Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Nisam htio praviti ražanj dok je zeko joÅ¡ u Å¡umi ali upravo sam dobio potvrdu da mi je dek koji sam kupo na KP, poslan mom prijatelju u Somboru. PosluÅ¡ao sam Sucu i uzeo Teac V-770 sa KP, e sad slijedi slatko iÅ¡Äekivanje.

Eto zaÅ¡to je ovo ubedljivo najbolji podforum, neko kupi dek, svi mu Äestitaju, odma se jave joÅ¡ dvojica da su i oni neÅ¡to kupili pa se svi zajedno radujemo... :bounce Sutradan opet ista priÄa, samo drugi akteri.... I tako već dve godine vlada harmonija, love peace happines, i niko nikome ne prebaci da je neÅ¡to krivo kupio, bitno da je dek i vozi miÅ¡ko! :thumbsup2

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Nisam htio praviti ražanj dok je zeko joÅ¡ u Å¡umi ali upravo sam dobio potvrdu da mi je dek koji sam kupo na KP, poslan mom prijatelju u Somboru. PosluÅ¡ao sam Sucu i uzeo Teac V-770 sa KP, e sad slijedi slatko iÅ¡Äekivanje.

Imao sam taj dek devedesetih godina i svirao je za sve pare koje sam ga platio,a to je bilo 900 DM.To je bio moj prvi troglavi dek,i moram reci da mi je strasno zao sto sam ga prodao.U isto vreme sam imao i DENON DRM 700 I u svakom pogledu ga je pobedjivao.Kada ga budes sredio ,rado bih cuo tvoje misljenje o deku.Pozdrav. :wave2 :wave2 :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ha, ha Sandro ne mogu vjerovati, sad kad sam postavio poruku vidio sam tvoju sa istom idejom o srednjem toÄkiÄu, ja sam ovo jutros radio i mudrovao, to se zove braÄa po oružju zvano dekomanija. :thumbsup2:)

Hahaha koji ste vi ludjaci...sta dosada radi :-) Bravo! zaboravio ssm reci da sam ja kemijao isto sa trecim kotacicem....davno je to bilo...prije dvajst godina vec sam zaboravio sve te experimente iz dosade :-)

Link to comment
Share on other sites

Nisam htio praviti ražanj dok je zeko joÅ¡ u Å¡umi ali upravo sam dobio potvrdu da mi je dek koji sam kupo na KP, poslan mom prijatelju u Somboru. PosluÅ¡ao sam Sucu i uzeo Teac V-770 sa KP, e sad slijedi slatko iÅ¡Äekivanje.

Lep dek,imao sam ga nekad.Iako nije vrhunski model,mene licno je cinio jako srecnim :) .Kostao je od 800(Audio 8/1987) do 1000 dm(Stereoplay 2/1987).Cestitam na kupovini,uzivaj u :listen kad ti stigne :cheers .

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem zašto ovo radite?

U Äemu je poenta da traka ne ide preko glave? Da se glava ne bi troÅ¡ila?

Kapiram da je korisno paliti dekove da bi se uposlila mehanika ali ne kapiram zaÅ¡to sve to ne važi i za elektroniku. Nisam veliki struÄnjak ni za mehaniku niti za elektroniku ali imam neku laiÄku pretpostavku da elektronika ima vek trajanja, kao i sve ostalo, i da je mnogo manje podležna troÅ¡enju od mehanike. Ili sve ovo radite da bi saÄuvali glave od mehaniÄkog habanja?

A gle, ajmo reci da sam bio kolekcionar jos devedesetih i 90% dekova sam mozda upalio jednom godisnje tek toliko da vidim dali rade....onda su se od nekoristenja poceli pojavljivati svi moguci simptomi....Nakon toga sam ih periodicno jednom mjesecno pustao da zajedno odrade bar jedan cijeli dan....pa stalno okreci kazete....pa ih cisti, pa ih pusti da i malo premotavaju, pa okreni......Moj lijeni mozak je smislio da na neki nacin napravim beskonacnu kazetu da mehanika ipak radi malo duze, da nemoram misliti o okretanju, da kad ih stavim da premotavaju u nazad, mogu ih ostaviti i duze....roleri capstani i glave se nisu ni toliko prljali ni habali.....sve ti je to iz bolesnoce i dosade, a malo koristi...Ja sam tada obzirom da nije bilo ebaya tesko dolazio do dobrih dekova i cuvao sam ih ko oko u glavi.

