Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Kada tako kažeÅ¡(a lepo reÄeno),deluje mnogo lako,meni je uvek u glavi ako zajebem neÅ¡to,gde da nadjem taj deo Å¡to

sam upropastio i od razbibrige postane noćna mora sa glavoboljom. :plakanje

Ako nisi samouvjeren dovoljno, nemoj se upustati.....Ja elektroniku prepustim nekom drugom, jer mora staviti ono sto treba ici, a mehanika i kemijanja po njoj tu vjerujem samo sebi.....ja sam kao klinac poceo sve zivo i mrtvo rastavljati pa se skupi i nesto iskustva i samouvjerenja....znaci rastaviti kompletnu mehaniku, staviti sve djelove na jednu hrpu i iz prve ju sastaviti.....

Npr na jednom uredjaju mi pukao zupcanik...to im je mana, ako odnesem serviseru reci ce da ga nema za kupiti ili da trebam donora, sto nema smisla da kupim donora koji je skup cak i u takvom stanju....zupcanik je promjera 6mm, debljine 2mm sa 8 zuba...na kraju sam se odlucio da ga sam napravim od teflona....teflon je jako zilav i lako se reze, nekoliko finih turpijica i na kraju ispade savrseni zupcanik :-)

Link to comment
Share on other sites

Update:

Uzelo je nekoliko dana, najvecim delom sto sam jako zauzet i nisam imao vremena. Naime, price sa vrtela oko moje eventualne nabavke ili Z-7000 od kanadskog prodavca ili K-05 od starog prijatelja, opet kanadjanina.

Ukratko receno, ni jedan dek nisam uspeo da uzmem. Prvo, Teac Z-7000 - prodavac se nije javio ni meni ni Jody, mom prijatelju. Totalna neozbiljnost, blago receno. Moja je pretpostavka da je provalio kvar na deku i da u stvari on i nije tako MINT kako je oglasavao. No, svejedno je mogao da se javi.

Drugo, Luxman K-05 koji mi je Jody nudio, predomislio se. Kaze mi da je razmisljao nekoliko dana i ipak se odlucio da ga zadrzi. Po prici ovde, o kakvoj se masini radi, ne krivim ga, daleko od toga. Voli svoje sprave, zna sta ima, mislio je da bi mozda mogao da se radvoji od deka ali je na kraju odlucio drugacije. Umesto K-05 ponudio mi je K-15, medjutim mene taj dek nije zanimao.

U medjuvremenu se pomenuo, na kratko, Dragon. Nisam reagovao jer nisam ni znao kako. Nak, zna se vec za moju averziju prema njima.

Trenutno se pominje Z-5000 i ja se stalno vracam na Zoranove komentare. Deluje mi da je razlika velika izmedju njega i Z-6000 (da ne pominjem Z-7000), kao da nisu u istoj seriji. No, takodje se vracam na komentare koje je Alex napravio - da je zvucno 5000 skoro ravan 6000 i mislim da cu se odluciti da ovaj dek kupim. Naravno, ako ova ponuda nosu vecu ozbiljnost od prethodnih.

Eto, to je to za sada... Dzaba cekanje, nerviranje itd...

Dragane imao sam oba deka, nema tu neke velike pameti, Z-6000 je bolji dek ali naravno sve ovisi o kakvim se primjercima radi, koja je razlika u cijeni Z-5000 u odnosu na starijeg brata, moj savjet je da kupite spomenuti Z-5000 pa ako budete zadovoljni OK ako ne nastavite potragu za Z-6000 pa kad ga jednom naÄ‘ete ovog manjeg Äete uvijek lako prodati jer nisu baÅ¡ Äesta pojava.

Druga solucija je da izmete Z-5000 i posudite Z-6000 ( ja bih vam rado ustupio svog ali smo na žalost daleko no vjerujem da ima dobrih ljudi koji bi pomogli ) pa ih uporedite i vrlo brzo Äete znati Å¡to vam je Äiniti. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Retro,

Veliko hvala na pomoci. Hocu, kupicu 5000, kao sto rekoh, ako je ovaj prodavac iole ozbiljan i nema nameru da gubi vreme. Ako primerak vredi cemu, ja cu ga zadrzati i nastaviti da trazim resto te serije.

