze kada ces da odneses uredjaj na popravku kao i datum kada ce biti zavrsen. Mesec dana je dugo, trazi drugog.

Link to comment
Share on other sites

Meni je normalno da u roku 1-5 dana da procijenu kvara i koliko bi kostalo......Eventualno, ako je ovlasteni servis, a dolazis mu mimo garancije pa ga primi na red kad odradi sluzbene kvarove....

Tacno, ja sam sa svojim serviserom imao bas takva iskustva. Zakazemo kada cu mu dostaviti spravu, on je pogleda najkasnije za dan, dva, javi mi ishod i kaze koliko ce dugo uzeti popravka i koja je cena. Imao sam dve popravke do sada, obe su bile uradjene za 3-4 dana.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...