Inace moj prvi troglavi dek je bio Teac V900X kojem je tada nakon duuugog nekoristenja bila zaribala mehanika, a drugi Marantz SD 930 sa kojim sam nazalost imao dosta problema.

Link to comment
Share on other sites

Lep dek,imao sam ga nekad.Iako nije vrhunski model,mene licno je cinio jako srecnim :) .Kostao je od 800(Audio 8/1987) do 1000 dm(Stereoplay 2/1987).Cestitam na kupovini,uzivaj u :listen kad ti stigne :cheers .

Hvala Scepane, znam da nije neka ljuta zvijerka ali Äini mi se sipmatiÄan dek za pristojnu cijenu, vidjet Äu koliko sam u pravu kad stigne, e sad da mi je baÅ¡ trebao, ma nije ali nije ni 3,4,5,6,7,8.,9...teÅ¡ka je to i neizljeÄiva bolest barem u mojem sluÄaju :screwy:)

Link to comment
Share on other sites

A gle, ajmo reci da sam bio kolekcionar jos devedesetih i 90% dekova sam mozda upalio jednom godisnje tek toliko da vidim dali rade....onda su se od nekoristenja poceli pojavljivati svi moguci simptomi....Nakon toga sam ih periodicno jednom mjesecno pustao da zajedno odrade bar jedan cijeli dan....pa stalno okreci kazete....pa ih cisti, pa ih pusti da i malo premotavaju, pa okreni......Moj lijeni mozak je smislio da na neki nacin napravim beskonacnu kazetu da mehanika ipak radi malo duze, da nemoram misliti o okretanju, da kad ih stavim da premotavaju u nazad, mogu ih ostaviti i duze....roleri capstani i glave se nisu ni toliko prljali ni habali.....sve ti je to iz bolesnoce i dosade, a malo koristi...Ja sam tada obzirom da nije bilo ebaya tesko dolazio do dobrih dekova i cuvao sam ih ko oko u glavi.

Inace moj prvi troglavi dek je bio Teac V900X kojem je tada nakon duuugog nekoristenja bila zaribala mehanika, a drugi Marantz SD 930 sa kojim sam nazalost imao dosta problema.

To je Marantz koji je imao MAAC? Je l sa tim azimut sistemom bilo problema?

Link to comment
Share on other sites

Momcovi,kakav je po vašem mišljenju

Teac W-990rx ?

Pojavio se na KP za 80.

P.S. Ja u principu ne volim duple dekove,al' nikad ne reci nikad.

Nisam nikad u zivo vidio taj dek....vidim da je dobro opremljen...daljinac...dbx

Inao sam ja njihov dupli top model iz zadnjih generacija sa duplim ulazima i izlazima i dek nije nista posebno....puno opreme, pich control, mixer i klepetava mehanika....

Link to comment
Share on other sites

Momcovi,kakav je po vašem mišljenju

Teac W-990rx ?

Pojavio se na KP za 80.

P.S. Ja u principu ne volim duple dekove,al' nikad ne reci nikad.

Taj dupli dek je kostao 1450 dm,testiran 10/1988 u Stereo-u i 4/1989 u HiFi Vision-u.U oba casopisa je bio ocenjen kao jedan od najboljih duplih dekova svojevremeno.Ima 6 motora,Amorfne glave,oba snimaju,DBX,uz njega je isao daljinski upravljac.Zavisi sta ko voli,za zaljubljenike u duple dekove ovo je lepa prilika jer je ovaj Teac redak kod nas.Treba napomenuti da za te i slicne pare moze da se nadje dobar troglavi kaset dek,primera radi Denon DRM-800 za 35 evra(sto ga svrstava po ovoj ceni u najbolju kupovinu trenutno),Akai GX-75 za 80 evra,Teac V-7000 za 100 evra...