Vi i ja smo pricali pre nekoliko dana i mislim da sam odlucio konacno - Z serija i B215-S.. To bi bio moj doprinos kolekcionarstvu :-)

Link to comment
Share on other sites

Ako nisi samouvjeren dovoljno, nemoj se upustati.....Ja elektroniku prepustim nekom drugom, jer mora staviti ono sto treba ici, a mehanika i kemijanja po njoj tu vjerujem samo sebi.....ja sam kao klinac poceo sve zivo i mrtvo rastavljati pa se skupi i nesto iskustva i samouvjerenja....znaci rastaviti kompletnu mehaniku, staviti sve djelove na jednu hrpu i iz prve ju sastaviti.....

Npr na jednom uredjaju mi pukao zupcanik...to im je mana, ako odnesem serviseru reci ce da ga nema za kupiti ili da trebam donora, sto nema smisla da kupim donora koji je skup cak i u takvom stanju....zupcanik je promjera 6mm, debljine 2mm sa 8 zuba...na kraju sam se odlucio da ga sam napravim od teflona....teflon je jako zilav i lako se reze, nekoliko finih turpijica i na kraju ispade savrseni zupcanik :smile:

Eto vidiÅ¡,a ja bih ga napravio samo Å¡to bi mogao da se upotrebljava na volovskim zapregama u najboljem sluÄaju kao

Kremenko i Barni u njihovom samohodajućem autu da se koristi kao rezervni toÄak.

Link to comment
Share on other sites

prodaje se vise od godinu dana, a vlasnik je uporan sa oglasavanjem ima ga cak i na youtube-u, na pocetku je trzio 20000 $, velika mana kozmetika.. fale delovi itd

I ja ga pratim ( ne da bih kupio vec onako...) dugo i ne mrda se. I sigurno nece. Primetio si stanje u kakvom je dek - ogrebotine, nedostaju mu dugmad itd. Ne znam da li vredi pare koje trazi, verovatno ne inace bi se do sada prodao ali ja bih svaako ocekivao da za tu lovu dobijem besprekornu spravu i barem neku vrstu garancije. Prodavac ne nudi povracaj nikakve vrste, bez obzira na okolnosti.

eBay svejedno nije mesto za takve stvari. Za te pare, ja bih od prodavca ocekivao daleko vise i morao bi da je u mom lokalu. U stvari, za bilo koje pare...

Ima i jedna Aiwa AD-F990 koja se vrti preko dve godine, od kada je ja pratim. Trazi oko $700.. I jos prodavcu nije jasno da ne vredi te pare tj ocigledno ide na to da nekog zavrne. Ne znam samo ko je tako "lak"...

Link to comment
Share on other sites

I ja ga pratim ( ne da bih kupio vec onako...) dugo i ne mrda se. I sigurno nece. Primetio si stanje u kakvom je dek - ogrebotine, nedostaju mu dugmad itd. Ne znam da li vredi pare koje trazi, verovatno ne inace bi se do sada prodao ali ja bih svaako ocekivao da za tu lovu dobijem besprekornu spravu i barem neku vrstu garancije. Prodavac ne nudi povracaj nikakve vrste, bez obzira na okolnosti.

eBay svejedno nije mesto za takve stvari. Za te pare, ja bih od prodavca ocekivao daleko vise i morao bi da je u mom lokalu. U stvari, za bilo koje pare...

Ima i jedna Aiwa AD-F990 koja se vrti preko dve godine, od kada je ja pratim. Trazi oko $700.. I jos prodavcu nije jasno da ne vredi te pare tj ocigledno ide na to da nekog zavrne. Ne znam samo ko je tako "lak"...

1000 zxl limited....pa da je prodavac takav nesposobni skrtac da ga za nekoliko stotina dolara neuredi!!!?

Odnio bi ga u tehnicki muzej na restauraciju drveta i da identicne gumbe naprave...sve za max 500 dolara.....imam prijatelja koji restaurira u teh. muzeju i covjek radi cuda filigranska.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam samo ko je tako "lak"...

Generalno mi, ovce su za šišanje....

I zamisli sad naš kad vidi ovo i kada ga zoveš na oglase samo kaže ''pa jel vi znate koliko je to na e-bay-u''.

Ma može maksimalno da dobije 250 - 300 eura i da se šutira u g**u sa sve nogicama....

:wave2

Link to comment
Share on other sites

1000 zxl limited....pa da je prodavac takav nesposobni skrtac da ga za nekoliko stotina dolara neuredi!!!?

Odnio bi ga u tehnicki muzej na restauraciju drveta i da identicne gumbe naprave...sve za max 500 dolara.....imam prijatelja koji restaurira u teh. muzeju i covjek radi cuda filigranska.

Bas tako Idler, zato i kazem, eBay zaista nije mesto. Ozbiljan prodavac bi znao sta da radi sa takvom spravom i sta znaci $10K koje ce neko da plati.

Link to comment
Share on other sites

Generalno mi, ovce su za šišanje....

I zamisli sad naš kad vidi ovo i kada ga zoveš na oglase samo kaže ''pa jel vi znate koliko je to na e-bay-u''.

Ma može maksimalno da dobije 250 - 300 eura i da se šutira u g**u sa sve nogicama....

:wave2

Tobra, razumem sa pricas, vecina nas bi bili lakoverni i pretpostavljam da vecina nas veruje u bazicnu ljudsku dobrotu ali to vazi za pazar od nekoliko stotina evra. Daleko od toga da je OK da te neko ****** i za tu lovu... Ali $10K je ozbiljna lova i ja ne mogu da zamislim ni jednog kupca koji bi ovom kretenu platio tek tako... Nema sanse.. Barem ne oni koji rade za svoje pare.

Link to comment
Share on other sites

Tobra, razumem sa pricas, vecina nas bi bili lakoverni i pretpostavljam da vecina nas veruje u bazicnu ljudsku dobrotu ali to vazi za pazar od nekoliko stotina evra. Daleko od toga da je OK da te neko ****** i za tu lovu... Ali $10K je ozbiljna lova i ja ne mogu da zamislim ni jednog kupca koji bi ovom kretenu platio tek tako... Nema sanse.. Barem ne oni koji rade za svoje pare.

Kada se kupuje uredjaj za 10,20,30 000...dolara/eura...onda kupis kartu za avion i osobno pogledas uredjaj, a 50% cijene karte on placa i gotovo....Frend je tako isao po zapakirane Sansui CA i BA......u usa. Ako nemas za kartu da odes na par dana na izlet i po dek koji toliko kosta nemoj ga ni uzimati!

Link to comment
Share on other sites

Kada se kupuje uredjaj za 10,20,30 000...dolara/eura...onda kupis kartu za avion i osobno pogledas uredjaj, a 50% cijene karte on placa i gotovo....Frend je tako isao po zapakirane Sansui CA i BA......u usa. Ako nemas za kartu da odes na par dana na izlet i po dek koji toliko kosta nemoj ga ni uzimati!

Naravno... Zna se kako se ovakve stvari rade. Ako pak neces da ides, onda se lova deponuje u escrow account i "oslobodi" prema prodavcu po tvom nalogu (po prijemu i pregledu uredjaja).

Link to comment
Share on other sites

Kada se kupuje uredjaj za 10,20,30 000...dolara/eura...onda kupis kartu za avion i osobno pogledas uredjaj, a 50% cijene karte on placa i gotovo....Frend je tako isao po zapakirane Sansui CA i BA......u usa. Ako nemas za kartu da odes na par dana na izlet i po dek koji toliko kosta nemoj ga ni uzimati!

Naravno... Zna se kako se ovakve stvari rade. Ako pak neces da ides, onda se lova deponuje u escrow account i "oslobodi" prema prodavcu po tvom nalogu (po prijemu i pregledu uredjaja).

Ej' ljudi prvo to ne vredi toliko, ja mu ne bi platio ni dvadeset posto.

Naravno to je ipak ozbiljna lova, sa njom nema zezanja...

:wave2

Link to comment
Share on other sites

@ IdlerTire

Da i ja bi mu platio i uz dek što si sve napisao uzeo bi mu još i auto i pola stana ili kuće zavisi od kvardature.

:wave2

Prijatelju imas ti uredjaja i po 100 000 eura koje nebi htio imati u kuci koliko su ruzni i da mi ih da za 1000eu! shvacas? ovo je ljepota....pa radje dam za zxl limited 10 000 dolara nego zeni za Twinga :-)

Link to comment
Share on other sites

Generalno mi, ovce su za šišanje....

I zamisli sad naš kad vidi ovo i kada ga zoveš na oglase samo kaže ''pa jel vi znate koliko je to na e-bay-u''.

Ma može maksimalno da dobije 250 - 300 eura i da se šutira u g**u sa sve nogicama....

:wave2

:thumbsup2 , a i to mu je mnogo!!! A i ako mu je malo neka prodaje na E-bay-u a ne na KP!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...