Link to comment
Share on other sites

Eto zaÅ¡to je ovo ubedljivo najbolji podforum, neko kupi dek, svi mu Äestitaju, odma se jave joÅ¡ dvojica da su i oni neÅ¡to kupili pa se svi zajedno radujemo... :bounce Sutradan opet ista priÄa, samo drugi akteri.... I tako već dve godine vlada harmonija, love peace happines, i niko nikome ne prebaci da je neÅ¡to krivo kupio, bitno da je dek i vozi miÅ¡ko! :thumbsup2

:wave2

Ziv bio Srle :cheers:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Na žalost nisam toliko hrabar da upropastim svoje dekove,radije to prepuštam kvalifikovanim ljudima

koji će da mi oÄuvaju dek,mirnije spavam i spokojnije sluÅ¡am.Svaka Äast entuzijastima koji iz hobija se

bave raznim popravkama i restauracijama,a nije im to struka. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Na žalost nisam toliko hrabar da upropastim svoje dekove,radije to prepuštam kvalifikovanim ljudima

koji će da mi oÄuvaju dek,mirnije spavam i spokojnije sluÅ¡am.Svaka Äast entuzijastima koji iz hobija se

bave raznim popravkama i restauracijama,a nije im to struka. :thumbsup2

Ма грешиш. То ти је као и пецање, уживаш док радиш а при том Ñе и релакÑираш.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ма грешиш. То ти је као и пецање,уживаш док радиш а при том Ñе и релакÑираш.

:wave2

Kada tako kažeÅ¡(a lepo reÄeno),deluje mnogo lako,meni je uvek u glavi ako zajebem neÅ¡to,gde da nadjem taj deo Å¡to

sam upropastio i od razbibrige postane noćna mora sa glavoboljom. :plakanje

Link to comment
Share on other sites

Kada tako kažeÅ¡(a lepo reÄeno),deluje mnogo lako,meni je uvek u glavi ako zajebem neÅ¡to,gde da nadjem taj deo Å¡to

sam upropastio i od razbibrige postane noćna mora sa glavoboljom. :plakanje

Ма неће, зато и поÑтоје фото Ñтрипови "Шта и како", ал' полако. Ух што је рима :bounce

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Update:

Uzelo je nekoliko dana, najvecim delom sto sam jako zauzet i nisam imao vremena. Naime, price sa vrtela oko moje eventualne nabavke ili Z-7000 od kanadskog prodavca ili K-05 od starog prijatelja, opet kanadjanina.

Ukratko receno, ni jedan dek nisam uspeo da uzmem. Prvo, Teac Z-7000 - prodavac se nije javio ni meni ni Jody, mom prijatelju. Totalna neozbiljnost, blago receno. Moja je pretpostavka da je provalio kvar na deku i da u stvari on i nije tako MINT kako je oglasavao. No, svejedno je mogao da se javi.

Drugo, Luxman K-05 koji mi je Jody nudio, predomislio se. Kaze mi da je razmisljao nekoliko dana i ipak se odlucio da ga zadrzi. Po prici ovde, o kakvoj se masini radi, ne krivim ga, daleko od toga. Voli svoje sprave, zna sta ima, mislio je da bi mozda mogao da se radvoji od deka ali je na kraju odlucio drugacije. Umesto K-05 ponudio mi je K-15, medjutim mene taj dek nije zanimao.

U medjuvremenu se pomenuo, na kratko, Dragon. Nisam reagovao jer nisam ni znao kako. Nak, zna se vec za moju averziju prema njima.

Trenutno se pominje Z-5000 i ja se stalno vracam na Zoranove komentare. Deluje mi da je razlika velika izmedju njega i Z-6000 (da ne pominjem Z-7000), kao da nisu u istoj seriji. No, takodje se vracam na komentare koje je Alex napravio - da je zvucno 5000 skoro ravan 6000 i mislim da cu se odluciti da ovaj dek kupim. Naravno, ako ova ponuda nosu vecu ozbiljnost od prethodnih.

Eto, to je to za sada... Dzaba cekanje, nerviranje itd...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...